Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok erről a cikkről?...

Mit gondoltok erről a cikkről? (Lényege: az erdélyiek, ha választhatnának, nem akarnának az "anyaországhoz" tartozni. )

Figyelt kérdés

[link]


Őszintén szólva, amikor korábban az itteni kérdéseket olvastam Erdély és Magyarország újraegyesítéséről, én is csak politikai, gazdasági, infrastrukturális, stb. különbségekben gondolkodtam.

Hogy mennyi feszült viszonyt eredményezne a nemzetközi politikában, hogy mennyire működésképtelen lenne egy székely enklávé Románia közepén, micsoda gazdasági különbségek vannak, és még mennyi, mennyi dolog amit össze kéne csiszolni.


Nem gondolkodtam el azon - és szerintem itt sokan mások szintén nem -, hogy vajon az erdélyiek hogy gondolkodnak erről. Talán alapnak vettük, hogy hát elvégre ők is magyarok, biztos kapva kapnának egy ilyen lehetőségen, hiszen így valamilyen értelemben helyre állna a régi rend.


A cikket olvasva ezek után kissé megdöbbentő volt azt látni, hogy mennyire nem így vélekednek. Persze belegondolva, érthetőek az érzéseik, s kicsit visszaemlékezve bizony abban is van igazság, amit ránk sütnek.


Mit gondoltok? Ettől eltekintve érdemes tovább gondolkodni ilyen témában, vagy érdemes lenne megpróbálni helyrehozni azt a kapcsolatot?


Értelmes hozzászólásokat szeretnék kérni, nem olyanokat, hogy "ez az index, tehát biztos hazudik, mert nemzetietlen és utálja az erdélyieket". Köszönöm.



2014. dec. 6. 10:24
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
27%
Van. Buta vagy és nem érdemes veled tovább beszélgetni. Kezdjél el tartalékolni a kumiszból, készítsd elő a csúzlit és várjad a pillanatot. :D
2014. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Az előítéletek jelentős része a migrációból fakad.

A nagyobb önbizalmú, öntelt emberek könnyebben szánják rá magukat a kivándorlásra.

Pl. ezt láthatjuk a beilleszkedni nem akaró, autógyújtogató arabok esetében Ny. Európában.


A migráns magyarokkal ugyanez a helyzet, az anyaországban sokukat látják törtetőnek, másokon átgázolónak a céljaik elérése érdekében.

Személyesen is ismerek ilyeneket, pl egy volt szekus aki nyomatja a fiait a közéletben, önkormányzatban, kormánytisztviselői poszton.

Az a baj h sokan csak ezeket a bevándorlókat látják, pedig nincs több rossz ember az anyaországban mint Erdélyben vagy Kárpátalján.

Akinek ismerősi köre vagy rokonsága van a határon túl bármelyik irányba, annak nem szoktak ilyen előítéletei lenni.

2015. jan. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
77%

Már miért akarna bárki is csatlakozni egy olyan országhoz, amit egy hajszál választ el a diktatúrától és a teljes kiközösítéstől?


Románia szinte minden téren előrébb jár Magyarországnál.


Amúgy ezt a trianonosdit már ideje lenne lezárni. Majdnem 100 éve történt, akkor is megvolt a maga oka. Nem feltétlenül volt arányos "büntetés", de mindenképpen jogos volt. Megint más kérdés, hogy büntetés volt-e.

2015. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Románia szinte minden téren előrébb jár Magyarországnál."


Na miben jár előrébb?

2015. márc. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként abban tényleg előrébb járnak, hogy nincsen tele a hozzád hasonlóakkal akik szerint "jogosan" büntették, darabolták fel az országot és kerültek szinte színmagyar területek is idegen országokhoz. (Példa gyanánt ha a románok jártak volna úgy az helyett, hogy köpönyegforgatók voltak.)


Meg a kisebbségek jogtiprásaiban is előrébb jár nálunk, szóval büszke lehetsz rájuk! :)

És akkor még csak itt épül diktatúra, ott nem, röhejes az agymenésed.


Szerintem oda kellene nektek költözni az ottani magyarok helyett, és kipróbálhatnátok milyen leányálom lehet magyarként ott élni.

2015. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Az Mszp magyar gyűlölő párt, ebben is megmutatkozik. A követői ilyen emberek. Már ha embernek lehet nevezni.
2015. márc. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!