Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a magyar idegennyelv...

Mi a baj a magyar idegennyelv oktatással?

Figyelt kérdés

Elég rosszul működik mifelénk.

[link]


Egyszer beszélgettem orosz fiatalokkal és ők folyékonyan beszéltek angolul. Meg is lepődtem rajtuk.


2015. jan. 15. 12:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Az indogermán nyelvcsalád egymás közt könnyebben megtanulják egymás nyelvét. Ellenberger én beszéltem magyarul tanuló orosszal... :))))
2015. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
+1-hez: az egész oktatással komoly gondok vannak..
2015. jan. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem csoda, hogy Hoffmann Rózsa államtitkár lett, hiszen, ha értett volna a nyelvtanításhoz, akkor megmaradt volna ott. Ahogy a Murphy törvény mondja: aki egyáltalán nem ért hozzá, az irányítja.
2015. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom nálunk a nyelvoktatás is addig terjed, mint minden más szolgáltatás. Azt nézik hogy lehet belőled minél több pénzt kisajtolni, minél kevesebb energiabefektetéssel. Meg sok emberben még mindig ott él a "hát tanuljon magyarul aki idejön" hozzáállás, és ezt is adják tovább.
2015. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Ami meg igazán rémisztő, hogy a kormány mostani oktatási reformját, tehát az érettségisek számának csökkentését már Hoffmann is ostobaságnak tartja! Tehát egy nagyon rossz után most jön a rettenetes időszak...
2015. jan. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Koplárovics Béci ***** válasza:
19%
Előszöris kellenének olyan diákok, akik hajlandóak is tanulni. És nem az, hogy a diákok talán 10%-a komolyan veszi a tanulást. Ez lenne az első. Addig hiába akarod tanítani őket.
2015. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 szántóvető ***** válasza:
80%

én Székelyföldi Magyarral beszélgettem aki elmondta hogy román országban sosem volt kötelező az orosz nyelv tanulása.az általános iskolákban főleg angol,francia,német nyelvek oktatása történt.

a linkben választ is adnak a miértre:az állam össze-vissza kapkod,folyamatosan változtatja az oktatási rendszert plusz még hülyeségeket is kitalál.bátran kijelenthető hogy ennyi marha is csak a fideszben koncentrálódhat.ahogy mondani szokták:a szemetet mindig összefújja a szél.ez a fidesznél is megfigyelhető.

2015. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy az oktatás módjával vannak gondok.

Egyes iskolákban minden nap van angol óra, de a legtöbben általános a heti négy.

A diákok általánosban tanulják minimum 4 évig, aztán középiskolában is 4 évig, ami összesen 8.

Ez azért elég sok, ha belegondolunk és ennyitől normálisan kellene beszélniük a nyelvet.


Néztem egy dokumentumfilmet Kolumbusz útjáról, ahol volt vele férfi, akinek nagyon jó nyelvérzéke volt és 2 hónap után folyékonyan beszélte az indiánok nyelvét, az indiánoktól pedig szintén sokan megtanultak spanyolul.


Tehát hol a gond?

2015. jan. 15. 12:54
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan arra megy rá a nyelvoktatás, hogy tökéletesen tudd a nyelvtant. Az élő beszéden kevesebb a hangsúly, a diákok nem mernek megszólalni.

Ráadásul sokszor olyan kifejezéseket tanulnak, amit nem használnak, a napi használatban pedig van olyan, amitől egy angoltanár sikítva vésné be az egyest.

2015. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
*volt vele egy férfi
2015. jan. 15. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!