Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet segélyekből megélni?

Hogyan lehet segélyekből megélni?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam hogy nem egy jó móka , és amúgy 3 hónapnál tovább lehetetlen is.

Hogyha "szeretnék" még pár gyereket is nemzeni mellé - a családi pótlék miatt - még az sem lenne túl sok , ráadásul a családi pótléknak is vannak feltételei.


Úgy tudom viszont hogy többekközt a mi hazánkban is vannak olyan bizonyos "rétegek", akiknek sikerült ügyesen úgy csűrni , csavarni a dolgokat, hogy mégis népes családot is sikerül fenntartaniuk valamilyen módon. Igaz hogy nem esznek minden nap lazacot, nem szép igényes házban laknak, de azért életben maradnak, és ahogy elnézem cigire is futja nekik, és többnyire alultápláltnak sem mondhatóak.


Hogy van ez hogy a magyar belehal ha segélyből kell élni,mások pedig ebben a közegben is szaporodnak mint a nyulak? Ők hogy csinálják ezt? Milyen juttatásokat, segélyeket igényelnek?


2015. jan. 4. 19:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
kicsit úgy hangozhat a kérdésleírás mintha ez azért érdekelne mert én is erre az életmódra készülnék..de ... ehemm ehemm ... Nem.
2015. jan. 4. 19:34
 2/12 anonim ***** válasza:
Nehetezen. Én ugyan az első héten elpiálom az egészet, de szerencsére feket munkával kihúzom hó végéig. rezsire valószínű nem futná belőle, nem tudom a szüleimmelélek, a rezsit ők fizetik
2015. jan. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

pl. mifelénk jár ingyen kandalló ingyen tűzfa, de ez mellé fűtéstámogatás is. Ingyen bevezették nekik a gázcsonkot a portákra (nekem 147.000ft ba került) Mióta bent van kerti slaggal van bevezetve a házba a gáz.


Lopják az áramot. nem büntetik meg érte úgysem tudja kifizetni. Víz dettó.

Kommunális adót nem kell fizetni sőt semmi adót mert méltányossági alapon mindent benyel az önkormányzat.


Természetesen ingyen lakás mer jár nekik.



Tehát rezsi kilőve ami éves szinten minimum 600K ft (4 havi fizetés az évből.

2015. jan. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Na ez a második már egy olyan válasz volt amit vártam is. Végre.

Kajálást miből oldják meg? Csak a családi pótlék s a munkanélküli segély?

2015. jan. 4. 20:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, láttál már cigányputrit közelről? Ha azon a szinten akarsz élni segélyből, akkor hajrá, csináld. Azt hiszem azt nem kell irigyelni...
2015. jan. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
pont leírtam az elején is hogy én nem akarok. Pont ellenkezőleg, ezt a kérdést azért tettem fel , mert az érdekel hogy ezt a jelenséget hogyan lehetne felszámolni, hol kellene megfogni ezt az egész problémát... De ehhez tudnom kellene azt is hogy ők milyen módon csinálják amit csinálnak.
2015. jan. 4. 20:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Azon kevés Fidesz-intézkedések közé tartoznak azok amik őket célozzák meg. Segélyeket nem elvenni kell, vagy növelni, hanem feltételekhez kötni. Óvoda, iskola, iskolai hiányzás, stb. Aki rendszeren kívül éli az életét, és csak bűnözésből tartja el magát, és a családját is erre neveli az egy büdös vasat nem kap. Aki betartja a közösség szabályait, és a gyerekeit taníttatja, jövőt ad nekik, az kapjon. Ösztönözni kell az embereket, legyen az munka vagy nevelés hogy úgy formálják az életüket, hogy az a társadalmat el tudja látni hosszabb távon is.
2015. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Éhen nem halnak a csövesek sem, de ne irigyeld őket. A kukákból esznek, döghúst is megeszik, a csikkeket csavarják össze.
2015. jan. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
de a csövesek nem szaporodnak.Legalább is nem nemi úton.
2015. jan. 4. 22:17
 10/12 anonim válasza:
Hát a nemi élethez nem kell pénz.
2015. jan. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!