Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne az éhezőkön...

Hogyan lehetne az éhezőkön segíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akik nem hajléktalanok, csak sima állástalanok, közmunkások vagy minimálbédből élnek. A szomszéd gyerek folyton sír mert éhes pl. Egy csomó küzmunkás is folyton éhes, alig esznek a parkba nyáron látni. Ezekkel mit lehet tenni?
2015. febr. 23. 21:58
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:

Lehet én is szegény vagyok mint a templom egere, lehet, de a legtöbben még kevesebbet esznek. A síró gyerek szomszéd apja egyébként egyszer azt mondta, hogy a gyerek majd eszik az iskolába ha akar. Ugyanis napközis, és be van fizetve. Panaszkodtak rá, hogy nem eszi meg a menzás ételt. A gyerek szerint rossz íztelen.


Olyan kaják vannak, hogy spenóttal töltött lazac :D Gyerek nem ette meg és éhes maradt. Még megsózni sem lehet semmit sem és a paradicsom leves sem édes :/


Apukája szerint, majd ha éhes lesz eszik iskolában. ő egészségetelen vackokkal nem tömi a gyermeket csak a kocsiját. Na mindegy

2015. febr. 23. 22:59
 22/43 anonim ***** válasza:
62%

"Apukája szerint, majd ha éhes lesz eszik iskolában."


Igaza van. Ha valaki éhezik az nehogymár ne egye meg a menzás kaját!

2015. febr. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Mondtam, hogy köztük élek elmondom, hogy van ez:

Kalányos Józsinak szegények a szülei, gyerekük iskolába jár és menzás. Brassóit nem eszi meg, mert nem ízlik neki. Miért? Mert ő otthon nem eszik ilyesmit. Zsíros kenyeret eszik, "hibás krumplival" (amit a termesztők nem tudnak eladni boltban). Az iskolában a tízórai zsíros kenyér. Ezeket szétdobálják az utcán, ez sajnos így van. Hazamegy és megmondja, hogy nem ebédelt mert rossz volt a kaja.

2015. febr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
62%

"Hát én úgy vettem észre, hogy pont a balosok képesek a legnagyobb pálfordulásokra, ha szolidaritásra kerül a sor."


Akkor azok soha nem is voltak igazán balosok.

2015. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

"előfagyaszott panírozott cuccok tej meg sör? hol éltek ti? a jómód már-már kinyalja a seggetek ezek a dolgok baromi nagy luxusok ám ha az ember spórol"


sört nem iszom, ilyet nem írtam. Tej az olcsó 170 Ft akciósan és minden alapvető dolog benne van B,D,A,K vitaminok Ca,P aminósavak fehérjék, és erőt ad, ennél olcsóbban már ezeket nemlehet megszerezni. A panírozott pulykamellérme meg 800-900 Ft /1 kg ha nem akciós, akkor 700 ft, ennél olcsóbbat nem találsz a felvágott sosem olcsóbb 1000 Ft kilójánál még akcióban sem


Én mág azárt jól élek a többihez képest, vannak akik másik lépcsőházba kertész, állandóan pulykafelvágottat esznek meleg ételként keksz levest :/

2015. febr. 23. 23:15
 26/43 anonim ***** válasza:
0%
bezzeg a jobbosok... azok igazi ördögfattyak
2015. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Napi 2 étkezés az lótúró. Én kinyírnám magam egy hét után.
2015. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:

Amúgy én dolgoztam menzán szakácsként, úgy hogy szépen belelátok ezekbe a dolgokba és azt kell hogy mondjam, meg volt kötve a kezem.

Nem én ízesítettem az ételeket, külön meg volt határozva minden. A paradicsomlevest alig édesíthettem, mert a cukor egészségtelen, a főzelékekbe nem rakhattam egyáltalán(!) ecetet, mert az is egészségtelen, ami nevetséges, mert főzelék nincs ecet nélkül. De a sóskafőzeléket agyon kellett cukroznom, mert az úgy finom és az volt kiadva, hogy édesnek kell lennie.

A levesekhez is ki volt adva, hogy mennyi sót rakhatok bele, a levesízesítő abszolút meg volt tiltva, mert só van benne. :D


Szánalmas, ami ezen a téren is folyik.

2015. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
70%

fordítsd meg, néha a zacsit meg a dobozt és nézd meg miért fizetsz...

a panírozott cucc 1000 ft... van benne 100g-onként 13g fehérje és akkor már "jó minőségű"

100g csirkemell filében 24g fehérje van és egy kiló 1400 ft


akkor most mi az olcsó?

2015. febr. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
#29: a kaja nem csak fehérjéből áll. A szénhidrátok jelentik az elsődleges energiaforrást, aki vegetál annak az a legfontosabb.
2015. febr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!