Miért szoktak gyakran a vitafelek vita közben vagy kezdetekor megfutamodni?
Amikor a vita kezdeményezője valami arrogáns, buta, személyeskedő ember, akkor értelemszerű az ilyesmi, de amikor a kérdező / vádló normális hozzáállású, akkor furcsa dolog a megfutamodás.
Nekem már többször volt ilyesmiben részem. Egyszer kérdeztem, hogy "Mi alapján gondolják az emberek, hogy a kereszténykonzervatívok mindenkit templomba járásra köteleznének, úgy mint Szent István korában?", erre érkezett egy ilyesmi válasz, hogy: "Mert ismerjük őket.
Már most is meg akarják mondani, hogy mikor mit csináljunk és ha nem lenne EU, már rég a Horthy-rendszerben élnénk."
A válaszra írtam keresztkérdést, és a "válasz" beírója hallgatásba menekült. Vagy másik, szintén magyar politika rovatban levő kérdésnél az illető sportot űzött a kereszténység és a magyar történelem szidásából, és miután normális hangnemben írtak neki kérdéseket, azután abba maradt az egész.
Én ezzel nap mint nap találkozom itt és más oldalakon is. Ahol megengedett, ott általában személyeskedésbe trollkollik az egész a "hallgatásba menekülés" helyett.
Ezt hívják érvelési hibának és a buta/hazug ember fegyvere. Élőben annyival jobb a helyzet, hogy ott legalább nem tud eltűnni, vagy személyeskedni (bár néha előfordul), hanem csak kapok egy szimpla mosolyt.
Rájöttem, hogy felesleges másokkal vitatkozni.
Miért, nem igaza van?
Ha a Fidesz-KDNP-n múlna, már rég olyanok lennénk, mint Észak-Korea keresztény változatban. Lényegében csak az EU és tágabb értelemben a világ közvéleménye akadályozza meg őket abban, hogy ilyenné tegyék az országot.
Én már válaszoltam olyan kérdés alá, ahol a kérdező leértékelgette a válaszokat mert nem értett egyet a kérdésben felvázolt helyzettel.
A kérdésre válaszolva: lehet, hogy meggondolják magukat/nem érnek már rá fent maradni az oldalon
Bizonyos fokig igazuk van azoknak, akik ilyet belelátnak a fidesz-ködönöpö koalíció tevékenységeibe; ha nem lenne külső ellensúlya ennek a kormánynak, talán még azt is bevezették volna, hogy mindenki, aki nem tudja pénzzel megváltani, az rabszolgamunkára ítéltetik (talán ez túlzás, de ilyen nagyságrendekben érdemes gondolkodni), szerintük 2/3=isteni hatalom, és minden baromságot, amit kitalálnak, gyakorlatilag bármikor be tudják vezetni. Már így is feszegetik a határokat, de ha még külső nyomás se lenne...
Ugyanez igaz (sajnos) a többire, amikor hatalmon voltak, csak nem tudtak ilyen könnyen érvényt szerezni az agyment ötleteiknek, mivel nekik nem volt 2/3-os többségük.
A menekülő vitapartnerekre pedig tökéletes válasz van: gyávák.
Én mondjuk trollkodni és provokálni nem szoktam, de sokszor előfordul, hogy valami vitát nem folytatok. Pl. hozzászólok sok kérdéshez, elmondom a véleményem, még esetleg vitatkozok aznap, majd másnap megnézem az általad megválaszoltakat, de már nem mind. Ha előtte sok kérdésre válaszoltam, akkor már csak arra ugrok vissza végigolvasni a válaszokat, amelyiket érdekesebbnek találom. Ha minden vitát, beszélgetést folytatnék, mindenre reagálnék, akkor egész nap a gép előtt ülhetnék.
A másik baj az, hogy a nagyon pörgős kérdéseknél ha másnap visszaugrok a végére, már ott van több oldalnyi válasz, alig találom meg azt, amelyik az én utolsó kérdésem volt. Mondjuk az enyém volt a 15. válasz, a 28.-ban valaki reagált rá vagy kérdezett, mire legközelebb visszajutok oda, hogy kibogarásszam, addigra már a 64. válasznál tartanak.
mert a trollkodás lényegi eleme a provokálás a kontroll elvétel és a magyarázkodás kicsikarása.
vagyis ha te nem kapod fel a vizet tőle,nem akadsz ki,nem kezdesz el magyarázkodni,akkor célját vesztetté válik az egész játszma,vagyis érdektelenné a troll számára.
maga a témakör az teljesen mellékes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!