Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a közmunkával?

Mi a baj a közmunkával?

Figyelt kérdés

Sokan szidják, itt a fórumon is, nem értem miért, hiszen ez jó a közmunkásoknak. A segély csak 22e, abból semmire se ftuja, a közmunkával több mint 2x annyit kap.


A sok munkanélküli most kap közmunkát mind, ez is nagyon szép dolog, igaz még nem tudnak teljes minimálbért adni nekik, de azért a szakértelem nélküli lébecért a versenyszféra még annyit sem adna, valljuk be. Vannak sokan itthon, akik részmunkaidőben dolgoznak, rengeteg supermarketláncban is minden eladó így dolgozik. A közmunkások sem dolgoznak többet és a bérük így is valamivel több, mint a részmunkaidősöké. Azaz ők jól járnak. Akkor miért szidják a közmunkát?


2015. jan. 5. 20:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%
A közmunka tök jó dolog, ha a munkás meg van becsülve, tisztességesen meg van fizetve, értelmes termelésben vesz részt, van lehetőség továbbképzésre, továbblépésre.
2015. jan. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kérdésem van. Miért nem a munka törvénykönyve vonatkozik rájuk?
2015. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Mostmár azt megoldották, hogy ne legyenek kiszólgáltatva, hiszen 2015. március 1-jétől életvégig folyamatos közmunkát biztosít a kormány minden munkanélkülinek


Én is voltam közmunkás nizony ! Azutcát sepertem és bizony javarészt csak sétafikáltunk meg dekkoltunk a padon, amíg fel nem vett egy multi az. Társaságba voltam legalább és tiszták voltak a terek, napi max 1 óra valós munkával. Mi úgy értelmeztük, ez amolyan megemelt segély.


A dolgozók részéről van értelme, mert jobb a segélynél. Az utcák is tiszták. Magasan kvalifikált állás meg nincsen, ezt fel kell fogni

2015. jan. 5. 22:06
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

"Magasan kvalifikált állás meg nincsen, ezt fel kell fogni"


Akkor zárjuk be az egyetemeket, mi szükség még rájuk?

2015. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mostmár azt megoldották, hogy ne legyenek kiszólgáltatva, hiszen 2015. március 1-jétől életvégig folyamatos közmunkát biztosít a kormány minden munkanélkülinek"


Vátáfákk? A kormány garantálja, hogy életünk végéig kormányon marad?


"Azutcát sepertem és bizony javarészt csak sétafikáltunk meg dekkoltunk a padon, amíg fel nem vett egy multi az. "


Tehát te még a közmunkásoknál is trógerebb lettél?

2015. jan. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
probáld ki utána mond hogy hú de jó hogy több mint 22
2015. jan. 5. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
92%

az,hogy papíron több munkahely van, de ebből a munkából pénz be nem csak kifelé folyik....


jobb volt míg otthon ültek 22 ezerért mint most a köztéri padon beszélgetnek az egyórás munka után 47 ért

2015. jan. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Addig semmi, amíg nem a munkanélküliségi statisztikák meghamisítására használják őket.
2015. jan. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindössze az a baj, hogy nincs! Csak a nevében. De se nem köz, se nem munka.

Az emberek döntő többsége szeret cselekedni. Például dolgozni. Mert egyszer csak elkészül valami, és az jó érzés, hogy ezt "én csináltam". Hát még ha el is ismerik! Mondjuk tisztességes fizetséggel.

Ha lenyírom az árokpartot, és azt a darabot mindig én csinálom, fél év múlva valahol belül kicsit büszke leszek, hogy nálam mindig le van nyírva. Mert mindig lesz, ahol nem annyira. És lesz, ahol jobban. Ez inspirál. Én is tudok annyit. Az ember vágyik a sikerélményre. Persze ehhez szükséges, hogy legalább hagyják.

De a közmunkának csúfolt munkatáborokban (talán nem vernek, mint Recsken, de legalább annyira megaláznak) a munkát inkább megutáltatják. És rádöbbentenek az igazságtalanságra, ha addig valaki nem is vette észre.


Nem, ez nem közmunka, hanem orvosi esetként számon tartható szadisták eszköztára mások megaláztatására, hazugságok gyártásának lehetősége, a lopás és csalás egy újabb módszere, a karantén kifinomult alkalmazása. A közmunka valódi célja kettős. Egyfelől a közfeladatok minőségi ellátása, azaz problémák megoldása, másfelől embereknek munkalehetőség biztosítása, annak megmutatása, hogy dolgozni jó és megbecsülést eredményez. Ez elvezet egy értelmes társadalomhoz. Ebből azonban semmi, az ellenkezője annál inkább megvalósul.

Éljen a köz értelmes munkája! Le a közmunkának csúfolt embernyomorítással és rablással!

2015. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"munkát inkább megutáltatják"


Ezt a fajta munkát biztos, az elején még lelkes voltam, hogy végre egy hely, ahol dolgozhatok, előző munkahelyem megszűnt, de egyre nehezebb bejárni.

Annyi a baj vele, hogy igen itt ül az ember egy irodában x ideig szóló szerződéssel az x. már a sorban, a kollégáknak is elegük van abból, hogy x havonta más embert tanítsanak be bizonyos munkafolyamatokra, így egy idő után inkább nem teszik, mert ők is belefáradnak, annak is rossz, aki bekerül, mert hiába dolgozna szívesen, a nap nagy része unalomban telik, néha egy kis fénymásolás, iratokkal való elsétálás ide-oda, gépelés, ezt nem nevezném munkának, és egy idő után belefásul az ember. Hiába keresek normális munkahelyet, a legtöbb helyről még csak válaszra sem méltatnak, protekcióm meg sajnos nincs, így egyenlőre ez van, de kezdem úgy érezni inkább lennék munkanélküli, mint közmunkás.

2015. jan. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!