Mondhatja magarol valaki, hogy muveltnek szamit, ha nem tud angolul?
Én úgy vélem, a mai világban, ha nem is akar valaki egyáltalán, de internetezik, filmet néz, zenét hallgat, kb. 40 éves korára minimum alapfokon megtanul angolul. Olyan ez, mint pl. én nem tudok németül, de jártam annyit oda, hogy akármilyen rossz nyelvtannal, de azért mégis megértetem magam. Egyszerűen nem tudott nem rám ragadni annyi szó, hogy egy hírt a rádióban nagy vonalakban ne értsek meg, ne értsem milyen időjárás lesz, vagy hol van stau az autópályán.
Nem vagyok oda az angol nyelvért, de tetszik vagy sem, ma - szinte - az alapműveltség része.
Kedves kérdező;most is hazabeszélünk,ahogy látom az ékezetek hiányáról.(Bár van átállító is,ahogy látszik.)
Szerintem különben saját magáról nyugodtan mondhat valaki akármit,azt is hogy művelt,azt is,hogy annak számít -valamilyen szempontból,vagy úgy általában -.
Az is elég relatív,hogy mi az angolul tudás definíciója és ki szerint.Újságolvasás vagy szakkönyvek olvasása szótár nélkül.Vagy csak a ''jó'' vagy a ''rendben '' helyett OK-t mondani.Elég sok angol -v.amerikai- ember jól tud angolul,megél belőle,viszont botrányosan műveletlen.Mint másik oldal írom.
Angol tudás híján azért érthet valaki franciául,oroszul,spanyolul,kínaiul -az ENSZ-ben- akár németül is.
Egy hajszálon múlott,hogy Amerikában nem a német lett a hivatalos nyelv,hanem az angol.Akkor most más lenne a kérdés esetleg.
Én nagyon sok angolul egyáltalán nem értő emberről állítom,hogy művelt.
Ártani nem árt az angoltudás,de mint a műveltség alapkövetelménye?Ezt még maguk az angolok sem mondanák.
Az amerikai átlag persze másként gondolja,de ez más téma lenne.
"Kedves kérdező;most is hazabeszélünk,ahogy látom az "
Magyarorszagon elek, csak kenyelmi okokbol nemzetkozi billentyuzetet hasznalok. Igy tobb nyelv karaktereit is le tudom irni, viszont mindent nehezebb, ezert hosszabb szovegeknek lustasagbol kihagyom. (Nem sikerul egyszerre memorizalni a magyar es a nemzetkozi angol kiosztast)
Kedves kérdező!
Hozzáértők fél perc -tényleg- alatt be tudják a magyar betűket állítani,és akkor bal oldalt van egy izé,ahol kb 3 másodperc alatt átválthatja az ember,hogy milyen billentyűzetet akar használni.Igaz ,könnyebb a több betűt használón hagyni,de lehet váltogatni is.
Érdekes,hogy éppen a műveltségről beszélgetünk.
"Hozzáértők fél perc -tényleg- alatt be tudják a magyar betűket állítani,és akkor bal oldalt van egy izé,ahol kb 3 másodperc alatt átválthatja az ember,hogy milyen billentyűzetet akar használni.Igaz ,könnyebb a több betűt használón hagyni,de lehet váltogatni is. "
Tekintve, hogy informatikus vagyok, tisztaban vagyok vele, hogy be lehet allitani. :) Egyebkent egyedi billentyuzetkiosztast hasznalok, a nemzetkozi angol kiosztason is felcsereltem par betu helyet. Nem atvaltani nehez, hanem egyszerre tobb billentyuzetkiosztast hasznalni. Sok gyakorlast igenyel, es meg nem sikerult megszoknom.
Azt is gyakorlom, hogy compose key segitsegevel tudjak betuket irni folyekonyan. Mar az altalam ismert latin irasmodu nyelvek betuit fejbol le tudom irni, de meg csak nagyon lassan megy, ezert ezeket meg mellozom hosszabb szovegek eseten. (Mivel idegesiti folyton beirni): áüäêèéñã, stb.
Semmi baj;ezzel lehet,hogy a kérdés meg is lett magyarázva.
Egész mást jelent a műveltség,mint fogalom egy informatikusnak,mint a hétköznapi embereknek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!