Mit gondoltok erről a cikkről? (Lényege: az erdélyiek, ha választhatnának, nem akarnának az "anyaországhoz" tartozni. )
Őszintén szólva, amikor korábban az itteni kérdéseket olvastam Erdély és Magyarország újraegyesítéséről, én is csak politikai, gazdasági, infrastrukturális, stb. különbségekben gondolkodtam.
Hogy mennyi feszült viszonyt eredményezne a nemzetközi politikában, hogy mennyire működésképtelen lenne egy székely enklávé Románia közepén, micsoda gazdasági különbségek vannak, és még mennyi, mennyi dolog amit össze kéne csiszolni.
Nem gondolkodtam el azon - és szerintem itt sokan mások szintén nem -, hogy vajon az erdélyiek hogy gondolkodnak erről. Talán alapnak vettük, hogy hát elvégre ők is magyarok, biztos kapva kapnának egy ilyen lehetőségen, hiszen így valamilyen értelemben helyre állna a régi rend.
A cikket olvasva ezek után kissé megdöbbentő volt azt látni, hogy mennyire nem így vélekednek. Persze belegondolva, érthetőek az érzéseik, s kicsit visszaemlékezve bizony abban is van igazság, amit ránk sütnek.
Mit gondoltok? Ettől eltekintve érdemes tovább gondolkodni ilyen témában, vagy érdemes lenne megpróbálni helyrehozni azt a kapcsolatot?
Értelmes hozzászólásokat szeretnék kérni, nem olyanokat, hogy "ez az index, tehát biztos hazudik, mert nemzetietlen és utálja az erdélyieket". Köszönöm.
Elolvastam a cikket. Ezt kiragadnám belőle:
"Magyarországon az emberek nagyjából fele úgy gondolja, hogy a nemzethez tartozás alapvetően az állampolgárságon múlik, vagyis a magyarságból hajlamosak kirekeszteni a felvidéki, kárpátaljai, délvidéki magyarokhoz hasonlóan a romániaiakat is."
Hát ez itt a baj! Hogy bizonyos politikai (megnevezve: a ballib) és ezek szószólói, megmondóemberei alakították ilyenné a magyar közvélemény egy részét. És még ezek nevezik európai politikusoknak magukat, holott ők maguk akarják a trianoni gúnyhatárok közé nyomorítani a magyarságot.
Én tehát továbbra is a Kárpát-medencei magyar egység híve maradok, de ez csak úgy valósulhat meg, ha az ilyen önző és magyarságellenes politikát, amit a ballibeknek köszönhetünk, gyökerestűl felszámoljuk.
1) Ez a cikk nem az összes erdélyi véleményét képviseli. Az enyémet biztos nem, és én azt szeretném, ha Erdély és Magyarország egyesülne.
2) Az erdélyi magyarok (székelyek) többsége Erdély függetlenségét vagy autonómiáját szeretnék. Hogy miért van ez? Mit hal a székely, ha elmegy Magyarországra? Valami ilyeneket: Te büdös oláh, te szőröstalpú, beképzelt erdélyi.
Mit gondolnak a magyarországi magyarok az egyesülésről? Gondolom valami ilyent: Ha Erdély egyesül Magyarországgal, akkor Magyarországon fog élni 5 millió oláh.
3) Ahhoz, hogy Erdély és Magyarország egyesüljön, először Magyarországon kell bekövetkezzen egy szemléletváltás.
4) Bár nem vagyok jós, de most jósolni fogok önnek:
Erdély maximum 50 éven belül el fog szakadni Romániától. Max. 100 évvel később egyesülni fog Magyarországgal.
Tessék, az előző válaszoló tökéletes példája annak, amit írtam. Mégis nyilván ő lesz felpontozva az itteniek részéről. Nekünk valahogy gondolkodásunk része, hogy bűntudatot keltsünk a másikban. És lám, ugyanezt csinálják a határon túliak, akkor mégiscsak ugyanolyan magyarok, mint mi, semmivel sem különbek.
Én soha nem hallottam volna, hogy egy erdélyi magyarral így beszéltek volna, ahogy leírtad. Ezt 90%-ban (mert nem tagadom le, hogy voltak ilyen esetek) ti találjátok ki.
Én sem vagyok jós, de biztosan merem állítani. Erdély nem fog újra egyesülni Magyarországgal és pedig azért, mert fokozatosan fognak eltűnni onnan a magyarok. Erdély tetszik vagy sem előbb-utóbb román lesz (egyébként már döntően az, ezért tök értelmetlen Erdélyről, úgy beszélni, mint ami magyar).
#6.: A #3-as hozzászóló számára bizonyára a trianoni magyarrezervátum a Magyarország, ráadásul benne lehet a Kádár-rendszerben belénknevelt kisebbrendűségi komplexus is.
De szerencsére nem mindenki ilyen már, úgyhogy ne mindenféle cikkek, hazaáruló politikusok vagy hasonlók alapján ítéljük meg egymást, anyaországiak és elszakítottak, hanem bízzunk egymásban, ne taszítsuk el egymást, és egyesült erővel dolgozzunk a trianoni sebek begyógyításán; a nagyobb, erősebb, gazdagabb, jelentősebb Magyarország újjáépítésén; mindannyiunk közös szebb jövőjén!
"Trianont együtt szenvedtük el, Trianon végét is együtt kell megéljük."
Én ezt a sztorit már lezártam. És ezt javasolnám minden magyarnak. Trianonnak lassan centenáriuma, ami pont rosszkor jön, mert megint felmelegíti majd a témát. De azért gondoljunk bele: 100 éve történt esemény miatt kesergünk, aminek lassan nem lesz már élő tanúja sem.
#9.: "100 éve történt esemény miatt kesergünk, aminek lassan nem lesz már élő tanúja sem."
És akkor mi van? Talán megoldódott azóta valahogy Trianon kérdése, hogy ne "keseregjünk" rajta?
Vagy elő van írva, hogy hány évig lehet egy jelentős, meghatározó történelmi eseményre emlékezni?
Akkor ideje lenne már elfelejteni 1848-at is, mert az még régebben volt, igaz?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!