Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előbb - utóbb minden országban...

Előbb - utóbb minden országban lesz "netadó"?

Figyelt kérdés

Nemrég Barack Obama jelentette be, hogy a netet megadóztatják - az amcsi elképzelés szerint 16% lenne a netadó Amerikában és a felhasználó fizetné - nem úgy mint a hazai elképzelés ami a szolgáltatókat adóztatta volna meg.


Nemrég hallottam (azt hiszem az ATV-én de már nem vagyok benne biztos), hogy egy Francia és egy belga tervezet szerint a netadót egységesen vezetnék be az EU-ban legkésőbb 2016 vagy 2017-re.


Előbb - utóbb lesz netadó mindenhol mert a hagyományos telefonálás már kezd jelentősen hátérbe szorulni és emiatt

milliárdos adóbevételek esnek ki az országok - köztük Amerika költségvetéséből.


2014. dec. 8. 00:46
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

""Kerdezo, ugye te fizetett Fideszes kommentelo vagy?""


Ja!


Aki nem "fikázza" a kormányt észnélkül mint sokan mások az már csak fizetett kommentelő lehet.


Egyébként csak, hogy tud nem vagyok fideszes - nem vagyok sem jobb sem baloldali beállítottságú. Inkább függetlennek mondanám magam.

2014. dec. 8. 10:09
 22/37 A kérdező kommentje:

""Csak ti azt felejtitek el, hogy az USA-ban 16%-os internetadót akarnak""



Ez havonta 1460 forint minimum.


Mint ahogyan a cikkből kiderült évente 17500 forint lenne a netadó az amcsiknál.


Ha nálunk 10 forint adót is bevezettek volna akkor is tüntettet volna a sok - a baloldal által félrevezettet , félretájékoztatott ember.

2014. dec. 8. 10:13
 23/37 anonim ***** válasza:

MICSODA DEZINFORMÁLÓ KÉRDÉS! :-)))))


A netes kereskedelemre szeretnék az ottani ÁFA-t kiterjeszteni, mert eddig adómentes volt.


[link]

2014. dec. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

""MICSODA DEZINFORMÁLÓ KÉRDÉS! :-)))))


A netes kereskedelemre szeretnék az ottani ÁFA-t kiterjeszteni, mert eddig adómentes volt.""



Egy biztos - angolul nem tudsz!!! Ha tudnál elolvastad volna és értelmezted volna a cikket.



Obama pár napja jelentette be az internet megadóztatását aminek mértéke 16,1% minden amerikai felhasználó számára.

2014. dec. 8. 10:44
 25/37 anonim ***** válasza:
17%

Az USA lefasiszta diktátorozza Orbánt, de tőle tanúlnak :-P


[link]


Ők is azok.

2014. dec. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

# 24


Ember! Tudod te mi az a Sales Tax?

2014. dec. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
34%

"Ha nálunk 10 forint adót is bevezettek volna akkor is tüntettet volna a sok - a baloldal által félrevezettet , félretájékoztatott ember."


Jó sügér vagy.

Odaírtam, hogy nálunk már van rajta alapból 27%.

Akkor milyen 10 forint adóról beszélsz?

2014. dec. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
42%

"Egyébként csak, hogy tud nem vagyok fideszes - nem vagyok sem jobb sem baloldali beállítottságú. Inkább függetlennek mondanám magam"


Perszepersze :)


Azert idezel az MNO-rol, ami minden csak nem fuggetlen :)


Szerintem nem kene hulyenek nezned a gyakori kozonseget.

2014. dec. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
42%

Nem, éppenhogy nem. Előbb-utóbb minden országban rájönnek, hogy a netadó kivitelezhetetlen.


"Nemrég hallottam (azt hiszem az ATV-én de már nem vagyok benne biztos), hogy egy Francia és egy belga tervezet szerint a netadót egységesen vezetnék be az EU-ban legkésőbb 2016 vagy 2017-re."


nem hallottad ezt te sehol, bérbeírókám, csak kitaláltad. Semmi ilyesmiről SZÓ SINCSEN! (Itt élek köztük.)

2014. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, kb. semmit nem értesz arról, hogy mi van ott. Amerikában a net semlegességéért harcolnak (net neutrality). Azaz, hogy az internetszolgáltató ne dönthessék el, hogy egyik weboldal lassabban esetleg sehogy sem, a másik gyorsabban jöjjön be a felhasználóknál. Az internetszolgáltatók ezt lobbisták százaival nyomják, mert onnantól annyi pénzt zsarolnak ki a weboldalakból amennyit akarnak - pluszban, hiszen emberek már egyszer kifizették nekik az előfizetési díjat. Ez azt is jelenti, hogy új népszerű szolgáltatások maximum a multiktól jöhetnének, hiszen csak ők tudnak fizetni. Nem lenne Facebook, Google, Twitter stb. és nem lenne a következő Facebook stb. Az internetszolgáltatókat nem érdekli, hogy tönkreteszik az internetet.


A republikánusok inkább az internetszolgáltató mellett vannak, a demokraták a netsemlegesség mellett. Csakhogy a republikánusok már többségben vannak sok helyen, hiába Obama demokrata, és hiába kötelezte magát el nemrég egyértelműen a netsemlegesség mellett.


Tehát Obama keze eléggé meg van kötve. Van viszont egy mód, amivel rövid úton Obama és a netsemlegesség nyerne. Ha közműnem minősítenék az internetszolgáltatást. Mint a villanyt és a telefonszolgáltatást. Közműként a netsemlegesség automatikusan érvénybe lép, nem tudnak mit tenni az internetszolgáltatók. Viszont ennek van egy mellékhatása: Amerikában a közművekre plusz adót vetnek ki.


(Mielőtt párhuzamot vonnál a magyar internetadóval: semmi köze hozzá, nem adatmennyiség után fizetnék, a magyar ÁFÁ-hoz hasonló és kevesebb mint a magyar 27%-os ÁFA).


Amit te olvastál és amit most propagálsz, az nem más mint a Comcast és a többi amerikai internetszolgáltató nemsemlegesség elleni propagandacikke, amit lobbisták írtak.

2014. dec. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!