Rendszerváltás előtt születettek! Nektek nem tűnik furcsának, hogy a mai magyar kultúra ennyire modern, liberális és Nyugati trendeket követő?
Pl. leadnak valami filmet az amerikai vagy Nyugati mozikban, akkor pár hónap és nálunk is adják, a rádiók az amerikai slágereket nyomatják, illetve magyar filmek is zenék is kezdenek ehhez hasonulni pl. nemrég az a Coming Out homoszexuálisokkal foglalkozó film. Ha elkezdenek Nyugaton árulni valami újfajta tévét, videójáték-gépet vagy ilyesmit akkor rögtön nálunk is megjelenik.
Én a rendszerváltás után születtem, mégis mindig ledöbbent amikor ezzel szembesülök. Én ha kimondom magamnak, hogy Magyarország, egy konzervatív, maga útját járó, keleties ország jut eszembe, ahol a kultúra nem a liberális Nyugat másolásán, hanem őseink tiszteletén, a vidéki élet szépségén, a hazafiasságon és a militarizmuson alapul.
Ha meglátok valami ilyen "modern" dolgot, egy pillanatra idegennek érzem magam a saját hazámban, és arra gondolok, lenne mit tanulnunk Oroszországtól, Törökországtól, Irántól, talán még Észak-Koreától is.
Ti hogyan látjátok ezt? Nagy kulturális sokk volt számotokra a Rendszerváltás? Az általam pozitívnak tartott értékek jobban érvényesültek a Kádár-rendszerben, mint most?
# 8/10 Időpont ma 21:21
"tömegével"... Aha... :-) Mellesleg Észak-Koreánál elárultad magad Wartburgszerelőkém, kár volt :-(
"Oroszországban meg a régi cuccokkal is meg vannak elégedve"
Kérdező, te valahol a saját világodban vagy eltévedve, de nagyon, ha te úgy gondolod, hogy az oroszok egész nap Szállnak a darvak-at néznek meg kozáktáncot járnak tangóharmonikára.
Egyébként meg ki akadályoz meg abban, hogy vidékre költözz, lekapcsold magad a netről és népdalokat énekelj meg indulókra masírozz?
"... hol vannak az olyan filmek, amik mondjuk egy világháborús vagy 1848-as hősi honvéd alakulat életéről szólnak..."
A filmek olyan témáról készülnek, aminek elég nagy a piaca ahhoz, hogy a jegyekből, DVD-kből és egyebekből származó bevétel legalább a film elkészülésének költségeit fedezze. 1848 itthon nem ilyen téma, mert végeredményben nem volt sikeres és túl távoli, az embereknek nincs róla közvetlen élményük azon túl, hogy iskolában végig kellett állniuk a hótt' unalmas március 15-ei ünnepélyeket. A 2. világháború is ilyen: magyar szempontból minden, csak nem sikersztori. Se katonailag, se politikailag nem alkottunk nagyot.
" ...miért nincsenek filmek a szocializmus alatti ipari fejlődésről, építésről, amivel csapást mértünk az imperialistákra?"
Hát, hallod, akkora csapást mértünk a szemét imperialistákra, hogy még mostanra sem bírták kiheverni. De mi is szenvedtünk eleget az agyatlan, túlerőltetett iparfejlesztés miatt és bizonyos hatásai a mai napig nem múltak el.
"Egyébként meg ki akadályoz meg abban, hogy vidékre költözz, lekapcsold magad a netről és népdalokat énekelj meg indulókra masírozz?"
De hát ő ezeket társadalmi szinten akarja megélni. :)
"A filmek olyan témáról készülnek, aminek elég nagy a piaca ahhoz, hogy a jegyekből, DVD-kből és egyebekből származó bevétel legalább a film elkészülésének költségeit fedezze."
Miért kell, hogy egy filmek "piaca" legyen, úgy persze, hogy csak az agyatlan marhaságok lesznek "sikeresek" az államnak kell leforgatnia aztán ingyen sugázonia a TV-ben, vagy 100-200 Ft-ért a moziban, nem azért, hogy húdanagyot kaszáljon vele, hanem, hogy nevelje a népet.
# 16/16 Időpont ma 23:02
Aha, a Hídembert is állambácsi csináltatta... hát annál többet senki sem ártott még Széchenyinek senki soha, az is biztos.
Mellesleg nem tudná megnevelni, mert ez nem így működik...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!