Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnapi boltbezárásról mi a...

Vasárnapi boltbezárásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Én egyetértek személy szerint,mivel a kereskedelemben dolgoztam,s tudom milyen az hogy mikor más pihen addig én dolgozom.Persze lehet mondani hogy tudtam hogy ez van mikor bevállaltam.

2014. dec. 21. 16:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem miért mindenhol a "menjetek kirándulni, sétálni, neveljétek a gyereket, pihenjetek" érvekkel jönnek. Szerintem a társadalom olyan elenyésző része jár vasárnaponként hobbiból vásárolni, illetve lézengeni az üzletekben, hogy nem is érdemes számolni velük. Egyszerűen csak el kell tudni fogadni, hogy megváltozott az emberek életvitele, sokan olyan munkarendben dolgoznak, hogy csak vasárnap jut idejük arra, hogy megcsinálják a heti bevásárlást. Ez nem egy egész napos program, legrosszabb esetben is 2-3 órát emészt fel, utazással együtt. Ettől függetlenül még bárki együtt lehet a családjával vasárnap.


A kormány csak azt kommunikálja, hogy a családok összetartása, a pihénes az intézkedés célja. Úgy ismeritek a politikusainkat, akik tényleg ezzel egy fikarcnyit is foglalkoznának? Kizárólag a multik tökeit akarják ezzel megszorongatni.

2014. dec. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Horvátországban az alábbi okok miatt törölte el az Alkotmánybíróság:


- a vasárnapi bevásárlási tilalom nem legális

- szükségtelen szabály egy demokratikus társadalomban

- nem védi meg a munkavállalókat

- korlátozza az üzleti vállalkozás szabadságát és - megint csak a "kivételek" miatt - a piaci versenyt.

2014. dec. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%
Ez a vasárnapi zárvatartás butaság, ettől nem mennek többen templomba az emberek. A kocsmák tele lesznek ők profitálnak majd ebből egyedül. Az elbocsájtott emberek meg a vásárlók járnak rosszul.
2014. dec. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
30%
Nekem tök mindegy, de arra emlékszem, hogy a kommunista rendszerben talán 1990-ig vasárnap a közértek NEM voltak nyitva és hétköznap és szombaton kellett mindent bevásárolnunk, de ez nem okozott gondot, mert a vasárnapi zárvatartást tudva, előre úgy készültünk és mindent bevásároltunk.
2014. dec. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Stimmel. És tudod mi volt még 90-előtt? Kommunizmus és egypártrendszer.
2014. dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
71%

Én meg a 1990 előtti időkre úgy emlékszem hogy szombaton már úgy kellett összevadászni egy kis friss kenyeret hogy vasárnap ne szárazat kelljen enni, de gyakran előfordult hogy szombaton már nem is kaptam mert későn értem oda a munkából és kifogyott.

Volt olyan is hogy a hétvégi kajához elfelejtettünk megvenni valamilyen összetevőt és azért nemtudtuk megfőzni mert nemvolt nyitva bolt ahol megtudtuk volna venni vasárnap.

2014. dec. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk zárva lenne minden más, éttermek, fitness termek, korcsolya pályák, mozik és minden de minden ami nélkül lehet élni, akkor azt mondanám igen. De így ez nem is lehet más mint következetlenség, álszent baromság, csakis a leghülyébbek értenek egyet vele.
2014. dec. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
41%
Állítólag a templomok is bezárnak majd vasárnap ja nem. Az fontosabb, minthogy a családok a pihenőnapján betudjanak vásárolni és nem hétfő-szombat között amikor 4kor kelnek és 6ra érnek haza a munka miatt, ezután kelljen még hullafáradtan boltozniuk. Városiak ezt nem értik, mert kilépnek az ajtón és ott van 3 bolt 300 méterre. A falusiak szívják meg, mert nekik nem 5 perc elmenni egy boltba és hazamenni. Az én családom például vonattal jár be ami óránként megy, utána még busszal is kell utazni nagyboltba, ezután vissza ugyan ez.... És igen, hétfőtől SZOMBATIG dolgozok!
2014. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

# 17/18 Időpont ma 21:15


Komolyan kérdezem, nem veszekedni akarok:

Ezek miért ne legyenek nyitva? Értem én, hogy nem létszükséglet (ahogy a vasárnapi boltnyitvatartás sem feltétlen az), de hadd legyenek már nyitva ha nekik megéri. Miért kéne a négy fal közé (vagy a természetbe) kényszeríteni az embereket? Igenis egy jó film, vagy egy korcsolyázás is lehet jó családi program...

2014. dec. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
84%

"Komolyan kérdezem, nem veszekedni akarok:

Ezek miért ne legyenek nyitva?"

A kormány egyik fő-fő érve, hogy az ott dolgozók is pihenjenek meg a hetedik napon. Az általam sorolt intézményekben dolgozók valamiért nem zavarják őket. A te szempontodból nézve nem zárnám be őket én sem, dehogy, félreértetted.

2014. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!