Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Volt valami jó is a szocializm...

Volt valami jó is a szocializmusban?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 10:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
persze.
2015. jan. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%

Igen. Alapvetően átalakított egy több, mint ezer éve fennálló, igazságtalan társadalomszerkezetet. Ezt sokan éppen ellenkezőleg, a bűnének tekintik. A végrehajtás módszerét tekintve, az igaz is. De új (gazdasági, technikai, tudományos) helyzetnek megfelelő átalakítás mindig azt jelenti, a régi haszonélvezők helyébe új lép. Ha ez előre visz, akkor ez jó, különben nem. Ami ebben jó volt az az, hogy elég nagy mértékben lehetővé tette olyan rétegek helyzetbe kerülését, amelyeknek erre esélyük soha nem lett volna. Érvként a tudományos élet (Akadémia, egyetemek és kutatóhelyek), a gazdaság (ipar, vagy mezőgazdaság) olyan meghatározó személyiségeit lehet említeni, akik családi helyzetük alapján soha nem juthattak volna oda, ahová jutottak. Pedig az agyminőségük alapján indokolt volt.


Egy rendszer minőségét sok tényező határozza meg. Mindig azokat érdemes előre venni, amelyek hosszú távra hatnak. Most például nem a stadionépítéseket és hasonló pénznyelő eseményeket említeném. Ezek károsak, de pillanatnyiak. Az emberi elme elsilányításának következményei azonban majd 1-2 generáció után lehetségesek csak. Az emberi gondolkodásmód nehezen változik. Ha a gyűlölködés, a munka becsületének eltűnése közszemléletté válik, a visszacsinálás majd az unokáknál lehet nagyobb mértékű. Ők már történelemként tekintenek rá, mint az aktív népesség nagyobbik fele ma a szocializmusra. És a mai helyzetet is annyira fogja ismerni, mint a maiak a szocializmust.

2015. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy példa: egy hétfőn felmondtam a munkahelyemen, mert átköltöztem az ország másik részébe. Kedden rendeztem a dolgaimat, szerdán bementem egy melóhelyre (előzetes egyeztetés nélkül) és azonnal lett állásom. Ennyi.
2015. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

... következményeit FELSZÁMOLNI lehetésges 1-2 generáció múlva.

Elnézést, a mondat értelmét meghatározó szó kimaradt.

2015. jan. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Elrettentő példának jó volt.
2015. jan. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy véget ért.
2015. jan. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Nagyon sok minden.
2015. jan. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
47%

#5

Ez a válasz pedig a primitív arrogancia kinyilvánítására volt tökéletes példa.

2015. jan. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért primitív arrogancia, ha katasztrofálisnak tartom a szocializmust?
2015. jan. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9

Azért, mert a konkrét példámból nem következik a rá adott válaszod. Vagyis az egy pozitív példa volt, amire csak akkor adható ilyen válasz, ha előítéletes és elutasító vagy a témával kapcsolatban. Tévedés ne essék, én sem voltam "feltétlen híve" a rendszernek, sőt, de ez amit leírtam tény volt. Az utálatodnak valami más, indokoltabb ürügy kapcsán adj hangot, ha mindenáron muszáj.

2015. jan. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!