Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Számotokra mennyire szól bele...

Számotokra mennyire szól bele az életetekbe a politika?

Figyelt kérdés
Tehát hány % kb az az eset mikor a politika határozza meg az életeteket úgy érzitek.

2015. márc. 5. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%

10% vagy kevesebb.

A magam ura vagyok, az életem alakulása elsősorban tőlem függ. Ez az amire nagyon sok ember még nem jött rá ebben az országban.

2015. márc. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Hát, körülbelül 80%-ban. Kevés a munkahely, alacsonyak a bérek, magasak az árak, szar az oktatás és az egészségügy... Ezek mind a politikának az eredményei.
2015. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem nagyon.

A magam ura vagyok, van egzisztenciám.

2015. márc. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 schocko ***** válasza:
17%
Nagyon meg vagyok elégedve az ország vezetésével, ezért max 1%...
2015. márc. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%

Nem értem a kérdést, mert a politikát mi magunk, mindannyian csináljuk.

De ha arra vonatkozik a kérdésed, hogy mennyiben változna az életem, ha hirtelen más kormány kerülne hatalomra... hát... talán 5-10 százalékot.

Amíg nem visznek kényszermunkára, nem mondják meg, hogy mit dolgozhatok, és nem veszik el a házamat, addig úgy vagyok vele, hogy ők is békén hagynak engem, és én is békén hagyom őket. Mindannyiunknak megvan a maga baja.

2015. márc. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Látom sokan nem értik a kérdést:

-Úgy értem hogy a politika határozza meg pl. a 27%-os ÁFÁ-t.

-A vasárnapi zárva tartást pl. amit most vezetnek be.

-Az orvosi ellátás színvonalát ami lássuk be nem túl jó,

-A megyematricát, autópálya-matrica árát.

-Beleszól a közműcégekbe.

-A bankadót áthárítják és kezelési költség is nőtt amit az államnak kell fizetni pénzfelvételkor.

-A cigaretta ára is emelkedett és trafikok lettek csak.

Ilyenekre gondolok.

2015. márc. 5. 14:20
 7/15 TamásTóth ***** válasza:

"Látom sokan nem értik a kérdést:

-Úgy értem hogy a politika határozza meg pl. a 27%-os ÁFÁ-t.

-A vasárnapi zárva tartást pl. amit most vezetnek be.

-Az orvosi ellátás színvonalát ami lássuk be nem túl jó,

-A megyematricát, autópálya-matrica árát.

-Beleszól a közműcégekbe.

-A bankadót áthárítják és kezelési költség is nőtt amit az államnak kell fizetni pénzfelvételkor.

-A cigaretta ára is emelkedett és trafikok lettek csak.

Ilyenekre gondolok.

"


Nézzük sorrban:

1, A 27%-os áfát kifizetem, akkor is kifizetném, ha mondjuk 20% lenne, ha havi nettó 100 ezereért vásárolok ételt meg egyebeket, akkor jelenleg 27 ezer áfát fizetek, ha 20% lenne mondjuk, akkor 20 ezret fizetnék, nekem ez nem befolyásol sokat.

2, A vasárnapi zárva tartás zavar, de ennyi.

3, Ha komolyabb gondom van akkor magánorvoshoz megyek. (mindig is oda jártam, már a Gyurcsány kormány alatt is)

4, Megyematrica nem érint engem egyáltalán, egyelöre nincs kocsim.

5, Ha a rezsicsökkentésre gondolsz, az is minimálisan érint engem.

6, A bankadó rám nincs áthárítva, mivel olyan számlacsomagom van, ahol fixek a feltételek (diákszámlacsomag, ami nem változott mióta megkötöttem)

7, nem dohányzok, trafikokba nem járok.


Mint látható engem alig érintenek a politikai döntések, maximum 5%-ra tenném az értéket, ha számszerűsíteni kellene.


Kiemelném, hogy csak a saját helyzetemet irtam le, ez nem feltétlenül általános érvényű.

2015. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem mindenki értette a kérdésed. Amiket felsoroltál nagyrészt nem a politikától függnek, hanem a mindenkori gazdasági lehetőségektől, körülményektől.

Pl. ha az Áfát lecsökkentik 5%-ra, akkor 20 dkg párizsin megspórolsz 40 Ft-ot. Akkor jobb lesz az életed?


Ha van normális egzisztenciád (aminek a kialakítása egyedül a TE dolgod) akkor ezek a filléres apróságok nem számítanak.

2015. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
engem amúgy annyira nem érint a vasárnapi nyitva vagy zárva tartás, úgyse csinálok semmit egész nap, vagy ha igen (mert mondjuk csúszik egy kivitelezés), azt nem hipermarketben töltöm
2015. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 schocko ***** válasza:
Az áfa 7 vagy 19 %, az üzletek vasárnap zárva vannak, útadó nincs (még), nem cigizek, nem iszom (olyat), a bankadó rosszul esik, mert csökken a bankjaink profitja, s Merkel asszonyunk sem lesz már fiatalabb...
2015. márc. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!