Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek teljesen el ment...

Bob76xd kérdése:

A Fidesznek teljesen el ment az esze?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt nagyon ellenzem, mert hülyeség. Ti is hülyeségnek tartjátok ezt ?



2014. dec. 8. 16:30
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Drogtesztre megalapozott gyanúval küldik el az embereket.

Úgy kezelnék a gyerekeket,mint a bűnözőket?


Akik bevezették a dohánymutyit azok ne osszák itt az észt,szerintem.

2014. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
81%

"Nekem az jön le az egészből, hogy mindegy, hogy mit talál ki a Fidesz, az csak baromság lehet. Ha egyébként egy tök jó ötlet, akkor is legyen inkább baromság. Tűcsere program? Akkor már egyből vegye meg az állam a drogosoknak a napi fejadagot, hogy mindenki boldog legyen. "


Nem, vannak jó ötleteik is, ez konkrétan ISZONYATOSAN ÁRTALMAS, DRÁGA, HATÁSTALAN és ezért felszólalok ellene, mint minden épeszű ember.


Tűcsere program: Romániában betiltották hasonló érvek miatt mint itthon, meg is lett az eredménye, Romániában az intravénás droghasználók 95%-a egyben hiv fertőzött is. A drogos belövi magát azzal a tűvel amit a többiek használtak, nem fogja őt érdekelni ha hiv fertőzött lesz. Viszont a kezelését a TB-ből fogják állni, amit te is fizetsz. Emiatt olcsóbb a tűcsere program.


"Akkor már egyből vegye meg az állam a drogosoknak a napi fejadagot"

Svájcban megcsinálták, eredménye az lett hogy iszonyatos pénzektől esett el a maffia, rengeteg drogfüggőt tudtak rehabilitációs programba beszervezni, töredékére csökkent a lopások száma(a legtöbb drogfüggő ugye lopásból teremti elő a napi több tízezer forintot, ezt ígyis-úgyis a társadalom fizeti meg), és annak hála hogy a kormány pl a heroint nem 10000 forint/szúrás áron tudja előállítani hanem rendes, legális piaci áron ezért egy drogfüggő egy napi adagja kb 100-200 forintból megvan. Látod-látod, a fene nagy liberalizmusnak is megvannak az előnyei. Kevesebb pénz kerül a maffiához, a drogfüggők bekerültek a szociális hálóba, a lopások száma radikálisan lecsökkent.

Ennek van értelme, annak hogy a szőnyeg alá söpörjük a problémát nincs. És mondhatod hogy Svájc egy gazdag ország, de pont ez teszi őket gazdaggá hogy racionálisan, logikusan gondolkoznak. Egy ilyen szociális rendszer felépítését meg lehetne oldani 50-100 milliárdból, és sokkal több haszna lenne mint ennek az orwelli baromságnak. Attól hogy neked ez unortodoxnak tűnik ez már bizonyított nyugat-európai országokban, a fideszes javaslat viszont nem, és nem is fog mivel teljesen logikátlan lépés.



"Elmondom, hogy mire lenne szükség. Vérvizsgálatra, amit osztályonként/évfolyamonként lehetne csinálni véletlenszerűen és olyan helyre elküldeni a mintát, ahol nincs várólista és utána akinél kiderül, hogy valamit használt, irány az iskolapszichológus, vagy esetleg pszichiáter. Ha pedig a következőn is elbukik, akkor a szülőket is elő kell venni. Normális gyerekeknél elég lenne egy beszélgetés és kis ráijesztés, többet rá se nézne a fűre és társaira. Azért mondok pszichológust, mert az esetek 99,9999%-ában mentális okokra vezethető vissza a droghasználat. Az pedig nem megoldás, hogy biztosítjuk az eszközöket a további káros szenvedélyükhöz, inkább megoldást kéne adni a kezükbe. "



Ahol nincs várólista? Hogy valósítanád meg 800 ezer gyerek drogtesztelését anélkül hogy ne legyen várólista? Erre nincs meg az infrastrukturális háttér. Zacher asszem valami 60 évet mondott amennyi idő lenne az ország jelenlegi kapacitása mellett 800 ezer gyerek tesztelése. Tudod te mekkora fejlesztések kellenének ahhoz hogy ez 1 évre csökkenjen? Másik verzió hogy csak minden 60-adik gyereket tesztelnek le, de ennek se lenne semmi értelme, 5 nap után pisiteszttel nem mutatható ki a legtöbb drog, ezek a tesztek amúgy sem megbízhatóak, gyógyszerek miatt adhat fals eredményt, ekkor jöhet a vérvétel stb. Miért tennél ki 800 ezer gyereket(vagy évi 14 ezret ha minden 60. gyereket tesztelsz) ilyen megalázásnak, hogyha csak a töredékük használ ilyen drogokat, és ha használnak is akkor sincsennek olyan állami szervezetek amik segíteni tudnának rajtuk?


"többet rá se nézne a fűre és társaira" És az alkoholra? Fű minden tekintetben veszélytelenebb szer mint az alkohol, mégis azt látom hogy rengeteg 14-18 éves gyerek iszik. Akkor mi a ..... beszélsz? Miért nem ellenőrzik a kocsmákat? A 16 éves fiatalok 20-30% minden hétvégén fogyaszt alkoholt, azok le vannak ...., inkább költsünk milliárdokat olyan drogok tesztelésére amit minden százezredik fiatal használ. Remek unortodox gondolkodás.


"A vérvizsgálatot meg azért támogatnám, mert rengeteg betegséget meg lehetne így csípni, idő előtt. Ne mondd nekem, hogy ez rossz dolog, mert akkor buta vagy. Sokkal többe kerül a TB-nek egy olyan beteg, akinél nem diagnosztizálták időben a problémát és így sokkal költségesebb kezelésnek kell alávetni. A laborral pedig konkrétan úgy vagyok vidéken, hogy elmegyek az orvoshoz, megkapom a beutalót, másnap elmegyek vérvételre és következő nap délután meg is van az eredmény, tehát ez sem lehet kifogás. "


Ja, a tűcserének is ez a lényege, olcsóbb tiszta tűt biztosítani mint egy hiv fertőzött beteget kezelni. Vérvizsgálattal túlterheled a rendszert mint mondtam, már jelenleg sem bírja a legtöbb labor az iramot. Persze lehet erről álmodozni, meg persze jó lenne évente mindenkit vérvizsgálni, de ez nem más mint irracionális álmodozás. Sem pénz, sem lehetőség nincs erre. Az pedig hogy olcsóbb-e azt 1 emberre levetítve lehet hogy igaz, de a fiatalok nagyrésze MATT EGÉSZSÉGES, ÉS SEMMILYEN OLYAN BAJUK NINCS AMIT VÉRTESZTTEL KI TUDSZ MUTATNI. Hol élsz te, afrikában hogy évi vértetszt kelljen minden fiatalnak? Itt nincs malária barátom, ez európa. Megint a hatásfokon-hatékonyságon kellene gondolkodnod egy picit, akkor nem beszélnél ilyeneket hogy olcsóbb lenne levérvizsgálni évente 800 ezer embert akiknek a 99%-uknak semmi baja nincs.



"Végül annyi, hogy szerinted nem jellemző a fiatalok körében a droghasználat. Én nem tudom, hogy te mikor voltál fiatal, de már az én gyerekkoromban is a fél osztály minimum füvezett és ez még a 2000-es évek elején volt. Volt olyan, akinek otthon pár cserépben még "ültetvénye" is volt. Azóta pedig az egyetemen ahogy elnéztem úgy a hallgatók legalább 40%-50%-a használ valamilyen szert (sokszor a fűnél is durvábbakat) és 50-60%-nak alkoholproblémái vannak. Ha szerinted és a többi okos tiltakozó szerint ez a járható jövő, akkor gratulálok. Ebből pártpolitikát csinálni meg nettó demagógia és butaság. "


"A Honvédkórház sürgősségi osztályának vezetője rámutatott, hogy Magyarországon 800 ezer alkohol és 20 ezer kábítószerfüggő él." Engem érdekel a drogpolitika, rendszeresen olvasok ezzel kapcsolatban cikkeket, tanulmányokat. Amit te állítasz 40-50% az maximum alkohollal, cigivel jön ki. A fűnek pedig olvass utána, veszélytelenebb szer mint az alkohol tehát inkább azon háborogj hogy az alkohol nincs tiltólistán mint a fű, vagy hogy a kormány miért nem tesz semmit az alkoholizmus ellen. A kocsmákat évi pár száz millió forintból végig ellenőrizhetnék, és annak lenne hatása is. Arra azt mondanám oké. Erre azt mondom értelmetlen pénzpazarlás.


"Ha szerinted és a többi okos tiltakozó szerint ez a járható jövő, akkor gratulálok."

Nem, de ezen ez a baromság sem változtatna. Én racionális drogpolitikát szeretnék ami segít a függőkön, visszajuttatja őket a szociális hálóba, és szeretném ha a kormány tenne valamit az alkoholbetegek segítése érdekében is, de sem ez a javaslat, sem a legális hp lepárlás nem ezt igazolja.



"és igen, szerintem két okból kifolyólag támadják ezt a döntést. Vagy azért, mert drogos az illető és fél, hogy lebukik; vagy pedig azért mert annyira utálja a Fideszt, hogy már semmi sem számít. Amikor stadionok épülnek milliárdokból, vagy metrómutyi illetve egyéb NAVos botrány van, akkora a kuss, mintha mi sem történt volna. Most viszont olyan a reakciót váltott ki ez az egész mintha sortűzzel végeztek volna ki egy rakás tüntetőt. Pedig a sok barom intézkedéssel ellentétben ez tényleg a fiatalok javát szolgálhatná (ha úgy lenne megvalósítva, ahogy azt valóban kellene). "


Vagy azért mert tudja használni az eszét. Sem félnivalóm nincs egy ilyen drogvizsgálattól, se azzal nincs bajom ha a fidesz valamit jól csinál. De mondom, Zacher is támadja, nem véletlen. Ilyen sehol a világban nincs, mivel nem működik, butaság, már most látja akinek az iq-ja eléri az átlagot. Ezzel szemben ami működik(tűcsere) azt eldobták. Pont hogy a fidesz folytat demagóg drogpolitikát, nem merik meglépni a tűcsere és az egyéb működő programokat amikkel segíteni tudnának a függőkön, mivel azzal olyan potencionális szavazókat veszítenének mint pl te is vagy(még ha te az lmp-re is szavaztál, amit nem teljesen értek de mind1). Ha a fidesz előállna az államilag támogatott heroinnal akkor másnap égne a parlament. Pedig az működik, Svájc már bizonyított. Itt pedig csinálják ezt az unortodox drogpolitikát, mert ez kell a népnek, és egy ilyen drogpolitika mellett lehet úgy érvelni hogy : "ha nem értesz velünk egyet akkor DROGOS VAGY".

2014. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
81%

Megnéztem közben, 90 évet kellene várni 800 ezer diák drogteszt eredményeire jelenleg. Ez csak a pisi teszt. Utána jönnének a pozitív tesztek utólagos vérvételes vizsgálata, mivel a pisiteszt megbízhatatlan eredményt ad.


Én nem értem hogy ti erre hogy tudtok úgy gondolni mint egy racionális, kivitelezhető ötlet. De azt sem értem hogy miért nem tudtok rendesen érvelni, és miért jöttök egyből azzal hogyha valaki nem ért egyet egy ilyen orbitális baromsággal hogy az illető: "Drogos" meg "csak a fidesz ellen van, ha a kék ég stb"... Hihetetlenek vagytok. Teljesen más világban éltek, egy más, unortodox valóságban.

2014. dec. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
22%

Inkább tiltsuk be az alkoholfogyasztást.


Annak több értelme lenne,mint ennek.

2014. dec. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
81%

Ezekre szánj rá egy délutánk, akkor közelebb leszel a valósághoz, és lesz egy kis fogalmad a drogpolitikáról. Ha ez megvan lehet lesznek olyan érveid is amitől nem fájdul meg a fejem.


[link] - Tűcsere programról itt sokmindent megtudhatsz, pl azt hogy itthon miért nem működött, mi kellett volna ahhoz hogy sikeres legyen, mik az előnyei/hátrányai egy ilyen rendszernek.


[link]

-rövid 10 perces videó Svájc drogpolitikájáról


https://www.youtube.com/watch?v=mcEV60D5Jk8 - 1 órás dokumentumfilm, talán a világ legjobb dokumentulfimje amit heroinfüggőkről eddig csináltak. Ezt is kötelező megnézni.


https://www.youtube.com/watch?v=AS3j85JXY5w - Zacher 1 órás egyetemi előadása, itt mond olyan dolgokat amikkel nem értek egyet, de ha más nem már csak a statisztikák miatt megéri megnézned, és akkor nem beszélsz majd ilyen 50-60%-okról.


[link] - A legjobb magyar portál drogpolitikával kapcsolatban, rengeteg elgondolkodtató cikk, rengeteg hatástanulmány, külföldi példák stb-t találsz itt.


Sajnos nem tudok rád komoly vitapartnerként tekinteni amíg emellett a baromság mellett érvelsz, de ha ebben akarsz hinni akkor tedd. Én csak abban reménykedek hogy Magyarországból nem csinálnak Romániát a szeretett (megélhetési) poltikusaink drogpolitika téren, bár eddig nem úgy néz ki hogy együtt akarnának működni a szakmával. A fidesz sajnos itt is úgy gondolkodik hogy az amit ők kitalálnak az működik, akárki akármit is mond, amit pedig mondjuk nyugatról akarunk másolni az a liberális fertő, át sem gondolják hogy milyen pozitív hatásai is lehetnének ha a már sikeres országok drogpolitikáját egyszerűen lemásolnánk. Az átlagember pedig iszonyat tájékozatlan ezen a téren, így ők meggyőzhetők ilyen érvekkel hogy:"aki nem ért velünk egyet drogpolitikában az DROGOS". Hát igen, így érdemes országot kormányozni.

2014. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
13%

22: Hát, te egy nem semmi ember vagy.


Mondod azt, hogy irracionális álmodozás ez/az. Viszont szerinted a svájci modell, miszerint megveszik a drogot az illetőnek, nem az. Önellentmondás. Nincs malária, de van egy csomó más betegség, amit simán ki lehetne szűrni. A maffiával meg elég nehéz úgy leszámolni, hogy konkrétan a Sanyi bácsi is térdig benne gázol a szarban. Pedig nyilván tudják ott fent, hogy ki miben vesz részt; csak oda kéne menni és elvinni őket. A végeredmény ugyanaz lenne és nem kéne a drogosoknak állami segítséget adni ahhoz, hogy rombolják tovább az egészségüket.


Konkrétan vizeletvizsgálat így is szokott lenni a középiskolákban, legalábbis nálunk volt. Sőt, üzemi orvosnál is kellett pisimintát adnom és nem terhelte agyon a rendszert.


A vérvizsgálatot pedig azért propagálom ennyire, mert én úgy nőttem fel, hogy a gyerekorvosom minden alkalommal amikor beteg lettem elküldött és nem okozott senkinek sem problémát. Cserébe viszont megkaphattam a normális kezelést és nem tömtek feleslegesen mindenféle hülye gyógyszerrel.


Arról meg én miért tehetek, hogy korrupt az egész rendszer és leszarják azt, hogy 18 éven aluliakat is kiszolgálnak egyes helyeken? A fű nem veszélytelen, aki ezt mondja az nagyon felelőtlen. Ismerek több füves embert (mint fentebb írtam elég sokan csinálják a környezetemben, nem pár %) és bizony egyik-másik elég durván elhülyült tőle (értsd: lelassult a gondolkodásuk és nem képesek már komplex feladatok megoldására). Arról meg nem is beszéltem, hogy egyeseknek valóban kapudrog volt és, hogy valaki életveszélyes állapotba került, de nem a túladagolás miatt, elhiheted... Nem mondom, hogy veszélytelen az alkohol de ez a példa nagyon rossz, sőt konkrétan érvelési hiba, lásd:


[link]

[link]


Egyébként úgy ahogy a fűves probléma, az alkohol is mentális betegségekre vezethető vissza => pszichológus és pszichiáter a megoldás, nem az, hogy megvesszük a piát és a drogot az illetőknek. De ezt leírtam, csak fas zán átsiklottál felette. Ezért sem igaz az sem, hogy szőnyeg alá akarnám seperni a problémát. A megaláztatás része azért nem állja meg a helyét, mert így kollektív lenne és nem csak az adott illetővel szemben történne. Ez akkor lenne igaz, ha a tanár véletlenszerűen kiemelne valakit a csoportból és elküldené tesztre, mert hú, Aladár biztos drogozik.


"még ha te az lmp-re is szavaztál, amit nem teljesen értek de mind1" Hát, ilyen az, amikor az ember képes gondolkodni és nem ragaszkodik egy adott véleményhez, hanem nyitott mindenre. Hát ha még megtudnád azt, hogy korábban Jobbikos voltam és erősen kötődök a nemzetiszocializmushoz. Hujuj!


Végigfutottam többször is, remélem mindenre reflektáltam. Ha nem, akkor szólj. De a burkolt fideszesezéssel kérlek hagyj fel, mert nagyon irritáló. Én sem drogosozlak le, pedig szerintem simán tolod, ha ennyire érdekel a dolog.

2014. dec. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
0%

25: Közben látom, hogy tovább támadsz és újabb érvelési hibákat követsz el. Ráadásul még te nem nézel rám korrekt vitapartnerként és sértegetsz.


Ha "echo chamber"-t szeretnél, akkor szerintem fordulj bizalommal különböző hasonló gondolkodású emberekkel telített fórumokhoz. Ne haragudj, hogy nem játszok bólogató Jánost. Pedig még csak azzal sem jöttem, hogy én konkrétan azoktól az Aidses betegektől egy huszárvágással megvonnám a gyógykezelést, akik drog miatt lettek betegek. Na ha valami, hát az "unortodox" lenne, "barátom".

2014. dec. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

A Svájci minta nem irracionális, ők megcsinálták, kivitelezhető, ha a nép racionális drogpolitikát követelne, hogyha a fideszt érdekelni a szakma véleménye akkor Svájci drogpolitikát csinálnának. Az hogy ez irracionális álmodozás magyarországra speciel pont igaz. Sajnos. Pénz lenne rá elég, nem lenne drágább mint amit ez a fideszes csóka akar. Akkor miért is olyan irracionális? Ja azért mert nem merik ezt megcsinálni? Igen, ha így nézzük tényleg az.


"Konkrétan vizeletvizsgálat így is szokott lenni a középiskolákban, legalábbis nálunk volt. Sőt, üzemi orvosnál is kellett pisimintát adnom és nem terhelte agyon a rendszert. " És tesztelték drogra is? Úgy se terhelné? Nálunk nem volt, nemtudom te mit és hol tanultál. 800 ezer diákkal ez biztos nem működne. Zacher sem poénból mondta a 90 évet.



"A vérvizsgálatot pedig azért propagálom ennyire, mert én úgy nőttem fel, hogy a gyerekorvosom minden alkalommal amikor beteg lettem elküldött és nem okozott senkinek sem problémát. Cserébe viszont megkaphattam a normális kezelést és nem tömtek feleslegesen mindenféle hülye gyógyszerrel. "

Ja, akkor küldtek vérvizsgálatra mikor bajod volt. Kivizsgáltak, adtak rá gyógyszert, meggyógyultál. Ez így miért nem elég? Miért kellene 800 ezer gyereket vérvizsgálatra küldeni INDOK nélkül évente?

Majd ha betegek lesznek elküldik őket ha az orvos indokoltnak találja. Amúgy mennyit áltál sorba a labor előtt? Én 1-2 órát álltam régebben mikor rendszeresen kellett járnom. De biztos bírná a rendszer, mert te úgy gondolod.



"Egyébként úgy ahogy a fűves probléma, az alkohol is mentális betegségekre vezethető vissza => pszichológus és pszichiáter a megoldás, nem az, hogy megvesszük a piát és a drogot az illetőknek."

Ebben egyetértünk, bár nem emelném ki a füvet vagy az alkoholt. A függőség szó jobb lenne. Attól hogy valaki néha-néha iszik egy feles pálinkát, vagy elszívna egy füvet attól még nem beteg, nem drogfüggő.

A drogot pedig úgyis megveszik, a Svájci rendszer azért működik mert cserébe az állam elvárja hogy részt vegyenek egy rehabilitációs programban. Annak igenis van értelme. Ezzel szemben ha látni szeretnéd mi a helyzet magyarországon akkor nézd meg a lackáék heroinoznak c. dok filmet amit linkeltem. Börtönből be-börtönből ki. Nem akarom lespoilerezni a filmet, érdemes megnézni, akkor majd látod mennyire működik jól a büntetés... Ti ezt támogatjátok, én pedig azt ami bizonyítottan működik, még ha kicsit furcsán is hangzik, és nem illik bele a befásult, "konzervatív" világképbe.



"Hát ha még megtudnád azt, hogy korábban Jobbikos voltam és erősen kötődök a nemzetiszocializmushoz." JOBBIKBÓL LMP-BE, MAJD LMP SZINEI ALATT TÁMOGATNI EGY ILYEN ÖTLETET. :DDD Ezen most jót nevettem. Nem vagy semmi.

2014. dec. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Pedig még csak azzal sem jöttem, hogy én konkrétan azoktól az Aidses betegektől egy huszárvágással megvonnám a gyógykezelést, akik drog miatt lettek betegek."


Még szerencse hogy nem vagy döntéshozó pozícióban. És mit csinálnál velük hogy ne kezdjen el futótűz szerűen terjedni a hiv a nemdrogozók körében is? Fejbelőnél minden drogost nehogy átadják valakinek? Nyilván ez egyszerűbb lenne mint megelőzni a problémát olyan egyszerű és olcsó módszerekkel mint a tűcsere, vagy a belövő szoba. És igen, sértegetlek miután ledrogosoztál azért mert nem értek egyet ezzel az ostoba hülyeséggel, amúgy nem szokásom. Nem kellene támadással indítanod az érvelést, akkor lehet hogy tudnálak tisztességes vitapartnerként kezelni. Sajnos így nem megy.

2014. dec. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
16%

28: Mint mondtam, először vagyok XY ilyen-olyan szakmájú, ilyen olyan ember és valahol a végén kullog az, hogy perpillanat az LMP-vel szimpatizálok. Amint lesz egy rossz lépésük, repülök a következő pártra.


Nem akarok tovább a drogosokkal foglalkozni egyébként. Mindenki azt csinál amit akar. De úgy ahogy az extrém sportolóktól elvették az ingyenes kezelést (vagy csak akarták, nagyon helytelenül amúgy) úgy simán elvenném a drogosoktól, alkeszoktól, akárkiktől is. Saját maguknak köszönhetik, így jártak. De ha nagyon emberi és "demokratikus" akarok lenni, akkor marad az egyszeri segítség. Ha azzal nem élnek akkor onnantól magukra maradnak és kész.


(Sima mezei középiskolába jártam és hirtelen jött az orvosi vizsgálat. Akik rendszeresen füveztek azok be is paráztak és mások vizeletét adták be vizsgálatra. Nekem konkrétan ott derült ki, hogy vesehomokom van és figyeljek oda a megfelelő mennyiségű folyadék fogyasztására; a laborba pedig általában odamegyek 07-re és 0730-ra, de legkésőbb 08-ra simán végzek. Vidéki városba járok, Budapesttől 250-300 km-re. Ja és tudom, hogy baromság ez az egész, mert a Fityeszről beszélünk és minden jó ötletet szarul oldanak meg; de amekkora vehemenciával véditek az több mint átlátszó.)

2014. dec. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!