Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a speciális nemzetiesked...

Mi az a speciális nemzetieskedés a magyaroknál, ami bármely más nép nemzetieskedésétől megkülönböztet bennünket, ami elítélendő?

Figyelt kérdés

Szerintem semmi. Főleg akkor, amíg nálunk soviniszták "földalatt" (underground) vannak, addig az Országgyűlésben rendes nacionalista van, addig a franciáknál, angoloknál, amerikaiaknál, izraelieknél vagy elég megnézni a szomszédainkat, az ukránokat, románokat, szlovákokat, náluk a törvényhozásban a sovének vannak túlsúlyban, sőt ők büszkék a nemzetiségükre a véres, fasiszta (a valódi értelmében használom ezt a kifejezést és nem a kommunista érában kapott jelentésében), pszichopata elemekkel teli történelmük ellenére.


Arról van szó, hogy az emberek óriási része valamilyen furcsa ok miatt nem akar a magyarsághoz tartozni, vagy a magyarságot elismerni: hogy egyszerre tartozzunk az emberiséghez, Európához, és a magyarsághoz, senkinek nem fordul meg a fejében. Mióta kialakult a magyarságban a jozefinizmus, az európaiságot elválasztjuk a magyarságtól, az univerzálist a speciálistól, a haladást a folytonosságtól, pedig nem lenne szabad. Litániakat énekelnek a magyar "mentalitásról", hogy az csak csupa negatív dologból áll, nem lehet megváltoztatni. Nem tudják elképzelni, hogy a pluralizmus jegyében mi is lehetünk specifikumok Európában, és nem egy színtelen, szagtalan uniformizált ország.


Ha az amerikaiaknak, izraelieknek, angoloknak, franciáknak, spanyoloknak, németeknek, oroszoknak stb joguk van büszkének lenni a nemzetiségükre a véres, fasiszta (a valódi értelmében használom ezt a kifejezést és nem a kommunista érában kapott jelentésében), pszichopata elemekkel teli történelmük ellenére, akkor mi magyarok miért nem lehetünk büszkék magunkra ?


Az amerikaiakat és másokat soviniszta hozzáállásuk ellenére miért nem ítélik el, míg nálunk meg az egészséges nemzeti büszkeséget meg igen ?


2015. márc. 14. 20:51
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Úgy látszik, mert hamarosan a kiütköző elmeállapota miatt viszik kezelésre. Aki a GYIK-en ilyen vehemenciával van valami mellett vagy ellen, az a való életben is ugyanilyen. Szegény 53%-os (kik és miért pontozták fel 42%-ost ? talán gyártott magának több profilt és azzal pontozza fel magát ?) súlyosan sérült ember, ő szakítás miatt lett magyargyűlölő.


Ő rendszeresen szidta már korábban is a magyarokat, mind a népet, nyelvet és történelmet, megkérdezték tőle, hogy miért csinálja ezt, s az azóta törölt kérdéshez ilyesfajta választ írt:


"Nem tudom, nekem a dédnagyanyám német volt és eléggé vonz a német kultúra. Eközben a magyar nem. A többi felmenőm magyar paraszt volt és eléggé visszamaradott a családomnak az a része, amelyik magyar származású. Szerintem ez megmaradt bennem valahol mélyen és taszít a dolog.


Aztán elmondom még nektek, hogy régen én is nagynemzeti voltam, de már rég kijöttem belőle.

Csalódtam a magyarokban, átvertek, megaláztak és összetörték a szívemet. Nincs nekem mit szeretni rajtuk.

Együtt voltam egy hasonló lánnyal, aki megcsalt egy székely gyerekkel, aki közös jó barátunk volt, utána egy másikkal akartam összejönni, az pedig lenyúlt tőlem 15 ezer forintot, ráadásul kiderült, hogy egy 45 év körüli faszival kúrattatja magát szintén pénzért és anyagi javakért. Kárpátia koncerteken jártak össze még azelőtt, hogy lefeküdt volna velem, közben a férfire várt otthon két kisgyerek és a felesége. Elvoltam vele, de állítása szerint kellett a pénz és a kapcsolatunk 3. hónapjában elkezdett újra összefeküdni vele."


Véleményem szerint ez érthetetlen. Ez nem azért volt, mert magyar lett volna, vagy akármi, rossz emberek mindenhol vannak. A nők meg hát... na ők ilyenek sajnos...

2015. márc. 21. 01:19
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdi!

Tényleg ilyeneket írt?


Nem semmi! :)

2015. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!