Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A megyeszékhelyek, vidéki...

A megyeszékhelyek, vidéki városok és agglomerációk lakóinak mi a véleménye a Budapest - vidék ellentétről?

Figyelt kérdés

Generációk óta létezik ez az ellentét. A vidékiek azt mondják, hogy "ha a vidék nem sz.rik, a pestiek nem esznek", a budapestiek meg azt mondják, hogy "a mi adóink mennek hozzátok". Továbbá a budapestiek képesek gumicsizmás bunkóknak nézni a vidékieket, akik könyvet is csak TV-ben láttak, a vidékiek képesek a budapestieket valami urizáló avokádó lattés vegán sznoboknak nézni, akik még egy gereblyét se tudnának megfogni. És a politikában is meglátszik, hogy Budapest baloldali, a falu meg fideszes és mi hazánkos.


Na de ez a falvakra vonatkozik! Egy több tízezres vagy százezres város nem vidék. Egy átlagos győri pont úgy nem szokott kapálni és disznót vágni, mint egy budapesti. Vagy egy agglomerációs falu hiába falu, az ott élők is városiakként viselkednek, a városba járnak be, és ők sem igazi falusiak.


Szóval a kérdés, hogy akik nem budapestiek, de nem is "igazi" vidékiek, ők hogy állnak ehhez?


ma 07:17
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Éltem falun is, Budapesten is, vidéki megyeszékhelyen is, sőt egy rövid ideig még egy kisvárosban is. Az a tapasztalatom, hogy mindegyik településtípus lakóinak nagyon téves elképzelései vannak egymásról.
ma 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
39%

Budapesten születtem és nőttem fel, de már jó ideje vidéken élek.

Már akkor rossz volt a véleményem a "belpesti" emberekről amikor még én is budapesti voltam, azóta ez csak erősödött.

Sajnos van egy réteg Budapesten akik lenéznek másokat csak mert nem ott laknak. Ugyanúgy lenézik a külső kerületekben vagy agglomerációban élőket is. Miattuk van rossz híre a budapestieknek, pedig a többség teljesen normális Budapesten is.

Budapest mindenki fővárosa és mindenki szereti vidéken is. Mindig is fontos volt, hogy Budapest fejlődjön, haladjon. Azzal a gőggel van van baj, ahogy egyesek reagálnak a budapestiek közül. Nem értik, hogy attól mert a cégek központja ott van és így oda fizetik az adójukat, attól még az ország egészét kell az államkasszából fejleszteni.

ma 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%

Megyeszékhelyen született és felnőtt budapesti vagyok.


A budapesti lakosság jelentős része vidéki származású. Budapestitől még soha nem hallottam lenéző, megvető hangnemet a nem budapestiekkel szemben. Vidékiek részéről annál több gyűlöletes véleményt hallottam már a budapestiek ellen, úgy látom, hogy ez az utálkozás eléggé egyirányú. Gyakran vádolják azzal a budapestieket, hogy lenézik a vidékieket, de én ilyen budapestitől soha nem hallottam.

ma 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Ez egy kb olyan színvonalú vita, mint a fradi-újpest ellentét
ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Budapesten született budapesti vagyok. Nem nézem le a vidékieket, csak azokat, akik a fideszre szavaznak.
ma 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Én Budán lakok, 2. kerület és azt kell hogy mondjam életembe nem láttam akkora prolikat mint néhány pesti. Susogós gatya, 50 fuksz, orrtúrás, szotyi köpködés a padon stb. Esküszöm vidéken nem látok ilyesmit. Nem mondom hogy minden pesti ilyen, de rengeteg van ebből a rétegből. Mindig megfogadom sose megyek Pesten a belvároson kivülre. Most a pesti szeméthegyekről már nem is mondok semmit.


Azért nem véletlen hogy az országban a legtöbb sztereotipia a borsodiakról aztán a pestiekről van.

ma 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Budapesten eleve ott vannak a belpesti ficsúrok és felmenőik, rengeteg ősi panel - komcsi és leszármazottjai, és hát valahogy mindig oda fújja össze a szemetet a szél...

Élhetetlen, undorító közeg Budapest!

ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7 "Panelkomcsik" vannak minden egykori iparvárosban, lásd Miskolc, Ajka, Ózd stb.
ma 10:22
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

8# persze, de Budapesten egy helyen a legtöbben vannak...

Máshol sem jobbak nyilván.

ma 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

És nem csak az iparvárosokban. És továbbra is ostobaság a panel pejoratív értelemben való használata.


Az utálkozás egyirányúsága azért itt is látható. A budapestiek általában még kínosan is ügyelnek arra, nehogy valami rosszat mondjanak a vidékiekre, hogy ne érje őket az a vád, hogy lenéznék az utóbbiakat.

ma 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!