Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne az éhezőkön...

Hogyan lehetne az éhezőkön segíteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, akik nem hajléktalanok, csak sima állástalanok, közmunkások vagy minimálbédből élnek. A szomszéd gyerek folyton sír mert éhes pl. Egy csomó küzmunkás is folyton éhes, alig esznek a parkba nyáron látni. Ezekkel mit lehet tenni?
2015. febr. 23. 21:58
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Hát én úgy vettem észre, hogy pont a balosok képesek a legnagyobb pálfordulásokra, ha szolidaritásra kerül a sor.

Saját problémáinkat nem fogja más megoldani helyettünk. Nyílt titok, hogy a társadalmi létrán lefelé nő a dohány ital és kábszer használat. Biztos nem volt jobb helye, hagyjuk már.

2015. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:

" aki dolgozik tud enni (egy zsemle 30ft, nemhiszem h ennyire ne futná), "


Egy nap egy zsömlével ellenni? :/


A zsömle amúgy nagyon drága, kenyeret eszik minden szegény csak mondom

2015. febr. 23. 22:29
 13/43 anonim ***** válasza:
Éhezők viadalával.
2015. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
43%

"Talán azért, mert reménytelennek látják a jövőjüket és alkoholmámorba menekülnek?"


Természetesen vannak ilyenek is ez tény. Nem ismerheted az emberek múltját, lehet, hogy azért süllyedt le, mert kirúgták vagy bármi válságba került. Na ez a legritkább.

A többség nem is akar többet elérni, napi szinten alkalmi munkáznak csak azért, hogy éppen csak ehessenek és ez nekik így teljesen jó. Ajánlom (vagyis nem), hogy ismerj meg pár ilyen embert. Akinek a 8általánosa sincs meg, ami egyébként amellett, hogy kötelező még teljesen ingyenes is, az soha nem is akart semmit se elérni. Persze a tv mögül csak azt látod, hogy nyomorog, de a kevés pénzén is italt vesz étel helyett, ha nem adsz neki kölcsön, rosszindulatúvá válik, ilyesmik...


"A zsömle amúgy nagyon drága, kenyeret eszik minden szegény csak mondom"


Ha elmész a településen a menzára egy sör árából megtudsz ebédelni. Naponta többet is megisznak. Hidd el, hogy ehetne is a kevés pénzéből.

2015. febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 A kérdező kommentje:
Én napi 2x eszek. Reggelire 5 zsemle 15 dgk felvágott és fél liter tej. Ebédre egy adag zacskós rizs az a legolcsóbb főzőtasakos + 1 db legolcsóbb pulykamellérme némi csemegeuborkával és 1 db multivitamin, ásványianyag tablettával, hogy ne épüljek le. Igaz én még jómódú vagyok az éhezőkhöz képest.
2015. febr. 23. 22:46
 16/43 A kérdező kommentje:
Mondom ezt úgy, hogy Bp-en lakok, nem vidéki menzákon
2015. febr. 23. 22:47
 17/43 anonim ***** válasza:
11%

"Ha elmész a településen a menzára egy sör árából megtudsz ebédelni. Naponta többet is megisznak. Hidd el, hogy ehetne is a kevés pénzéből."


Itt 500ft a menzás kaja falun. De elég gyenge, sörrel is kb ugyanúgy jól lehet lakni.

2015. febr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 szántóvető ***** válasza:
55%
kérdező te is szegény vagy mint a templom egere.hogy látod,mi kéne ahhoz hogy jobb életed legyen?csak van elképzelésed.
2015. febr. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:

Hogy mivel lehetne segíteni?

Iskolával. Olyan feltételekhez kellene kötni az iskolát, hogy a szülők mindenképp beadják a gyereket, ez a rendszer hibája, hogy rosszul motivál.

Nemcsak azért, hogy érts is valamihez hanem mert jó jellemformáló is. Persze ehhez a közoktatást is alapjaiban kéne megváltoztatni. Amire nincs pénz. Mert szegények "vagyunk".

Komolyan..érettségi nélkül valakiből miniszteri tanácsadó milliókért????

A változás így most esélytelen

2015. febr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
52%

hát ti sem tudok semmit arról, hogy mit érdemes venni :D


előfagyaszott panírozott cuccok tej meg sör? hol éltek ti? a jómód már-már kinyalja a seggetek ezek a dolgok baromi nagy luxusok ám ha az ember spórol

500 forintból ebédelni? 500 forintból egész nap jól lehet lakni meleg étellel meg minden szarral csak okosan kéne csinálni

2015. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!