Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen jövőnk van Magyarországon?

Milyen jövőnk van Magyarországon?

Figyelt kérdés

Az a normális gondolkodású embereknek már világos nagyon régóta, hogy a fidesz politikája nagy mértékben növelte a szegénységet, a jövedelemegyenlőtlenségeket, egy csomó stratégiai területről vontak el forrásokat a fideszes honatyák és honanyák és irdatlan mértékűvé duzzasztották az amúgy sem csekély korrupciót. Ennek ellenére még mindig ők vezetik a közvélemény kutatásokat, és a szavazatra jogosultak hol 40 hol 50%-a nem megy el szavazni.

Mögöttük a második a jobbik, amely bármiféle cuki kampányt is folytat ma, legfőképpen a képviselőik és jelöltjeik megszólalásán látszik az, hogy valójában egy antiszemita és rasszista párt. Hol az egyik képviselőjük vizionál zsidómentes Magyarországot, hol a másik irtaná ki a cigányokat. E-mellett a szakmai felkészületlenségük ordít.

Ha az emberek ebben a két pártban tudnak gondolkodni, és egyébként a saját jogaikért nem képesek kiállni, akkor mit várhatunk?

Egy homofób, nőverő, rasszista antiszemita ország vagyunk? Tényleg így van? Élnek normális emberek a hazánkban? Vajon léteznek olyan politikusok, akik nem elmebetegek, mint Vona vagy Orbán, vagy esetleg Gyurcsány?



2015. febr. 20. 00:10
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

"De gyakorlatilag a gazdaság javul, minden jel ezt mutatja,"


Semmi jel nem mutat erre. A munkanélküliség a közmunka miatt csökkent illetve azért, mert a külföldön dolgozó magyar állampolgárok is beleszámítanak a statisztikákba. Egyékbént 2010 óta ha nem is jelentősen, de csökkent a munkatermelékenység pont azért, mert a közmunkások gyakorlatilag vizet gereblyéznek, nem végeznek normális munkát. Mondd már meg nekem őszintén, hogy minek egy tízmilliós országba kétszázezer közmunkás? Arról nem is beszélve, hogy teljesen egyértelmű az, hogy ezek a közmunkások a büdös életben nem kapnak a szabad munkaerőpiacon munkát.


A munkatermelékenységi mutatókat itt találod: [link]


Szlovákia és Szlovénia is jobban teljesít nálunk, de még a válságban lévő Portugália, Görögország és Spanyolország is. Milyen javulásról beszélsz?

2015. febr. 22. 20:03
 22/28 anonim ***** válasza:

,,Semmi jel nem mutat erre. A munkanélküliség a közmunka miatt csökkent illetve azért, mert a külföldön dolgozó magyar állampolgárok is beleszámítanak a statisztikákba."


A gdp nem tudom hol számít semminek, az az ország amelyiknek nagy a gdp je az gazdag ország, szerintem az egy főre jutó termelésnél semmi nem mutatja jobban a gazdaság fejlődését, ha többet termelünk akkor értékesebbek vagyunk, több munkát végez az ország. Gazdagodunk. A külföldön dolgozók és a közmunkások már tavaly beleszámítottak a munkanélküliségi arányban, ha olyan lenne Magyarország mint ahogy leírod, akkor kifejlődik a közmunka program, a külföldieket is beleszámoljak ebbe és miután ez megtörtént szép ívben kellene romoljon tovább ez a mutató, nem logikus? De ez már lecsengett, egy hatalmasat javított a statisztikán, de 200.000 közmunkást és 600.000 külföldit beleszámoltak az arányba, de ezt megtették mikor? 2013 ban? S akkor a statisztika 2014 be miért nem ívelt lefele? Remélem érted mit akarok mondani.


,,Egyékbént 2010 óta ha nem is jelentősen, de csökkent a munkatermelékenység pont azért, mert a közmunkások gyakorlatilag vizet gereblyéznek, nem végeznek normális munkát. Mondd már meg nekem őszintén, hogy minek egy tízmilliós országba kétszázezer közmunkás? Arról nem is beszélve, hogy teljesen egyértelmű az, hogy ezek a közmunkások a büdös életben nem kapnak a szabad munkaerőpiacon munkát.''


munkatermelékenység csökkent 2010 hez képest, viszont 2008 hoz képest meg javult. Aztán 2010 után a közmunkásoknak tudható be ez a romlás. De mi történt? Az Mszp től megkapták segély néven ugyan azt a pénzt amit a Fidesz oszt ki a közmunkásoknak. Ez meg azt a változást eredményezte hogy csak az kap pénzt aki hajlandó részt venni munkában, mert annak aki azért munkanélküli mert egy nagy DÖG annak nyilván nem kellene járjon munkanélküli segély. De most már az ország nem hagyhatja éhen halni a polgárait akiknek nincs munkája amiből megéljen, ezért muszáj adni valamire pénzt, de azt se teheti meg hogy boldog boldogtalannak fizeti a szociális segélyt, s miért nem? Ha ezt tennék akkor mi motiválna a kulturális kisebbséget arra hogy kiemelkedjen? Miért vállalna el egy becsületes munkát ugyan azért a pénzért ha úgyis kap munkanélküli segélyt? És ha kell neki a szociális segély szerintem az A LEGKEVESEBB hogy érte a munkát elvégzi, nem? Ha neked lenne egy unokatestvéred vagy testvéred aki folyton kér tőled pénzt mert nincs munkája és látja hogy te sikeres vagy és gazdag akkor egy idő után nem mondanád meg neki, hogy oké adok neked pénzt de akkor mire munkából hazaérek takaríts ki a házamba? És a közmunkának van még egy fontos szerepe, sokszor lelkileg is jót tesz az ha valami feladatot vagy munkát elvégezhetsz, neked milyen érzés lenne ha 20 évet ülsz otthon úgy hogy habár van pénzed de semmi hasznosat nem csináltál, csak elpleccsedted az életed?


A munkatermelékenységi mutatókat itt találod: [link]


,,Szlovákia és Szlovénia is jobban teljesít nálunk, de még a válságban lévő Portugália, Görögország és Spanyolország is. Milyen javulásról beszélsz?''


Szlovénia, Portugália, Görögország és Spanyolország kezdetektől fejlettebb volt nálunk. Egyik napról a másikra nem jön el a változás. Akár mennyire lehetne jó a politikánk, nem lenne itt egyből Németország.

Szlovákia meg pont hogy az Mszp hatalma alatt hagyta el Magyarországot.

2015. febr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

,,hogy ezek a közmunkások a büdös életben nem kapnak a szabad munkaerőpiacon munkát.''

Fejtsd ki hogy miért egyértelmű ez mert szerintem meg ha felszabadul valahol egy állás akkor teljesen eséllyel indulnak a munkánál. Anyukám is beköltözött Magyarországra, olyan nem volt hogy munkája ne legyen, dolgozott 8 év alatt 3 különböző cégnél, És egyiknél se leépítés miatt rúgták ki. vagy felmondott vagy Gyes miatt történt a munkahelyváltás.

2015. febr. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Olyan szintű fogalmi zavarban szenvedsz, hogy egyszerűen nem tudok már mire reagálni. Senki nem mondta, hogy a GDP nem mérvadó, bár szerintem a GNP sokkal relevánsabb mutató. Arról volt szó kezdetektől, hogy egyetlen egy jó GDP adatunk volt a második és harmadik Orbán Kormány ténykedése alatt, ez pedig a 2014-es. Előtte vagy minimális volt a gazdasági növekedés, vagy recesszió volt. A 2014-es növekedés is csak azért lehetett jó, mert:

1; kiszórták a maradék EU-s pénzeket

2; a közmunkásoknak fizetett munkabér (kb. 200 000-en voltak) a GDP kb. 1%-át tették ki, és mivel a GDP a gazdasági szereplők jövedelme, így ennyivel növelte a GDP-t

3; hatalmas látványberuházásokat eszközöltek abban az évben, amelyet egyébként az állam fizetett, és nagy részük vagy presztízs beruházás, vagy olyan létesítmények, amely befektetések soha nem fognak megtérülni

Arról még nem is beszéltünk, hogy a Magyarországon létező 20-25%-os korrupciós felár miatt elég drágák is


2014-ig kb. 67 000-el nőtt a piaci munkahelyek száma, ki tudod számolni, hogy ez éves szinten kb. 13 000 új munkahely. A fidesz mennyit is ígért? Évente 100 000-et. E-mellett az látszik, hogy évről évre nő a közmunkások száma, és a közmunkásokra szánt források is.

Honnan lehet tudni, hogy a kzömunkások nem kapnak a munkaerőpiacon állást? Például ebből a tanulmányból, mely egyértelműen leírja, hogy a közmunkások 5%-a tud elhelyezkedni a szabad munkaerőpiacon. Arról pedig hangfelvétel került ki, hogy egy férfi, mivel nem jó helyre húzta az x-et választáskor, nem kapott újra közmunkát. Utána tudsz keresni, hadd ne én linkelgessek már mindent.


[link]


A tanulmányok pedig azt mutatják, hogy ahol kiterjedt a szociális háló ott nemhogy alacsonyabb, hanem magasabb a foglalkoztatottság. Innentől kezdve értelmetlen arról beszélni, hogy a munkanélküli segély nem teszi érdekeltté a munkavállalásban a munkanélkülieket. Ez ráadásul egy echte NEOLIBERÁLIS tézis én pedig úgy tudom, hogy a fideszesek annyira nem szeretik a neoliberálisokat.


Egyébként pedig a munkatermelékenység folyamatosan nőtt az előző kormányok alatt, csak a fidesznél csökkent. Annál az mszp-nél javultak ezek az adatok, amely egyébként évente váltott gazdasági stratégiát, és mérhetetlenül dilettáns volt. Ezen azért el kéne gondolkodni.

2015. febr. 23. 18:19
 25/28 A kérdező kommentje:
Még két mondat a munkanélküliségi segélyről. Magyarországon az állásvesztés utáni munkanélküliségi idő, tehát az az idő, amely alatt az ember munkát talál, másfél év. A munkanélküli segély folyósításának időtartamát éppen a fidesz csökkentette kilenc hónapról három hónapra. Nehogy azt mondd már nekem, hogy ez a tisztességes és dolgozni akaró embereket nem érinti! Három hónap alatt szinte senki nem talál új munkát arról nem is beszélve, hogy járulékot fizetsz azért, hogy az állam megsegítsen, amikor elveszíted az állásodat.
2015. febr. 23. 18:26
 26/28 anonim ***** válasza:
Én ebből a vitából kiszállok mert a kedves kérdező nem hajlandó az általa felvetett témáról vitázni, hanem lehülyézi a kommentelőket. Ha ilyen a hozzáállásod több kérdést inkább ne tegyél fel. Én normális hangnemben írtam ezúttal, ha a válasz nem abban van akkor nem értem miért akarsz a témáról beszélni és miért nyitsz témát.
2015. febr. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

"Én ebből a vitából kiszállok mert a kedves kérdező nem hajlandó az általa felvetett témáról vitázni, hanem lehülyézi a kommentelőket."


Az általam felvetett témáról vitáztam, sőt a legtöbbször a te felvetéseidre reagáltam... Tény, hogy gyakorlatilag mindent megcáfoltam, amit írtál, de ezen igazán nem kell megsértődni.

2015. febr. 23. 20:37
 28/28 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a jövő.

2015. febr. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!