Nem provokációnak szánom a kérdést, hanem tényeg elgondolkodtatásnak. Deák Ferenc a "haza bölcse", létrehozta a kiegyezést a Habsburgokkal. Ezt Kossuth élesen bírálta, egészen konkrétan "a nemzet halálát" látta benne.
Az idő mintha Deákot igazolná, de valóban így van-e?
Igen, nem sokkal lett volna jobb, mint aztán Trianon.
2010. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
12/18 anonim válasza:
"Igen, nem sokkal lett volna jobb, mint aztán Trianon."
Jobb lett volna, mert Magyarországnál maradt volna a Székelyföld, a Csallóköz és az Alföld keleti pereme, vagyis pontosan igazságos határokat jelölt ki. A trianoni határok ugyanis ennyiben térnek el az igazságostól (nem sokban).
A vicc az (persze nem nevetünk), hogy a magyar uralkodó osztály képtelen volt beleegyezni ebbe az igazságos tervbe, és ez elvezetett az igazságtalan trianoni felosztáshoz. Persze aki 1906-ban a Popovici-tervre igent mondott, azt gondolom habzó szájjal hazaárulózták.
Nagyvárad, Kassa, Ungvár elment volna, Pozsony meg Ausztriának. Ez érdekes! Csallóköz és az Észak-Bácska, Bánát tekintetében jobb.
2010. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
14/18 anonim válasza:
Nem furcsa hogy ezt a térképet egy román ember dolgozta ki?Sajnos megint előjöttek a nagy trianon fanok.
2010. febr. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
15/18 anonim válasza:
Kossuth kőműves volt, persze hogy mindenféle szuperállamban meg unióban gondolkozott.
2010. febr. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
16/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2010. febr. 2. 09:55
17/18 anonim válasza:
Ha hallgatott volna bölcs maradt volna,de így??!Gondoljunk bele, a poroszok akkor verték le az osztrákokat,ha "nagyjaink" egy kicsit is akartak volna kiléphettek volna és akkor másképp alakul az I. világháború és Trianon.
2010. febr. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
18/18 anonim válasza:
Bismarck éppenhogy szorgalmazta a megegyezést az osztrákok és a magyarok között, esze ágában sem volt hagyni szétbomlani a Monarchiát. Ő csak a Német Birodalomból akarta Ausztriát kiszorítani, mivel úgy vélte, hogy az önálló Habsburg Monarchia a német érdekeket terjeszti ki Közép-Európára és a Balkánra, anélkül, hogy abban Németországnak közvetlenül részt kellene vennie.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!