Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik nehezebb a fizikai...

Melyik nehezebb a fizikai vagy a szellemi munka?

Figyelt kérdés
2015. jan. 10. 22:39
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
96%

"Viszont egy több milliárdos forgalmat lebonyolító szervezet vezetése nehezebb mint virágokat ültetni a parkban..."


Jó hát azért egy cég vezetését ne virágültetéshez hasonlítsunk. Fizikai munkában is sokféle van, nem feltétlenül attól lesz nehéz hogy bútorokat cipelsz, lehet hogy egész nap egészségtelen környezetben dolgozol, és egészségügyileg kikészülsz hiába nem túl megerőltető munka.


Míg szellemi munkából is van ami "könnyű" mert kb betanult feladatokat csinálsz, de mondjuk mikor meg kell írnod egy programot, vagy 10-12 órát kell egy helyben ülnöd a gép előtt, és az agyad totál lefárasztani, azért az sem kis feladat. Vagy mondjuk egy födém statikai terveit kiszámolni, anyagmennyiségeket számolni stb.


Egyetemen volt olyan húzós év végi hajtás, hogy kb totál lefáradtam agyilag, nem kellemes dolog, de volt ismerős aki annyira kimerült, hogy mentőt kellett hívni hozzá.


Az sem igaz hogy könnyű lenne kipihenni a szellemi munkát, tekintve hogy lefárad az agyad, de a szervezeted még ébren van, és igényli a mozgást, vagy sokkal nehezebb elaludni, felkelni, kipihenni sem tudod magad és már kezdődik is a következő nap.


Én is dolgoztam már tűző napon építkezésen, minden este úgy estem az ágyba, hogy azt hittem meghalok, mégis reggel sokkal kipihentebbnek éreztem magam, mint mondjuk egy leadási időszakban 2 hetes hajtás közben/után. Aki azt mondja, hogy a szellemi munka könnyű, akkor az még nem végzett igazán szellemi munkát.


Meg azért általában több összetevőből áll egy munka, más az ha felelősség is van rajtad, milyen a környezeted, milyen az egészségi állapotod, mennyit mozogsz, stb.


De összességében meg lehetetlen dolog összehasonlítani a kettőt, mindkettő másképp veszi igénybe az embert, és ugyanúgy becsülendő az aki nehéz fizikai munkát végez, és az is, aki "nehéz" szellemit.


Sőt...számomra például a leginkább megterhelő a könnyű fizikainak számító gyári robotolás volt, amit diákmunkaként csináltam. Egész nap ugyanazt a 3-4 folyamatot csinálni, se mozogni nem lehetett, se pihenni, és 8 óra monoton munka volt. Egyszerűen végeláthatatlan, és azt éreztem hogy mennek a napok, de nem teremtek semmi értéket, csak eltelik az életemből feleslegesen 8 óra. Egy építkezésen legalább a legkisebb munkásként is teremtesz valamit, hozzájárulsz valami újhoz, szellemi munkaként is azt szeretem, hogy látom a haladást, hogy valami új dolog jön létre. Ez a gyári robotolás számomra olyan volt, hogy na ilyet aztán soha többet.


Mintha azt kérdeznénk hogy 1kg vas vagy 1kg toll a nehezebb.

2015. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező, mi jobb? A kacsasült, vagy a pezsgőfürdő? És akkor még igyekeztem hasonló fogalmakat találni.


Mit jelent a "nehezebb"? Fáradtabb vagy, nem bírod megcsinálni, vagy mi?

Egyes fizikai munkákhoz nagy erő kell, másokhoz nagy gyakorlottság. A sóderlapátolás annak, aki egész életében ezt tette, egyáltalán nem nehéz, aki az íróasztal mellől állt neki, fél óra múlva meggebed. Akkor most nehéz sódert lapátolni, vagy nem?

A recepciós pultnál ülést nem nevezném szellemi munkának, egy szívműtét, vagy az atomerőmű jó működési feltételeinek megalkotása lehet fárasztó, annak, aki ért hozzá, a legtöbb ember viszont soha nem tudja megoldani. Akkor most a szívműtét nehéz, vagy sem?


Azt mondanám, munkákat a létrehozott érték alapján lehet megítélni. Amelyik munka eredménye nagyon fontos sok embernek, azt általában nagyon kevesen tudják elvégezni, mert sok tudás kell hozzá. Amelyik munka jó fizikai erőnlétet igényel, azt egy átlagos ember képes elvégezni némi gyakorlás után. Az előbbit sok év tanulás után is csak kevesen képesek jól elvégezni, az utóbbit pár hónap edzés után bármely átlagos ember.


Ezek után jó hasonlítgatást kívánok.

2015. jan. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fizikai.

Másnak a szellemi.


Van ami nem nehéz, de stresszes. Az sem jó dolog.

2015. jan. 11. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 BlackSword ***** válasza:
95%
A szellemi... A fizikai fáradalmat ki tudod pihenni, mert fekszel, alszol... De a szellemi munkába fizikailag nem fáradsz bele, és este azt sem tudod hogy mit nézel a tévébe... Sokkal rosszabb...
2015. jan. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
36%
A fizikai szerintem jóval nehezebb és fárasztóbb lehet.
2015. jan. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 kovpet ***** válasza:
97%
Fizikailag a fizikai, szellemileg a szellemi :)
2015. jan. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
78%
Én is pont azt akartam írni,mint kovpet! :)
2015. jan. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
41%
A szellemi. Egy jó karban lévő gordonkaművész/mérnök/közgazdász képes bútort cipelni, de az ő munkáját soha nem tudná elvégezni egy bútorszállító.
2015. febr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
Vagy képest cipelni vagy nem. Vannak dög nehéz bútorok.
2015. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
90%
De mi alapján nehéz? Fizikailag nyilván a fizikai munka, szellemileg a szellemi munka, ha úgy nézzük melyik munkakörben nehezebb pótolni az embert akkor nyilván a csúcs szellemi munkák az etalon, azért egy komolyabb szellemi munkához 5-8 év tanulás simán kell, nehéz fizikai munkánál meg ha az ember rendesen csinálja 1-2 év rutin elég, hogy valaki jó legyen. És még vagy ezer módon lehet eldönteni, hogy mi alapján nehéz valami.
2016. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!