Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a speciális nemzetiesked...

Mi az a speciális nemzetieskedés a magyaroknál, ami bármely más nép nemzetieskedésétől megkülönböztet bennünket, ami elítélendő?

Figyelt kérdés

Szerintem semmi. Főleg akkor, amíg nálunk soviniszták "földalatt" (underground) vannak, addig az Országgyűlésben rendes nacionalista van, addig a franciáknál, angoloknál, amerikaiaknál, izraelieknél vagy elég megnézni a szomszédainkat, az ukránokat, románokat, szlovákokat, náluk a törvényhozásban a sovének vannak túlsúlyban, sőt ők büszkék a nemzetiségükre a véres, fasiszta (a valódi értelmében használom ezt a kifejezést és nem a kommunista érában kapott jelentésében), pszichopata elemekkel teli történelmük ellenére.


Arról van szó, hogy az emberek óriási része valamilyen furcsa ok miatt nem akar a magyarsághoz tartozni, vagy a magyarságot elismerni: hogy egyszerre tartozzunk az emberiséghez, Európához, és a magyarsághoz, senkinek nem fordul meg a fejében. Mióta kialakult a magyarságban a jozefinizmus, az európaiságot elválasztjuk a magyarságtól, az univerzálist a speciálistól, a haladást a folytonosságtól, pedig nem lenne szabad. Litániakat énekelnek a magyar "mentalitásról", hogy az csak csupa negatív dologból áll, nem lehet megváltoztatni. Nem tudják elképzelni, hogy a pluralizmus jegyében mi is lehetünk specifikumok Európában, és nem egy színtelen, szagtalan uniformizált ország.


Ha az amerikaiaknak, izraelieknek, angoloknak, franciáknak, spanyoloknak, németeknek, oroszoknak stb joguk van büszkének lenni a nemzetiségükre a véres, fasiszta (a valódi értelmében használom ezt a kifejezést és nem a kommunista érában kapott jelentésében), pszichopata elemekkel teli történelmük ellenére, akkor mi magyarok miért nem lehetünk büszkék magunkra ?


Az amerikaiakat és másokat soviniszta hozzáállásuk ellenére miért nem ítélik el, míg nálunk meg az egészséges nemzeti büszkeséget meg igen ?


2015. márc. 14. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

"míg nálunk meg az egészséges nemzeti büszkeséget meg igen ?"


Mert most az a menő az ilyeneknél.

2015. márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jog, az van rá, mégsem akarja az emberek jókora része. Nem vagyok szaki, de szerintem egész egyszerűen a negatív tapasztalatok miatt. Ha jól belegondolsz, nyíltan kiállnál bárhol, ahol köztudottan nem szívlelnek, az emberek elé, vállalni, hogy te vagy te, kockáztatva esetleg egy teljes kiközösítést? Olyan emberekkel akarsz egy közösségbe tartozni, akik ártottak neked? Szerintem valahonnan innen ered, az egyéni esetektől, nem pedig az izmusoktól. Izmusokból jó még nem sült ki!
2015. márc. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ki hogy van vele, de én 42%-ostól még egyetlen büdös kommentet nem láttam, ami a kérdésre válaszolt volna, csupán a fesztiválkeltést, és a provokálást, ha valaki a baloldalt kritizálni meri ill. próbál büszke lenni a magyarságára.
2015. márc. 14. 22:11
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Mi a probléma?

Nem tetszik, hogy a "Hejjehujja vígalom, nincs a táncra tilalom!" nem jön be az embereknek, de a csöcsös bajor csajok igen?

Ezért ne engem okolj Dzsordzsi, hanem a "nagyszerű" magyar kultúrát.

2015. márc. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

42%-os, te lennél Spartacus70 / Ketyege Béka / Körmendi Mátyás / Ervin Schulz sokadik felhasználója ?


Ha te ennyire utálsz magyarnak lenni, akkor te miért foglalkozol velünk, miért űzöl sportot a magyarok szidásából ? Amiatt, amit korábban írtál ? Véleményem szerint az az indok nem feltétlenül helyes és érthetetlen. Ez nem azért volt, mert magyar lett volna, vagy akármi, rossz emberek mindenhol vannak. A nők meg hát... na ők ilyenek sajnos...

2015. márc. 14. 22:39
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

"Arról van szó, hogy az emberek óriási része valamilyen furcsa ok miatt nem akar a magyarsághoz tartozni,"


Nem furcsa ok.


A kommunizmusban folyamatosan fikáztak mindent ami magyar, de aki megpróbált mégi büszke lennei, az rögtön nacionalistasovinisztafasisztaantiszemitafúúúúj... lett.


De még a rendszerváltás után is az MTA elnöke görbelábú gyilkosoknak írta le Árpád magyarjait, akik a nyelvüket is a szomszédaiktól lopkodták össze.


Sajnos ez a labanc propaganda megtette a hatását.


De örvendetesnek tartom, hogy erősödik a nemzeti érzés, és egyre többen valljuk, hogy jó magyarnak lenni.

2015. márc. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

42%-osnak:


Nekem meg sok más embernek irritáló vagy. Nem csak azért, mert nem értünk egyet az elveiddel, hanem a kitartásod miatt is. Már vagy egy éve irkálod ide a szamárságaidat és mindegyik kérdésednél lehülyéz téged mindenki, de te akkor is csak nyomulsz tovább arrogáns, lenéző, erőszakos és hisztérikus stílusban, és kiállsz az elveidért, még ha azok elborultak is.

2015. márc. 15. 01:10
 8/12 anonim ***** válasza:

Éltem két külföldi országban is Európában, magasról leszarnak minket, elhiheted. Kutyát nem érdekli, hogy mit gondolnak a magyarok, semmit nem tudnak rólunk, csak hogy egy posztkommunista kelet-európai ország vagyunk a régió sajátos problémáival. 10-ből 5 európai még ennyit sem.


Az, hogy a liberális szervezetek ideszólogatnak és ez megjelenik a hírekben, nem jelenti azt, hogy velünk kiemelten foglalkoznának, ugyanígy cseszegetik a szélsőséges véleményt megformálókat országtól függetlenül, csak azok a hírek nem jutnak el hozzád.

2015. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Jól van Dzsordzsó és akkor már fogjam be a pofám, mert neked nem tetszik az igazság oldalán vívott küzdelmem?

Azt hiszed, hogy meg fogom adni magam egy horthystának, akkor nagyon nagy tévedésben élsz. Én SOHA nem adom meg magam, mert harcolnom kell a végső győzelemig!

2015. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Én SOHA nem adom meg magam, mert harcolnom kell a végső győzelemig!"


És ez a harc lesz a végső ?

2015. márc. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!