Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon szerintetek is...

Magyarországon szerintetek is újra kelleni tervezni a városok nagy részét?

Figyelt kérdés

Építész hallgató vagyok, ebből kifolyólag sokat álmodozom.


Szerintem, Magyarországon a városok nagy részét, Budapestet is, újra kellene tervezni.A jelenlegi felépítés nagyon rossz, látszik, hogy 1945 után kontárok terveztek és szerveztek mindent.


Egyes történelmi jelentőségű épületeket, melyek megsemmisültek a bombatámadásokban, azokat vissza kellene állítani, visszaépíteni.

Hasonlóra, nagyon szép példa Drezda, ahol az eredeti barokk építészetet élesztik újra.

Nekünk is vannak barokk jellegű városaink, például Győr.


Aztán, itt vannak ezek a "lenyűgöző" panelházak.

Felfordul tőlük a gyomrom.


A "panelnegyedekben" én csak így hívom őket, minden utca, minden épület egyforma, semmi egyediség, és mondjuk két város panelnegyede is totál egyforma, nincs különbség Miskolc meg Győr panelnegyedei között.


Ezeket mind le kellene rombolni, na itt jöhetne képbe a modern építészet.

Ízléses lakóparkokat kellene építeni sok zöld területtel.

Lehetne már 50-60 emeletes épületeket is felhúzni.


A városokkal egyéb baj, hogy nem intermodálisak.Nem egy helyen van a vasútpályaudvar meg a buszállomás.Ez nagymértékben csökkenti a mobilitást.

Ezt is orvosolni kellene.


Persze, szép álmok, ehhez kínai szintű gazdasági növekedés kellene....



2014. dec. 18. 11:27
1 2
 11/16 BlackSword ***** válasza:

Ez azért van, mert akkor rengeteg lakást kellett építeni, a lehető leggyorsabban... Mert ki volt adva a terv... És a tervet teljesíteni kellett...


Lehet neked nem tetszik, nekem sem, de ez van...

2014. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szegeden felmerült egy olyan projekt melyben a buszállomást elköltöztetnék, egybe építenék a vasútállomással. Ide futnának be a Tiszán a hajó is illetve a 2 szomszédos nagy városból érkező Tam Trainok is. Ezzel azonban a következő problémák vannak:


A piac jelenleg a buszpályaudvar mellett van, több középiskola is van itt. Megszokták az emberek, hogy a busz a falujukból egyből az iskola/piac mellett teszi le, ha áthelyezik akkor át kell szállniuk helyi tömegközlekedésre ami + pénz, + idő, senki sem akarja. Nem beszélve arról, hogy nincs hajóforgalma a városnak ami ezt indokolná, a Vhely-Szeged és Makó-Szeged villamosvonal meg úgy ahogy van hülyeség.


És ez csak 1 apró ,,probléma" amit Te leírtál ekkora ,,káoszt" okozna, képzeld mi lenne, ha az összes város újra építenék...

2014. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Debrecenben már tervben van az intermodális központ. Megvan a nyertes pályázat is stb.
2014. dec. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12: Szerintem azt meg lehetne úgy oldani (bár nem ismerem a várost), hogy minden busz az új helyre fut be, de közben érintik a régi állomást is és ott aki akar, leszállhat. Ha ez megoldható.
2014. dec. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát igen, Merkler. A közlekedés az élő város vérkeringése.


A vendég megkérdezi a vasutast:

- Miért nem tették az állomást közelebb a városka központjához?

- Mert akkor nagyon messze lenne a sínektől!- felel a vasutas.

2014. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14. Ahhoz akk. is külön be kell térnie buszoknak, mert ugyan van olyan megálló is ami azoknak a helyi járatoknak fen tartva amik csak érintik a városközpontot, de ha ide terelnek minden egyes buszt azt az adott körút nem bírná, így is reggelente dugók vannak, ha ezt bevezetnék akkor 2-3 órába telne ott az átjutás, nem kivitelezhető csak úgy, ha ugyanúgy betérnek a különböző helyekre a buszok mint eddig. Viszont így meg nem éri meg kiköltöztetni a buszpályaudvart új helyre ha a régit ugyanúgy használják. Legalábbis sztem...
2014. dec. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!