Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a Jobbik rétegpárt? Leválthatja a mostani garnitúrát?

Figyelt kérdés
Akkor elég nagy rétegét sikerült a lakosságnak megszólítania...1 millió szavazó nem?

2015. febr. 1. 18:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%

Értem a logikádat én is, de szerintem a gondolkodó ember az értelmiségi. De attól, hogy valaki nem gondolkodó ember, még lehet művelt (viszont nem feltétlenül értelmiségi).


Szerintem értelmiségi az, akinek van bizonyos fokú általános műveltsége (nem kell nagy, kb. az érettségi szintjén), és ezt használni is tudja. Tisztában van azzal, hogy hogy néz ki egy tudományos értékű mű, illetve azzal is, hogy milyen módszertan alapján minősül valami tudományosnak. Mindazonáltal képes adott esetben ellenvéleményt is megfogalmazni tudományos kérdésekben is, és azt észérvekkel alá is tudja támasztani. Tisztában van saját erényeivel (milyen szakterületen rendelkezik nagy tudással) és korlátaival (pl. tudja, hogy a szépirodalmi műveltségén lenne még mit javítani, bár a legnagyobb írókat és fő műveiket azért ismeri).


Továbbra is érdekel, hogy te hogy definiálnád az "értelmiségi" fogalmát. Mert ha ezt nem tudjuk megtenni, akkor hogy (mi alapján) vezetnénk be egy értelmiségi cenzust? (Nyilván nem vezetnek be ilyet, de a gondolatot nagyon érdekesnek tartom.)


A pártgyűléses gondolatoddal azért nem értek egyet, mert gyakorlatilag mindegy, hogy melyik párt gyűlésére mész ki, egyiken sem lesz jelen sok értelmiségi, főleg nem észrevehetően (mivel ált. nem ők a hangos többség, illetve nem is nagyon van kedvük vagy idejük pártgyűlésekre járni). Továbbra is a pártpreferencia-felmérésekben hiszek (ahol az adatok is hozzáférhetők, nem pedig csak a politológusok állítanak valamit). Ilyen viszont nem tudom, hogy készült volna mostanság a diplomások vagy az értelmiségiek körében, csak az egyetemisták között. De ha találsz, légy szíves linkeld be, tényleg érdekelne.

2015. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

"Fentebb csak arra akartam rávilágítani, hogy a Jobbik elsősorban a tanulatlan rétegek között hódít."


Azért ez nem teljesen így van. Ha a Fidesz vagy asz MSZP nem kerülné az olyan társadalmi problémák megoldását, mint pl. a romák magas bűnözési rátája, akkor nem volna szükség a Jobbikra. És ez nem rasszizmus, sajnos vannak olyan falvak, amelyek valódi terrorban és fenyegetettségben élnek, a terménylopások és a bűnözés mindennaposak.


Az, hogy egy Jobbik tüntetések kik vannak... hát nem kevésbé értelmesek, mint pl. egy MSZP tüntetésen a proli nyugdíjasok.

2015. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

1. Mert tényleg az. Már leírták előttem.

2. Szerintem nem válthatja le, több okból sem.

3. A legutóbbi választásokon (2014 őszén) félmilliónál kevesebb ember szavazott a Jobbikra. Tudom, hogy ez nem kevés, de szó sincs egymillió szavazóról.

2015. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, az ogy-in 1 millió. ..Ne mondd, hogy tévedek. ..
2015. febr. 2. 08:06
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Nem mindegy, hogy hol olvasod, hogy a Jobbik milyen rétegeket tud megnyerni magának. Én azt vettem észre, hogy nem csak a vidéki népesség körében vannak felülperezentálva, hanem az értelmiség köreiben is.

Nekem itt dumálhat bárki, hogy csak a tanulatlanok szavaznak a Jobbikra, de akkor tessék megnézni a tegnapi "kormányváltók" szánalmas vergődéseit úgy Budapesten mint vidéken: sehol egy koncepció, csak populista duma, valós alternatívák nélkül, ráadásnak megszórva egy csomó hülyeséggel. A tömeg pedig lelkesen óbégatott a marhaságokra. Akkor el lehet képzelni, hogy melyik táborban is van egy rakás birka. Ráadásul a hajdani elitisták most populista agitációt folytatnak, már ez is egy fonák dolog.

2015. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Mert ezzel szeretik áltatni magukat a hangosan szakmunkásozó, "értelmiségiző" egyedek.


Pedig nem pont ez az oka amiért szavazna rá.


De egyébként szerintem nem hiszem, hogy 3 év múlva még leválthatják a fidiéket.

2015. febr. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes adatok (bár kissé régiek, de frissebbet nem találtam): [link]

Ezek alapján vajon ki járna jól a műveltségi cenzus (pl. minimum 8 általános vagy minimum érettségi) bevezetésével? És ki járna rosszul?

2015. febr. 8. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!