Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi boltbezárásról mi a...

Vasárnapi boltbezárásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én egyetértek személy szerint,mivel a kereskedelemben dolgoztam,s tudom milyen az hogy mikor más pihen addig én dolgozom.Persze lehet mondani hogy tudtam hogy ez van mikor bevállaltam.

2014. dec. 21. 16:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
92%
Csak azt kívánom, hogy a támogatóira mindig akkor jöjjön rá a cifrafosás, amikor vasárnap egy bezárt pláza mellett hajtanak el, és hogy szombat éjfélkor vegyék észre, ha kifogyott otthon a wc-papír!
2014. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem értek vele egyet, más is dolgozik vasárnap: benzinkutasok, buszsofőrök, vasúti személyzet, orvosok, tűzoltók, rendőrök, papok, és még sorolhatnám.

2008-ban Horvátországban is bevezették ezt a hülyeséget, de egy évig se húzta a szabályozás, úgy visszaesett a kiskereskedelmi forgalom...

2014. dec. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%
áruház mutyi
2014. dec. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
73%
Az hogy akit emiatt kirúgnak az nyugodtan baassza pofán OV-t és csapatát
2014. dec. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
84%

Majd ha lesz néhány elbocsájtás, és véletlen pont te kerülsz bele (nem kívánom, félre ne érts), remélem akkor is egyet fogsz érteni vele :-)


Az pedig, hogy a magyar kormány a jelenlegi helyzetben nemcsak, hogy támogasson, hanem de facto törvénybe iktasson elbocsájtásokat, nonszensz...

2014. dec. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Ambivalens: Egyrészről én is átérzem azt, hogy milyen ultrasz"r, mikor mások elvannak vasárnap, te pedig bent szenvedsz a munkahelyen, mert úgy van a műszakod. Másrészről igen, elméletileg adott a választást lehetősége, a gazdaságra gyakorolt hatás pedig elég súlyos.
2014. dec. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Nem értek vele egyet több okból is. A multiknál többségében olyan nők dolgoznak, akik családanyák, akiknek a férje sem magas keresetű, vagy egyedül nevelik a gyerekeiket. Nekik még a vasárnapi pótlék is hiányozna. Ha pedig elvesztik az állásukat, akkor sehol nem kapnak másik munkát. Legalább is felénk nincs semmilyen munkahely.

De azok a kis boltok is lehúzhatják a rolót, akik a multik előterében árulnak.

De a beszállítók is bajba kerülhetnek. Nálunk van egy 30 nőt foglalkoztató házi tészta készítő üzem. Ők a Tesconak szállítanak. Ha a tesco forgalma csökken, kevesebb árút vesznek tőlük át.

2014. dec. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
70%

Sok embernek mindegy, soknak pedig kellemetlenséget okoz. Nyilván az aki eddig vasárnaponként is a kassza mögött ült vagy az árut pakolta vagy bármilyen más munkakört ellátott mondjuk egy hipermarketben az örül, hogy legalább a vasárnapja fixen szabad. Én ezt nem is sajnálom tőlük, de ez szubjektív vélemény. Nagyon ritka, hogy vasárnap vásároljak bármit is, de azért már előfordult.

Sok embernek ez az egy nap alkalmas arra, hogy elugorjanak ide-oda a családdal megvenni mindent ami kell.

Nem tudom megjósolni, hogy a kieső nap miatt mennyi embert fognak elbocsájtani vagy ha nem is küldik el őket nem lesz-e nekik rosszabb az átszervezés miatt.

Nem jártam utána a dolgoknak, hogy mi céljuk is volt tulajdonképpen ezzel a törvénnyel, de nem is igazán érdekel. A következmények amik utána jönnek már igen.

2014. dec. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Mi megoldjuk,hogy hét közben vásároljunk.Szánalmas,hogy ha ünnep van,akkor mindenki tobzódik a bevásárlóközpontban,nehogy egy vagy ket nap alatt kifogyjon a hűtőszekrenyük.Sírnak az emberek hogy nincs pénzük,közben tele a bevásárlókosaruk,mindenféle cukros élelmiszerekkel,de az más kérdés.Vasárnap ne az legyen a program hogy vásároljanak,hanem menjenek kirándulni,sétálni.
2014. dec. 21. 16:37
 10/28 A kérdező kommentje:
Szerencsére már nem a kereskedelemben dolgozom,de tudom milyen.De tény hogy emiatt elbocsátások lehetnek.Szóval egyet is értek meg nem is.
2014. dec. 21. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!