Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet egy gyilkosság...

Hogyan lehet egy gyilkosság humánus?

Figyelt kérdés

Sokan azzal érvelnek a haszonállat-tenyésztés legalitása mellett, hogy a magyar vágóhidakon humánus módon végzik ki az állatokat.


Hogyan lehet egy gyilkosság humánus?


2014. dec. 28. 20:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
51%

"Humánusak Magyarországon? Egy német ismerősöm látott egy műsort kint, ahol bemutatták, hogy Magyarországon hogyan tömik és nyúzzák meg a ludakat. Azóta nem vesz Magyarországon készült tollpárnát. Nézd meg, vidéken hogy bánnak az emberek a kutyáikkal, majd akkor pont a haszonállatokkal lesznek humánusak."


Na, hogy bánnak? Csak nem arról a szutykos gittegylet hazug videójáról van szó, a 4 patáéról? :D

2014. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
62%

Nyúzzák a ludakat.

Értem. Mára nincs több kérdésem. Pihenj le.

2014. dec. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
91%

Elöljáróban: Eszem húst.

De...

1. A ludak és egyéb szárnyasok tollainak leszedésére használt kifejezés a "kopasztás"; ezt a szót a válaszoló nem ismerte vagy nem jutott eszébe, pont, nem kellene ezen rugózni ennyit. Ezen felül a válasza teljesen okés, igenis borzasztó, ahogyan az állatokkal bánnak a telepeken.

Én speciel nem jártam még ilyen helyen, de láttam már ketrecekbe zsúfolt tyúkokat szállítani, mozdulni nem bírtak egymás hegyén-hátán.

(A kutyákkal kapcsolatban pedig gondoljatok csak a full megtelt menhelyekre, meg az utcákon kóborló kutyafalkákra; vagy a kikötött és/vagy bántalmazott állatokra.)


2. Mint már írták előttem, a gyilkosság/emberölés jogi kategória. Ezt senki nem csűrheti-csavarhatja kénye-kedvére, sem a kérdező, sem más. Állatokat leölni szabad, ember életét elvenni nem, ennyi.

2014. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek, Berta. De ha a "szabad" nem csak jogi, hanem erkölcsi kategóriaként értelmeződik, akkor bennem kétségek merülnek fel egy delfin, vagy egy főemlős esetében. Önkényes, de talán indokolt határvonalként az önreflexió képességét kijelölni, azaz olyan állatot megölni, AKInek ez van, erkölcsileg aggályos.
2014. dec. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
71%

Ez is csak egy OT kérdés...

Nem az értelmet, hanem a vitát keresi.

[link]

2014. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon sajnállak, hogy a médiának bedőlsz!

[link]

Igen, mindenhol vannak embertelen emberek, de ha azt állítja valaki, hogy csak ez létezik, akkor az bizony ferdít. A kérdésben a hivatalos vágóhidakról van szó, mit kell ide keverni azt, hogy valaki mostohán bánik a kutyájával?

Mi itt a cél? Tényleg csak #OT kérdés ez? Akarsz valamit megtudni, vagy csak dühös vagy valamire, és keresed, hol tudod kiadni?

2014. dec. 29. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

@ 14.:


<De ha a "szabad" nem csak jogi, hanem erkölcsi kategóriaként értelmeződik, akkor bennem kétségek merülnek fel egy delfin, vagy egy főemlős esetében. Önkényes, de talán indokolt határvonalként az önreflexió képességét kijelölni, azaz olyan állatot megölni, AKInek ez van, erkölcsileg aggályos.>


A "jogi kategória" a kérdezőnek a 8. sz. alatti kommentjére volt reflexió, mert tökmindegy, hogy ő mit mond a bíróságon, nem ő definiálja a szójelentést.


Erkölcsileg én aggályosnak (sőt, elítélendőnek) tartom az OK NÉLKÜLI pusztítást, azaz amikor nem étkezési céllal ölnek meg állatokat, hanem "hobbiból" (sportvadászat vagy csak kegyetlenség); lehet az elefánt, tigris, bálna, őz, szarvas, vaddisznó, madár, akármi.

2014. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:

Nyilvan nem irtam, hogy birosagon gyilkossagnak szamit. Pont az a baj, hogy nem!


"Erkölcsileg én aggályosnak (sőt, elítélendőnek) tartom az OK NÉLKÜLI pusztítást, azaz amikor nem étkezési céllal ölnek meg állatokat, hanem "hobbiból" (sportvadászat vagy csak kegyetlenség); lehet az elefánt, tigris, bálna, őz, szarvas, vaddisznó, madár, akármi."

Es mit definialsz ok nelkulinek? Mivel hus nelkul kivaloan lehet elni, ezert pont ugyanannyira szuksegtelen mint a sportvadaszat, vagy az allatkinzas tobbi mas formaja. Ennyi erovel a sportvadaszat sem ok nelkul tortenik, hiszen elvezetbol csinalja az ember, csakugy, mint a husevest. Vagy ha ok nelkul nem is verhetem a kutyam, verhetem nyugodtan, ha ezzel millios YouTube nezettseget szerzek?

2014. dec. 30. 13:03
 19/40 anonim ***** válasza:
79%

"Es mit definialsz ok nelkulinek? Mivel hus nelkul kivaloan lehet elni, ezert pont ugyanannyira szuksegtelen mint a sportvadaszat, vagy az allatkinzas tobbi mas formaja."


Jó kezdjük ezt megint légyszi. Állítsunk be egy mindenevő állatot növényevőnek. Mert aztán hús nélkül marha jól el lehet élni szóján. Gratulálok. Állattartás nélkül meg ugye tök jól elnő a szója a műtrágyán meg a tonnaszám ráfújt rovarirtókon. Hmmm, nyami. Bírom az ilyen hittérítő vegánokat. Akkora az ökológiai lábnyomuk mint egy kontinens, de ők aztán a legnagyobb állatvédők.

2014. dec. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:

" Állattartás nélkül meg ugye tök jól elnő a szója a műtrágyán meg a tonnaszám ráfújt rovarirtókon. Hmmm, nyami. Bírom az ilyen hittérítő vegánokat. Akkora az ökológiai lábnyomuk mint egy kontinens, de ők aztán a legnagyobb állatvédők."


Az allattenyeszteshez kepzeld el takarmany lesz. 10 tonna takarmanybol 1 tonna hus sem lesz. Emiatt van az, hogy a novenytermesztes nagy resze a takarmany eloallitasa. A szoja 90+%-a nem emberi fogyasztasra keszul, a genmodositott szoja 99%-a a takarmany.

2014. dec. 30. 13:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!