Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A multik előtt nem volt élet?

A multik előtt nem volt élet?

Figyelt kérdés

Imádom mikor megy a sírás az oldalon, hogy jaj mi lesz szegény multik nélkül, hát hová fog menni az a sok dolgozó ember?

Nem tudom, ezek szerint a multik elterjedése előtt ezek az emberek nem dolgoztak sehol?

Megnézem a statisztikát, nem nagyon lehet észrevenni érdemi változást, ennek ellenére úgy beszélnek a multikról, mintha 30-40°%-kal odavertek volna a munkanélküliségnek.

Maradjunk annyiban, hogy a kisvállalkozásoknak vertek oda.

Ahol én élek voltak kisboltok, ott dolgoztak, ugyan ennyi pénzért(már most szólok, hogy a legendákat légyszi ne, nem érdekelnek a sikersztorik az eladóról, aki otthagyta a kisboltot és átment dupla annyi pénzért a multihoz, ahol persze semmit nem kellett csinálni, olyan laza volt a munka), arról nem is beszélve, hogy közel volt a munkahely, nem kellett a városba bemenni.

Aztán ugye beszélnek itt mindenféle lemondásról, mert hát akkor hogy lesz Milka csoki?

Nem tudom mi lehet az a privilégium, ami csak a multit illeti meg, hogy Milka csokit áruljon.

Nálunk a piacon még olcsóbban meg is kapom, mint a multiban.

Arról nem is beszélve, hogy a multik viszik ki a pénzt az országból.

Bár a multiimádó oldal szerint ez se igaz, nem visznek ki egy forintot se.

Bár akkor nem tudom mit csinálnak a haszonnal?

Elégetik?



2015. márc. 20. 13:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Te most a multinacionális gyárakról vagy boltokról beszélsz?
2015. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem egyértelmű, hogy bolt, de jó, hogy kérdezted.
2015. márc. 20. 13:50
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Ja hogy neked a TESCO a multi?


Nem emiatt aggodunk hanem a termelo multik miatt. Ha azok kimennek, Magyarorszagnak reszeltek.


A multik elott allami vallalatok voltak meg tervgazdasag, de remelem hogy azt erted te is hogy ez ma mar nem relevans.

2015. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Azért kérdeztem, mert a termelők miatt szoktak aggódni, a kereskedők miatt nem.
2015. márc. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

a kereskedok miatt pusztan annyiban aggodunk, hogy egy kisboltban messze nincs akkora valasztek mint egy multinal.


Tesco-ba mondjuk nem jarunk, de Spar-ba igen, nagysagrenddel nagyobb a kinalata mint a falus Coop-nak, a frissessegrol nem is beszelve.

2015. márc. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Igazad van.

Rohadjon meg az IBM, Samsung, de az Apple is.

Az Ericsson meg szüljön sünt.

Köcccsög multik!

2015. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!


Szerintem Te nem dolgozol egyikben sem.


Tudod mit mondanak a kibicekről?

2015. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kerék feltalálása előtt is volt élet én ettől még szeretnék autót használni a 21. században. Ez az érvelés, hogy régen is meg voltak nélküle akkora baromság, remélem legalább okostelefonról vagy laptopról írtad meg ezt a kérdést, mert azok aztán több száz éves technológiák. Nyilván odavertek a kisvállalkozásoknak, mert olcsóbban tudják kínálni az árut, és miért fizetnék többet ugyanazért a termékért. És nyilván mindne terméket meg lehet találni multik nélkül is csak míg egy nagyáruházban fél óra míg mindent megtalálsz addig kisvállalkozásoknál csak az utazgatás a boltok között lehet akár 1 óra is, hogy mindent megtalálj ha nem több. Piac meg a legtöbb helyen nincs minden nap és ott meg főleg nem található meg minden.
2015. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 kovpet ***** válasza:
94%

A Milka csokit persze nem multi gyártja, hanem kedves nénik kézzel és sok szeretettel.


Amúgy Tesco most VAN az országban. Mit akarsz csinálni vele? Bezáratni? Államosítani?

Volt már egyszer egy ilyen időszak, de remélem, nem jön vissza.

2015. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem sarcolná a kormány minden erejével a magyar kis- és középvállalkozásokat, azok át tudnák venni a multik helyét, és alkalmazni tudnák az embereket.
2015. márc. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!