Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbik szavazóbázisa milyen...

Jobbik szavazóbázisa milyen államformát tekintene ideálisnak Magyarország számára?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Bocsánat, elírtam.


* Viszont, a parlamentáris,liberális demokráciát sem tartom etanolnak.

2015. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én az alkotmányos monarchiát tartom a lehető legjobb államformának. De ideális, tökéletes államforma nincs. Az alkotmányos monarchiának is vannak árnyoldalai, de szerintem kevesebb, mint a köztársaságnak, mert szükség van egy olyan személyre, aki kézben tartja a dolgokat és visszaállítanám a felsőházat. Az alsóházban maradhatna a majomcirkusz, meg a pártpolitika, a felsőházban viszont szintén szavaznának a törvényekről, de ott már szakértők. (Régebben ugye az arisztokrácia ült ott, most inkább egy vezető értelmiségi gárdát tudnék ott elkézelni.) Persze, nehéz lenne mindezt megvalósítani, mert már egy ideje nincs király Magyarországon és akkor most mi alapján választanánk meg újat, de itt a kérdésben az "ideális" szó volt, ezért elméletben próbáltam értelmezni a kérdést.
2015. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
56%

Én jobbikosként kétféle államformával lennék elégedett:

1. Diktatúra egy normális, hazáját és népét szolgáló diktátorral.

2. Demokrácia, de nem az, amit ma annak csúfolnak, hanem valódi, teljes szólás- és sajtószabadsággal, származástól függetlenül egyenlő bánásmóddal.

2015. febr. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt hozzászólók, először inkább ismerni kéne a magyar közjogot!


Nem bántásból írom, de a jogtudomány is tudomány, amihez érteni kell, és nem laikusoknak ötletelni.


Államformával, kormányformával, Szent Koronával kapcsolatos topicokban süt a hozzászólókról, hogy fogalmuk sincs a jogról, pláne a magyar közjogról és történeti hagyományairól.


Arra is kíváncsi lennék, hányuknak van jogi végzettsége.


Orvosi topicban sem ötletelnek, hogy vakbélműtétnél milyen jó lenne, ha a vakbél helyett a vesét vennék ki, esetleg szívátültetésnél a májat.


A jog is hasonlóan működik. Szakértőkre kell bízni.


Aki azzal henceg, hogy valamilyen izé Szent Korona tan stb, az többet ne is szóljon hozzá.

2015. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Én a Népköztársaságot tekintem ideálisnak. Diktátor nélküli egypártrendszeri diktatúra, ahol a vezető párt együtt dönti el, szavazza meg a törvényeket, intézkedéseket, és nincsen se egy teljhatalmú vezér, se egy belepofázó ellenzék.
2015. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
38%
Jobbikosként nekem a jelenlegi államforma megfelelő. Bár nem vagyok Fideszes, úgy gondolom, hogy ez a kisebbik rossz, a kisebbik rossz miniszterelnökkel együtt. Még mindig jobb mint a balosok elképzelése a "demokráciáról", az ilyen Gyurcsány meg Bajnai féle csótányokkal az ország élén, meg kordonnal az országház körül.
2015. febr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

15:

Ilyen már volt és nem működött.

2015. febr. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!