Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért szoktak gyakran a...

Miért szoktak gyakran a vitafelek vita közben vagy kezdetekor megfutamodni?

Figyelt kérdés

Amikor a vita kezdeményezője valami arrogáns, buta, személyeskedő ember, akkor értelemszerű az ilyesmi, de amikor a kérdező / vádló normális hozzáállású, akkor furcsa dolog a megfutamodás.


Nekem már többször volt ilyesmiben részem. Egyszer kérdeztem, hogy "Mi alapján gondolják az emberek, hogy a kereszténykonzervatívok mindenkit templomba járásra köteleznének, úgy mint Szent István korában?", erre érkezett egy ilyesmi válasz, hogy: "Mert ismerjük őket.

Már most is meg akarják mondani, hogy mikor mit csináljunk és ha nem lenne EU, már rég a Horthy-rendszerben élnénk."


A válaszra írtam keresztkérdést, és a "válasz" beírója hallgatásba menekült. Vagy másik, szintén magyar politika rovatban levő kérdésnél az illető sportot űzött a kereszténység és a magyar történelem szidásából, és miután normális hangnemben írtak neki kérdéseket, azután abba maradt az egész.


2015. jan. 30. 22:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Én ezzel nap mint nap találkozom itt és más oldalakon is. Ahol megengedett, ott általában személyeskedésbe trollkollik az egész a "hallgatásba menekülés" helyett.


Ezt hívják érvelési hibának és a buta/hazug ember fegyvere. Élőben annyival jobb a helyzet, hogy ott legalább nem tud eltűnni, vagy személyeskedni (bár néha előfordul), hanem csak kapok egy szimpla mosolyt.


Rájöttem, hogy felesleges másokkal vitatkozni.

2015. jan. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Miért, nem igaza van?


Ha a Fidesz-KDNP-n múlna, már rég olyanok lennénk, mint Észak-Korea keresztény változatban. Lényegében csak az EU és tágabb értelemben a világ közvéleménye akadályozza meg őket abban, hogy ilyenné tegyék az országot.

2015. jan. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2: Ha már kezded, akkor kérdem: Mi bizonyítékod van erre ? 1998 és 2002 között kaptak rá a kereszténységre Vityáék, akkor még nem voltunk EU tagok és nem csinált belőlünk 10 millió keresztény országát. Mondom még egyszer, hogy annak a válasznak az értéke és a bizonyítottsága nulla, ami így kezdődik, vagy ezt takarja: "olvass a sorok között, azért mert nincs leírva még megtörténhet" és egyéb baromságok. Egyébként ha ti mint nagy toleránsok annyira korrektek vagytok, akkor más párt dolgaiba miért nem olvastok bele hasonló őrültségeket? Másnál miért nem képzeltek lappangó komcsi szellemet ? A többi párt programjában milyen ki nem mondott turpisságok vannak eldugva? Vagy a rájuk nem terjed ki az üldözési mániád? Ez így nem kirekesztő magatartás?
2015. jan. 30. 23:17
 4/13 anonim ***** válasza:

Én már válaszoltam olyan kérdés alá, ahol a kérdező leértékelgette a válaszokat mert nem értett egyet a kérdésben felvázolt helyzettel.

A kérdésre válaszolva: lehet, hogy meggondolják magukat/nem érnek már rá fent maradni az oldalon

2015. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mert nem bírják a kritikát.
2015. jan. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Tekintsünk el a vallástól. Van ezen az oldalon egy Revoution nevezetű egyén, nevét lerejtette, de a 36%-áról megismerhető. Meg van egy másik, Lumpenproletár vagy Szamuely Tibor nevezetű egyén. Mindketten lelkiismeretesen terjesztik a Munkáspárt propagandáját, mosdatját a kommunista gyilkosokat és kerülik ki a nekik szegezett kérdéseket.
2015. jan. 30. 23:32
 7/13 anonim ***** válasza:

Bizonyos fokig igazuk van azoknak, akik ilyet belelátnak a fidesz-ködönöpö koalíció tevékenységeibe; ha nem lenne külső ellensúlya ennek a kormánynak, talán még azt is bevezették volna, hogy mindenki, aki nem tudja pénzzel megváltani, az rabszolgamunkára ítéltetik (talán ez túlzás, de ilyen nagyságrendekben érdemes gondolkodni), szerintük 2/3=isteni hatalom, és minden baromságot, amit kitalálnak, gyakorlatilag bármikor be tudják vezetni. Már így is feszegetik a határokat, de ha még külső nyomás se lenne...


Ugyanez igaz (sajnos) a többire, amikor hatalmon voltak, csak nem tudtak ilyen könnyen érvényt szerezni az agyment ötleteiknek, mivel nekik nem volt 2/3-os többségük.


A menekülő vitapartnerekre pedig tökéletes válasz van: gyávák.

2015. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat: én már várom, hogy a kötelező vasárnapi munkabeszüntetés után kitalálják a kötelező vasárnapi templomba járást, ha már az embereknek annyi szabadidejük lesz vasárnap.
2015. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mondjuk trollkodni és provokálni nem szoktam, de sokszor előfordul, hogy valami vitát nem folytatok. Pl. hozzászólok sok kérdéshez, elmondom a véleményem, még esetleg vitatkozok aznap, majd másnap megnézem az általad megválaszoltakat, de már nem mind. Ha előtte sok kérdésre válaszoltam, akkor már csak arra ugrok vissza végigolvasni a válaszokat, amelyiket érdekesebbnek találom. Ha minden vitát, beszélgetést folytatnék, mindenre reagálnék, akkor egész nap a gép előtt ülhetnék.


A másik baj az, hogy a nagyon pörgős kérdéseknél ha másnap visszaugrok a végére, már ott van több oldalnyi válasz, alig találom meg azt, amelyik az én utolsó kérdésem volt. Mondjuk az enyém volt a 15. válasz, a 28.-ban valaki reagált rá vagy kérdezett, mire legközelebb visszajutok oda, hogy kibogarásszam, addigra már a 64. válasznál tartanak.

2015. jan. 30. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

mert a trollkodás lényegi eleme a provokálás a kontroll elvétel és a magyarázkodás kicsikarása.

vagyis ha te nem kapod fel a vizet tőle,nem akadsz ki,nem kezdesz el magyarázkodni,akkor célját vesztetté válik az egész játszma,vagyis érdektelenné a troll számára.

maga a témakör az teljesen mellékes.

2015. jan. 31. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!