Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt sokan, hogy...

Miért mondják azt sokan, hogy a Jobbik rétegpárt? Leválthatja a mostani garnitúrát?

Figyelt kérdés
Akkor elég nagy rétegét sikerült a lakosságnak megszólítania...1 millió szavazó nem?

2015. febr. 1. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Igen, győz a Jobbik és lesz ingyen minden.
2015. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Mert leginkább a fiatalok és a szakmunkások között népszerű.

A többdiplomás értelmiség körében kevésbé.

2015. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
és melyik réteg nagyobb?!
2015. febr. 1. 18:57
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

# 3

Az értelmiségi a kisebb. Sajnos.

2015. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

A fiatalok körében valóban népszerűbb, mint a többi párt (az egyetemisták körében is, akik a jövő értelmisége). De támogatói rétege nem tér el szignifikánsan a többi pártétól, kb. hasonló arányban vannak a támogatóik között szakmunkások és diplomások is. Budapesten kevésbé erősek (a szakmunkások körében sem tarolnak), de vidéken az értelmiség körében is jelentős a támogatottságuk. [link]

Azt, hogy 3-4 év múlva mi lesz, nem lehet megjósolni. A Fidesz jelenleg még vezet, de támogatottsága csökken. De ha feltesszük, hogy 3 hasonló erő lesz a választásokon, akkor az dönt majd, hogy ki nyer több egyéni körzetet. A Fideszt nehéz lesz legyőzni bárkinek is, mivel úgy alakították ki a rendszert, hogy nekik kedvezzen. De addig még sok minden változhat.

2015. febr. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
A jövő értelmiségének pártpreferenciái: [link]
2015. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
12%

5-ös, 6-os


Ha én még 20 éves egyetemista lennék valószínűleg a Jobbikra szavaznék. De már 28 vagyok, az egyetemet kijártam, egy kevés élettapasztalatot is szereztem, és ma már eszem ágában sincs a Jobbikra szavazni.

2015. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
14%
És még valami: az egyetemista még nem többdiplomás értelmiségi. Persze néhányuk az lesz. Néhányuk.
2015. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Már alapban problémás a definíció, hogy mit jelent az, hogy értelmiségi. Szerintem a többdiplomás sem feltétlenül értelmiségi, de értelmiségi diploma nélkül is lehet valaki. De ha készült felmérés a többdiplomás értelmiségiek körében, légy szíves linkeld be, kíváncsi vagyok. Illetve, hogy hogy definiálták az értelmiségi fogalmát. Te kit tartasz értelmiséginek? Amúgy pont ezért tartom problémásnak, az értelmiségiekről, mint kategóriáról beszélni, mivel bármit jelenthet a fogalom, és így bármilyen eredményt ki lehet belőle hozni.
2015. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

Értelek és egyetértek veled: más az értelmiségi és más a gondolkodó ember.

Lehet valaki értelmiségi (szellemi pályán dolgozó) anélkül, hogy gondolkodó ember lenne. És lehet valaki gondolkodó ember, anélkül, hogy értelmiségi lenne.


Fentebb csak arra akartam rávilágítani, hogy a Jobbik elsősorban a tanulatlan rétegek között hódít. Ha például bevezetnénk egy értelmiségi cenzust (legalább érettségi kelljen a szavazati joghoz), akkor a Jobbik támogatottsága azonnal 5-10%-kal csökkenne. Ehhez nem kell felmérés, elég kimenni egy Jobbik-gyűlésre.

2015. febr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!