Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesznek teljesen el ment...

Bob76xd kérdése:

A Fidesznek teljesen el ment az esze?

Figyelt kérdés

[link]


Én ezt nagyon ellenzem, mert hülyeség. Ti is hülyeségnek tartjátok ezt ?



2014. dec. 8. 16:30
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%

Időpont ma 16:59:

Én pedig nem hittem hogy ennyi arrogáns, agresszív barom él ma magyarországon aki 1:1-ben átveszi a fidesz érvelési rendszerét.

Attól hogy ellenzem azt hogy 12-18 éves gyerekeket vessenek alá drogtesztnek, akik körében a droghasználat kb 0,01% körül lehet attól még nem vagyok drogos.

Egyszerűen csak használom az eszem, a hozzád hasonló birkákkal ellentétben.


Gondoljuk már végig mivel is járna egy ilyen lépés:

600-800 ezer fiataltól kellene valahogy vizeletmintát venni, majd ezeket a mintákat kivizsgálni. Egy ilyen minta kivizsgálása 5 ezer forint minimum, komolyabb minta ennek sokszorosa is lehet. A minták kivizsgálásához emberek kellenek, a kivizsgált minták tárolásához/értesítési rendszerhez olyan infrastruktúrát kellene kiépíteni ami nem vet fel jogi aggályokat. Ez is sokszorozná a vizsga árát / fő.

Már ez magában rengeteg munka lenne, rengeteg pénz(50-100 milliárd / év). Na most ha megnézzük hogy egy ilyen vizeletmintás vizsgálat csak 3-5 napon belül tud kimutatni olyan drogokat mint a kokain vagy a heroin(ami fiatalok között iszonyat ritka mivel drága drog, az pedig még ritkább hogy 3-4 naponta tolják) akkor láthatod hogy ez kb ablakon kidobott pénz lenne. 1 millió tesztelt gyerekből kb 1-2 lenne pozitív. Nagyon megérné erre kidobni 50-100 milliárd forintot + kiépíteni erre egy infrastruktúrát + alkalmazni erre embereket stb.


Ehelyett a fidesz olyan ötleteket dobott el ami ennek a pénznek a töredékéből is rengeteket tudna segíteni a drogfüggőkön. Ilyen pl a tűcsere program. Annak volt értelme, főleg hogyha nem hagyták volna abba az első pillérnél, hanem befejezik a programot.


Az pedig amit írtál randomizált vérteszt pedig azért egy oltári nagy baromság mivel pl a 8 kerben van hogy 1 hetes várólista van a laborvizsgálatokra. Mintha ti fideszesek egy alternatív valóságban élnétek. Nem terhelhetitek le az egészségügyet ilyen randomizált hülyeségekkel amiknek a hatásfoka a nullához közelít.

2014. dec. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
69%

Ja ami kimaradt hogy mi lenne akkor hogyha 1 millió letesztelt gyerekből mondjuk 10 nél kimutatnának valamilyen drogot. Mi lenne akkor? Rogán azt mondta hogy erről nem értesítenének senkit csak a szülőket. Hát gratulálok, aki nem veszi észre hogy a fia heroint/kokaint vagy hasonlót használ azt biztos nagyon meg fogja hatni a figyelmeztetés.

Ha tényleg ilyen hülyeséget akarnak bevezetni akkor előbb azt kellene kitalálni mit kezdjenek a drogfüggőkkel. Ma kb semmilyen segítséget nem kapnak a függők, akkir mi értelme ennek az egésznek? Előbb alakítsanak ki egy működő rehab rendszert ami nincs túlterhelve és nem 0hoz közelít a hatásfoka.

2014. dec. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
80%
Ezek teljesen agybetegek, már az alaptörvényes kisasztalkájuknál leírtam őket. Egy ilyen országban mint a miénk ilyeneken agyalnak és ezért mi még fizetést is adunk az elmeháborodottaknak.
2014. dec. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 Vadkan01 ***** válasza:
100%
Tök jó ötlet és aki lebukik annak internetadót kell fizetnie, akik viszont tiszták, azok jutalomból szavazhatnak a FIDESZ-re.
2014. dec. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Jöhetnek tőled is az ellenérvek, ha már emiatt sírtál az előbb. Persze annál komolyabbra gondoltam hogy:"drogos vagy", meg "ha nincs félnivalód támogatod".
2014. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ma magyaroroszágon tényleg elhanyagolható statisztikai alapot jelentetnek a drogfüggők, azonban emberi tényezőt figyelembe véve senki sem elhanyagolható.

Egyébként a statisztika csak romlani fog, mert alkoholtól beállni ma már talán elég snassz dolognak számít. Főleg a liberálisok mosdatását élvező fű a fő sláger.


Az a legnagyobb problémátok, hogy ha a Fidesz azt állítaná, hogy az ég kék, akkor ti a legelvakultabb elméleteket is képesek lennétek elhinni, hogy erre rácáfoljatok.

2014. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
10%

15: Ne legyél türelmetlen, közben írom. De ha ezek után nem válaszolsz, magadat teszed nevetségessé, maszopos barátom.


11: Hihetetlen. Egyetértek valamivel és egyből fideszes leszek (nem, nem vagyok Fideszes, közelebb áll hozzám inkább az LMP, hoppá. Simán pofán nyomnálak, ha élőben sütöd ezt el; annyira felbosszantottál). Egyébként rákmentalitás. Keress rá.


Nekem az jön le az egészből, hogy mindegy, hogy mit talál ki a Fidesz, az csak baromság lehet. Ha egyébként egy tök jó ötlet, akkor is legyen inkább baromság. Tűcsere program? Akkor már egyből vegye meg az állam a drogosoknak a napi fejadagot, hogy mindenki boldog legyen.


Elmondom, hogy mire lenne szükség. Vérvizsgálatra, amit osztályonként/évfolyamonként lehetne csinálni véletlenszerűen és olyan helyre elküldeni a mintát, ahol nincs várólista és utána akinél kiderül, hogy valamit használt, irány az iskolapszichológus, vagy esetleg pszichiáter. Ha pedig a következőn is elbukik, akkor a szülőket is elő kell venni. Normális gyerekeknél elég lenne egy beszélgetés és kis ráijesztés, többet rá se nézne a fűre és társaira. Azért mondok pszichológust, mert az esetek 99,9999%-ában mentális okokra vezethető vissza a droghasználat. Az pedig nem megoldás, hogy biztosítjuk az eszközöket a további káros szenvedélyükhöz, inkább megoldást kéne adni a kezükbe.


A vérvizsgálatot meg azért támogatnám, mert rengeteg betegséget meg lehetne így csípni, idő előtt. Ne mondd nekem, hogy ez rossz dolog, mert akkor buta vagy. Sokkal többe kerül a TB-nek egy olyan beteg, akinél nem diagnosztizálták időben a problémát és így sokkal költségesebb kezelésnek kell alávetni. A laborral pedig konkrétan úgy vagyok vidéken, hogy elmegyek az orvoshoz, megkapom a beutalót, másnap elmegyek vérvételre és következő nap délután meg is van az eredmény, tehát ez sem lehet kifogás.


Végül annyi, hogy szerinted nem jellemző a fiatalok körében a droghasználat. Én nem tudom, hogy te mikor voltál fiatal, de már az én gyerekkoromban is a fél osztály minimum füvezett és ez még a 2000-es évek elején volt. Volt olyan, akinek otthon pár cserépben még "ültetvénye" is volt. Azóta pedig az egyetemen ahogy elnéztem úgy a hallgatók legalább 40%-50%-a használ valamilyen szert (sokszor a fűnél is durvábbakat) és 50-60%-nak alkoholproblémái vannak. Ha szerinted és a többi okos tiltakozó szerint ez a járható jövő, akkor gratulálok. Ebből pártpolitikát csinálni meg nettó demagógia és butaság.


és igen, szerintem két okból kifolyólag támadják ezt a döntést. Vagy azért, mert drogos az illető és fél, hogy lebukik; vagy pedig azért mert annyira utálja a Fideszt, hogy már semmi sem számít. Amikor stadionok épülnek milliárdokból, vagy metrómutyi illetve egyéb NAVos botrány van, akkora a kuss, mintha mi sem történt volna. Most viszont olyan a reakciót váltott ki ez az egész mintha sortűzzel végeztek volna ki egy rakás tüntetőt. Pedig a sok barom intézkedéssel ellentétben ez tényleg a fiatalok javát szolgálhatná (ha úgy lenne megvalósítva, ahogy azt valóban kellene).


16: Lényegében én is erre gondoltam, viszont annyira nem elhanyagolható ez a szám. Jártam én már olyan faluban, ahol szinte minden fiatal betépve mulatta az időt. Volt olyan konkrétan, akinek olyan klafa anyagot attak, hogy egy órán keresztül meg sem mozdult, teljesen lefagyott. Ez pedig nekem nagyon rémisztő volt, bevallom őszintén. Pedig nem 50 éves vén papa vagyok, hogy hőbörögjek a fiatalok miatt.

2014. dec. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fidesz azt állítaná hogy az ég vörös akkor ti elhinnétek, és mindenkit aki nem értene vele egyet lehazaáruló büdös drogosoznátok. Ezek vagytok ti.


Egyébként Zacher Gábor is drogos gondolom + Gyurcsány kottáját fújja, ezért nem érte egyet ezzel az agymenéssel. [link]


Amúgy nem a fű a fő sláger, max az illegális drogok között. A fő sláger az alkohol, amit a fideszes politikosuk közül is keményen nyomatnak néhányan. Na az ellen kitalálhatnának valamit, rengeteg fiatalt látok kocsmákban, diszkókban. Azt talán még támogatnám is mert lenne értelme. Ennek amit ez az agyhalott akar nincs, én leírtam pár érvet hogy miért nincs, Zacher elmondott pár érvet hogy miért nincs, de még ezeken kívül is több ezer oka van amiért ennyien ellenzik ezt a javaslatot.


" Igen, ma magyaroroszágon tényleg elhanyagolható statisztikai alapot jelentetnek a drogfüggők, azonban emberi tényezőt figyelembe véve senki sem elhanyagolható. "


Az emberi tényezőnél pedig figyelembe kellene venni hogy milyen megalázással jár egy 14 éves gyerektől pisimintát venni drogteszthez, azt feltételezni róla hogy drogos.

Emellett ha már ennyire fontos nektek az emberi tényező leírhatnál pár érvet amellett hogy miért hagyták abba a tűcsere programot ami nyugati országokban már bizonyított. És alapból, ha fontos lenne az emberi tényező akkor a rehabilitációt támogatnák mint írtam, ne egy ilyen orwelli rendőrállam felépítéséhez tennék le az alapköveket.

2014. dec. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
0%

18: Csak hogy a 16-os válaszát megismételjem:

"Az a legnagyobb problémátok, hogy ha a Fidesz azt állítaná, hogy az ég kék, akkor ti a legelvakultabb elméleteket is képesek lennétek elhinni, hogy erre rácáfoljatok."

2014. dec. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy figyelem elterelés. A mutyikról, a NAV botrányról, és a korrupt Fideszesek botrányos gazdagodásáról, valamint a milliós költekezéseikről akarják elterelni az emberek figyelmét.


Egyébként is egy agyatlan ötlet. 50 milliárd Forintba kerülne a szűrés és kb 9-10 évig tartana ha most elkezdenék. Nevetséges agyrémekkel állnak elő a Fideszesek.

2014. dec. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!