Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik nehezebb a fizikai...

Melyik nehezebb a fizikai vagy a szellemi munka?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 22:39
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
100%

"Irónak sokkal egyszerűbb kitalálni egy történetet, mint dolgozni, hisz akkor elmenne. Nem igaz?"


Szerintem te az életben nem olvastál még komoly regényt.

Tudod, mi a különbség a kettő között? Az, hogy a szellemi munkához tudásra van szükség, amiért évekig kell tanulni. Egy mérnök, egy tanár vagy egy író munkáját képtelen lenne elvégezni egy fizikai munkást, takarítani viszont a tanár is képes lenne, egy izmos mérnök is tudna bútort cipelni vagy egy írónak sem jelentene gondot az árufeltöltői munka.

2018. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim válasza:
78%

Epítész tervező vagyok, nem tudom pihenni ki magam. Nagyon nagy odafigyelést igényel, délutánra nem fog az agyam semmilyen dologra. Olvasás, vagy nyelvtanulás, beszélgetés emberekkel? Bele lehet zöldülni.

Nyáron viszont szoktam építkezésekre járni, segítek én is, emelem a gerendákat, segítek a munkatársaknak. 2x gyorsabban telik az idő, este meg még simán tudtam nyelvet tanulni, olvasni, normálisan beszélgetni kollégákkal családtagokkal.

Mindkét munka nehéz és értékelendő, de a szellemi munka zombivá teszi az embert.

2018. márc. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
Azért nem mindenkit
2018. márc. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
Egyforma.
2018. máj. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
Mindenkinek máshoz vannak jó adottságai.
2018. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
100%

A "nehéz" fogalmát tisztázni kellene. Máshogy nehéz a kettő.


A szellemi munka általában jobban megterhel és hamarabb felemészt, mert a legtöbb esetben együtt jár a munkahelyi stresszel, és nem mindig társul elegendő mozgással (ha pedig nem vagy elég jó fizikai kondiban, a szellemi munka is egyre megterhelőbbé válik, egyre jobban kifáraszt).


Nem véletlen, hogy a sokat dolgozó cégigazgatók kapnak 30-40 évesen infarktust, nem a lovászlegények.


A fizikai munka bizonyos fajtái, ha egészséges környezetben, frisslevegőn zajlanak (pl. mezőgazdaság, állattenyésztés stb.) kifejezetten egészséges tevékenységnek számítanak, azok, akik ilyen munkát végeznek, erősebbek, jobb kondiban vannak (hiszen a munkájuk is "edzés" tulajdonképpen), sokat mozognak, tisztább a tüdejük, jobb a vérkeringésük, ha nincsenek hozzá durván káros szokásaik (ital, cigaretta stb.), akkor a munkájuk a legjobb garancia egy hosszú, egészséges életre. És hacsak nem a saját vállalkozásukat vezetik, a stressz sem olyan számottevő az életükben...



A szellemi munkában a stressz őröl fel, miközben a mozgás hiánya egészségtelenné tesz. A munkavégzés helye is legtöbbször zárt, ráadásul a városok szívében, szmogos belvárosokban szokott lenni.


A FELELŐSSÉG egy plusz teher, ami legtöbbször a szellemi munkához kötődik, és egy másfajta, szintén nagyon káros stressz forrása: amikor orvosként tudom, hogy valaki meghalhat a döntéseim miatt, vagy cégvezetőként tőlem függ, hogy a cég fejlődik-e és akkor mindenki happy, vagy csődbe kerül, emberek vesztik el az állásukat, magamat is beleértve, vagy adódik egy munkahelyi baleset és enyém a jogi felelősség.


Ez a felelősség lehet morális, jogi, egzisztenciális, vagy mindenik egyszerre (pl. egy orvos számára a tudat is borzasztó, ha a tévedése miatt meghal valaki, de emellett ki is rúghatják, azaz elveszti az állását, egzisztenciáját, sőt, jogi felelőssége is van, ami folytán akár évekre, évtizedekre börtönbe is kerülhet).

Ilyen felelősség alatt dolgozni káros stresszt eredményez.


(Van jó stressz is, pozitív adrenalinhelyzet, de az gyakoribb a fizikai munkát végzők életében mint a szellemi munkát végzők életében)


Összességében elmondható, hogy hosszú távon mindenképpen a szellemi munka a nehezebb (és itt valódi szellemi munkáról beszélünk, nem aktatologatásról, amit csak közép-kelet-európai országokban becéznek szellemi munkának, valójában külön szektor).

2018. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
De hogy ez a kérdés mit keres a POLITIKA rovatban, az számomra rejtély...
2018. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

A fizikai munka hosszú távon nehezebb, mivel öregszel (és az átlag ember fizikai tűrő képessége is gyengül, tehát egyre nehezebb lesz a "teher", míg szellemi munka teherbírása ugyanaz marad akár 70 évesen is.) Viszont rövid távon a szellemi lehet nehezebb, mivel ahhoz sokat kell ám tanulni (általában) és az se egyszerű. De ha az ember egyszer sokat jól megtanul, akkor utána már könnyebb. (Abból indulok ki, hogy az ember 18-19 éves és még 2-3 tanulás nehezebb lehet, mint 2-3 fizikai munka, mivel még fiatal és egészségesen nem probléma, viszont amikor lesz 60 éves, akkor már sokkal nehezebb ugyanazt a fizikai munkát elvégezni, mint huszonévesen [mivel a teljesítményt kell nyújtani, ugye] és a szellemi munka megterhelése ugyanaz marad 60 évesen is szinte, mivel az emberi agy nem öregszik [tehát vannak cuccok, szőlőmag kivonat, meg ilyenek, kávé...stb], ill. egy már megszerzett tudást, rutint kell tudni. Esetleg készséget a szellemi munkánál.)

Tehát egyértelmű a fizikai munka a nehezebb, csak a szellemihez nagyon sokat kell általában tanulni. PL.: a programozás sokkal könnyebb meló (de a programozáshoz sokat kell tanulni, ill. kell hozzá egy kis készség, de ha már az megvan, utána már gyerekjáték a dolog), mint hegeszteni (ennél a tanulási folyamat könnyebb, mint a programozásnál [jó kell, hozzá kézügyesség, de hát most azért annyi készsége van mindenkinek], de a tanulási folyamat után végig terhelésnek van kitéve az illető])

Tehát a fizikai munka a nehezebb. :D

2018. máj. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 Alex Fly ***** válasza:
100%
Értelmetlen a kérdés. Valójában mind a fizikai, mind a szellemi munka megterhelő a szervezetre. Az egészséges mindenképp az, ha szellemi és fizikai munkát is végez az ember -olyan mértékben, hogy az egyik terhelést a másikkal piheni ki. Csak ez sajnos ma nem igazán megvalósítható...
2018. júl. 2. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a fizikai munka sokkal nehezebb, de a szellemi munka unalmasabb.
2018. aug. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!