Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehet keményen...

Miért nem lehet keményen fellépni a határsértőkkel szemben?

Figyelt kérdés
Az államhatár sértés súlyos bűncselekmény. Az állam fenn kéne, hogy tartsa a jogot, hogy az illegális átlépőket veszélyforrásnak nyilvánítsa. Ez alatt értem például a szögesdrót kihúzását, a taposóaknák és géppuskatornyok telepítését a fokozottan veszélyes szakaszokon.

2015. febr. 14. 11:20
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
A határsértőktől elkobzott javakból tudjuk működtetni. Aztán pedig ha már elég hatékony, abból amit a gazdaság profitál a csempészáruk kiszűrésével.
2015. febr. 15. 10:18
 12/33 anonim ***** válasza:
Te tényleg azt hiszed, hogy nem az utakon csempészik be az áru döntő részét?
2015. febr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Azt is el kell kobozni, a csempészeket lecsukni.
2015. febr. 15. 12:00
 14/33 anonim ***** válasza:
Mint már mondtam, tényeket szeretnék látni. Azért te sem gondolhatod komolyan, hogy jobban megérné nekünk milliárdokat költeni. Ha igen, bizonyítsd, hogy nagyobb károkat okoznak, mint az a pénz, amibe ez kerülni fog.
2015. febr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

14: én meg mondom, hogy a bűnözőket véded. Csak azért nem engedhetünk a bűnözőknek, mert pénzbe kerül ellenük fellépni.

Biztos vagyok benne, hogy a gyilkosságok kinyomozása is túl sokba kerül. Ujjlenyomat, DNS tesztek, hosszú perek, rengeteg ember sok évi munkája... akkor inkább hagyjuk is az egészet. Ugye?

2015. febr. 16. 13:41
 16/33 anonim ***** válasza:

Már megint a gátlástalan csúsztatás, ki beszélt itt gyilkosokról? Súlyos bűncselekménynek minősül a horogkereszt viselése is, mégsem hal bele senki, körülbelül ekkora jelentősége van a határsértőknek is: arra jó, hogy közfelháborodást okozzon és lehessen ellenük vagy velük kampányolni, ellenségképet keresni - ez történik most is. Amiket néztem, a határsértők ellen a kurucinfo és a hírtv propagandája megy, a határsértőkkel meg például az indexé, amit néztem és más liberális oldalaké, mindegyik felsorolt csak propaganda tények nélkül.

Én pedig azt mondom továbbra is, hogy tények nélkül nem fogom kifizetni azt az ezernyi km2 aknát, és senki más sem ebben az országban, de ha neked annyira jó érzés embereket ölni, nyugodtan ajánld fel az egész fizetésed az államunknak, majd eldöntik, hogy lesz-e belőle géppuskatorony, vagy nem. Valószínűleg nem.

Úgyhogy még egyszer kérdezem, és most nem agyatlan propaganda sablont szeretnék hallani; Mik a tények?

2015. febr. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Te talán tudsz válaszolni a saját kérdésedre? Hiteles forrásból, részletes kimutatásokkal? Ilyet majd akkor kérj, ha te is meg tudod tenni. Különben csak a bűnöző tutujgató propaganda szöveg megy.
2015. febr. 16. 18:31
 18/33 A kérdező kommentje:
Különben biztos vagy benne, hogy a zöldhatáron átmászó zombik között a bűnözés mértéke alacsonyabb, mint az európaiaké? Mert ha nem, akkor bizony veszélyes, erőszakos bűncselekményeket lehetett volna megelőzni a kiszűrésükkel. Vagyis a gyilkosság mégse olyan távoli példa. Elég ha elmész egy bevándorló gettóba Nyugaton, ott aztán hullanak, mint a legyek. Fehér emberként nem leszel biztonságban.
2015. febr. 16. 18:36
 19/33 anonim ***** válasza:

Én nem bűnözőtutujgató vagyok. Tessék egy bizonyíték, pont a kurucinfóról, hogy nem történt erőszak, a cikk végére oda van biggyesztve: [link] Tekintve, hogy túlnyomórészt Csongrád megyén kelnek át és ebben a két hónapban emelkedett ez a szám havi tízezres számra - szerintem hellyel-közzel megbízható. Mondjuk nem tudom mióta szokás az ártatlanságot bizonyítani, mindenesetre "szórakoztató" lenne, ha több százezer embert lelőnénk a határon csak azért, hogy egy gyilkosságot megelőzzünk. Mondjuk az egyik előttem szóló mondott példát a vasfüggöny átmászásáról, szerintem sokkal jobb példa az, amikor a II. világháború kezdetén majdnem milliónyi lengyel menekültet fogadott be az ország. Őszintén megmondnom, hogy nem tudom mióta lett ennyire idegenellenes a magyar, a világháborúk végétől, esetleg 56-tól - mi voltunk Európa "legliberálisabb" országa. Ugyanúgy erős lenne ezt bűnözőtutujgatásnak nyilvánítani.


Érdekes érvelés a gettósodás, Magyarországba az utóbbi 100 évben konkrétan senki nem jött, azt pedig egész egyszerűen nem igaz, hogy itt nincs gettósodás vagy nem alakul ki olyan környék, ahova ember be nem teheti a lábát. Tulajdonképpen ennyiből gondolom, hogy a gettóknak és a bevándorlásnak semmi köze nincs. A diverzitásnak több köze van, de ahhoz nem kellenek bevándorlók. Talán ha a határmenti agresszió helyett az erőforrásainkat a gettók felszámolásába fektetnénk, akkor sem gettók nem lennének, sem a határsértőkkel nem lehetne probléma.

2015. febr. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Tehát a bevándorlásnak és a gettóknak semmi köze sincs egymáshoz? Hahaha! Erről szerintem kérdezz meg egy párizsi lakost. Nyilván csupa ártatlan lakik ezekben a gettókban, azért olyan "biztonságosak".

Ezenkívül nem tudom, mikor fogod már fel, hogy MINDENKI, aki a határon illegálisan átmászik, bűncselekményt követ el, tehát BŰNÖZŐ! Mégis folyton mosdatod őket.

A saját kérdésedre (amitől tőlem követeltél választ) pedig nyilván nem tudtál válaszolni, tehát jól befürödtél, haver.

2015. febr. 17. 21:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!