Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi boltbezárásról mi a...

Vasárnapi boltbezárásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én egyetértek személy szerint,mivel a kereskedelemben dolgoztam,s tudom milyen az hogy mikor más pihen addig én dolgozom.Persze lehet mondani hogy tudtam hogy ez van mikor bevállaltam.

2014. dec. 21. 16:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
77%

Kíváncsi lennék, ha a nagyboltok ezek után teljesen automatizálódnának (pénztárosok > automata leolvasó, készpénz > kártya, biztonságiak > lopásérzékelő mindenen – nem állunk már messze ettől), akkor is be kéne zárniuk magukat vasárnapra? Akkor színt kéne az uraknak vallani, hogy valóban a túlhajszolt dolgozók életkörülményeit akarják-e emberibbé tenni, vagy csak a nagyboltokat kicsinálni, és a sajátjaikat helyzetbe hozni.


Jellemzően azokon a településeken, ahol a jobboldal volt végig hatalmon, nem is engedték, hogy nagyáruház épülhessen. De máshol is ezerrel tiltakozott ellene a maszek-kisgazda-kisboltos-jobboldali törzsszavazó-tábor. Tudjuk, mire megy ki a játék, azt akarják, hogy kivonuljanak sorban. A sarki zöldségesnél ennek drukkolnak. Sőt valaki azt is felvetette, hogy a Pest körüli és kivezető sztrádák fizetővé tétele egyszerűen a nagyboltok megközelítésének ellehetetlenítését szolgálja. A kétheti nagybevásárláshoz ki az úristen fog bérletet váltani (egyáltalán utánanézni, hol kéne ilyet venni), ha más dolga nincs is az autójával?


Ha olyan nagyon érdekelné őket a túlhajszolt Tesco-pénztáros panelpatkány sora, akkor lett volna lehetőségük a munkakörülmények emberibbé tételéért tenni, nem pedig fordítva. Fejlődő gazdaság mellett folyamatosan lehetne csökkenteni a munkaidőt. Ugyan, hol vagyunk ettől. Ha nem mindig az elbocsájtás és a munkanélküliség veszélye lebegne a dolgozók feje felett, akkor ők is bátran választhatnának másik olyan munkahelyet, ami időbeosztása elfogadhatóbb számukra. Jelenleg rákényszerülnek, hogy elvállaljanak vasárnapos állást, az a hozzáállás, hogy választhat magának másik munkát, szintén durva. Egyébként rengeteg ember nem családos, nem nevel gyereket, bőven van a lakosságnak olyan 1/7-e, akit totál nem érdekel, hogy hétfőnek vagy vasárnapnak hívják-e az adott napot. Sőt, vannak millióan, akiknek egész héten nincs munkájuk, és örömmel átvennének csak egy vasárnapot is. Osszák a családanyákat munkanapra, lesz munkavállaló, akit meg nem érdekel, hogy hétvége van. Adjanak cserébe három másik szabadnapot, azt mindenki boldog. Ha a munkavállalóknak akarnának jót, annak is meg lehetne találni a módját. Ez nem erről szól.


Kell-e ugyanannyi alkalmazott 6 nap lebonyolításához? Lesz-e bevételkiesés? Majd szombaton kétszer annyian vásárolnak? Ugyan már. Sokan vasárnap jutnak gondolatban el odáig, hogy csöpög a csap, kéne egy polc, vagy a gyereknek új cipő. Hétfőn már hiába lesz nyitva a barkácsáruház, addigra feledésbe megy, vagy megoldja házilag. Akkor ér rá megoldani. Ami forgalom mégis áttevődik a többi napokra, az egyszemélyes sarki kisboltnál fog kikötni, nem minden nap ér rá az ember kibuszozni a nagyáruházhoz. Tudják ők ezt jól. És mi lesz az éjjel-nappali boltokkal, azt sem lehet majd egy 21. századi nagyvárosban? És akinek meg olyan az életformája, hogy éjjel ér haza?


Én speciel kibírom. Sokan kibírják. De ez a zárva tartás pontosan akkora pofon lesz a nőknek, mint az internetadó lenne a fiataloknak. Hát hajrá, majd megtelik megint az Erzsébet híd… Vagy letudják szombaton fél óra alatt a bevásárlást? A nők nem letudni akarják a bevásárlást. Az a vasárnapi program, hogy a boltokat járják naphosszat. Nem vásárolni, nézelődni. Igen, vasárnap késő estig tömve vannak a plázák ruhaboltjai is. Budán is. Kikkel? Fidesz-feleségekkel is… Ez életforma.


Kb. ilyeneket írogatnak be ellenérvnek: „Ó, hát nálunk a faluban is zárva van a bolt vasárnap, és ki lehet azt bírni.” Hát hogyne, én is éltem még olyan világban. Csak akkor még ott volt az ember kertje, ahol bőven leköthette magát vasárnapra. Pesti mit csináljon vasárnap? Számolja meg a szemközti panel ablakait? Üljön ki a gangra? Szívjon egy mély levegőt a lichthofban? Kiránduljon, mikor a vonatjegy megfizethetetlen? Menjen ki a házak közül a Városligetbe, ahol ember ember hátán, ha egyáltalán el akar látni 10 méternél messzebbre? Amit ezek az állatok teleszórnának újabb épülettömbökkel! Mi lesz a következő? Betiltják a nem fideszes szórakozóhelyek esti nyitva tartását, az ott dolgozók alváslehetőségére hivatkozva? Hétfőnként ne sugározzanak adást a tévék, hogy a nők többet szüljenek? Mérjük a gigabájtokat, hogy a fiatalok kevesebbet számítógépezzenek?


Vásárok is direkt vasárnap voltak. Ne akarják az emberek életformáját megváltoztatni.

2014. dec. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Szerintem nem a hülyék értenek vele egyet.Azok az ismerőseim akik még a kereskedelemben kénytelenek dolgozni mind egyetértenek vele.Miert is?Talán azért mert vasárnapra szinte alig kapnak pótlékot.Vagy csinálnák meg úgy a törvényt,hogy aki akar dolgozzon vasárnap,aki nem az nem.Ne emeljük ki folyton a családanyákat,mert egy fiatal is lehet fáradt,és ugyanúgy van családja.Nem kéne a fiatalokat se kizsákmányolni,mondván ő bírja mert ne dolgozzon se fiatalon se idősen senki 16órában,ne legyen minden a munkáltató javára,ezzel is kéne foglalkozni.S egy fiatal is ugyanúgy a családjával akar lenni dec.24-én.Amúgy meg lehetne végre a dec24 munkaszüneti nap erről is volt szó de aztán elsiklottak fölötte.
2014. dec. 22. 08:04
 23/28 anonim ***** válasza:
82%
De csak egy igen hülye gondolhatja azt, hogy egy tesco pénztáros otthon szeretne lenni a családdal vasárnap, bezzeg a mozi pénztárosa, meg a színház ruhatárosa az dolgozni akar mert ők egy másik állatfaj. Fidesz színvonalú parasztvakítás megint és egy szűk réteg csont nélkül benyeli, élteti, ennyi.
2014. dec. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Én csak ezzel az egy döntésükkel értek egyet félreértés ne essék.
2014. dec. 22. 20:37
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a vasárnapi zárvatartás butaság, ettől nem mennek többen templomba az emberek. A kocsmák tele lesznek ők profitálnak majd ebből egyedül. Az elbocsájtott emberek meg a vásárlók járnak rosszul."


Nem kocsmák, hanem Nemzeti Italboltok. Gondolnak ám ezek a jövőre.

2014. dec. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Annyi biztos hogy lesznek kirúgások, nem is kevés, az emberek egy része éhen fog halni! ha így haladunk mindenki megy a szeméttelepre guberálni.
2014. dec. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg a 1990 előtti időkre úgy emlékszem hogy szombaton már úgy kellett összevadászni egy kis friss kenyeret .."


Én ugy emlékszem, hogy csak a banánra kellett vadászni :-)


Különben 1 próbát megér, ha nem válik be, legfeljebb visszaállítják a vasárnapi vásárlást 2016.január 1-től.

Ezért nem kell ölre menni.

2014. dec. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Kivel tolnak ki ezzel a törvénnyel? A nagy áruházláncokkal nem, mert a kaját úgyis meg kell venni, szerencsétlen vásárló legfeljebb majd szombaton veszi meg amit kell.


Akik ezzel szívnak:

A bolti dolgozók, akik emiatt feleslegessé válnak és elveszítik a munkájukat.

A bolti dolgozók, akik ugyan maradnak, de ugrott a vasárnapi pótlékuk.

Mindenki más, aki vasárnap megy dolgozni és mostmár egy kiflicsücsköt se tud venni munkába menet.

A szombaton is dolgozó szerencsétlenek, akik hat napnyi robotolás után még állhatnak sorban az előrelátható "szombati pokolban".

Akiknél szombat este fogy ki a wc papír.

Vagy a vasárnapi ebéd főzése közben veszik észre, hogy nincs otthon az egyik hozzávaló.

A határmenti települések boltosai, akiknek a vasárnapi vásárló most majd a másik oldalon költik el a pénzük, mert csak ott tudják.

Remélhetőleg az a három tetű párt, akik teljes mellszélességgel támogatják ezt a baromságot.

2014. dec. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!