Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nevezi Orbánt neo-fasisz...

Miért nevezi Orbánt neo-fasisztának McCain szenátor?

Figyelt kérdés

Simán azért, mert nincs tisztába a szó jelentésével?

Azt még megértem, hogy diktátornak nevezi, de neo-fasiszta semmi féleképp nem lehet, főleg úgy, hogy meghosszabította a holokauszt túlélők jelentkezését.


2014. dec. 4. 09:51
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:

Szerintem így kerek a történet: Goodfriend ideiglenes követ (vagy nem jut eszembe hogy mi a pozíció pontos neve) helyett egy "rendes" nagykövetet küldenek Magyarországra Colleen Bell személyében. Ez a nő tudniillik jelentős összegekkel támogatta Obama kampányát, és így egy republikánusnak kötelessége kritizálni.

A kritikájában azt mondja McCain, hogy tudja hogy vannak ilyen politikai játszmák (mint a hölgy és Obama között), de ez a nő csupán annyit tett le az asztalra, hogy szappanoperákat gyártott. Ez alapján kérdéses, hogy egy józanságát fontos nemzetbiztonsági szövetséges, de józanságát elveszíteni látszó neofasiszta diktátor országába alkalmas-e nagykövetnek.

Tehát szó sincs arról hogy nagy mélységekben érdekelné őt a magyarországi körülmények, vagy hogy mi a különbség a fasiszta meg náci között... Ez a kijelentés egyrészt a republikánus-demokrata harc egy része (hogy ki áll ki jobban a demokrácia mellett a fasisztákkal szemben). Másrészt Magyarország az orosz-amerikai sakkjátszmának is egy gyalogja. Orbán pedig egyelőre nem áll a helyzet magaslatán...

2014. dec. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
73%

Az a baj, hogy teljesen más a fasiszta szó értelme tőlünk nyugatabbra, mint nálunk.

Itthon arra használják, aki nem szereti a cigányokat, négereket, zsidókat, míg a nyugati kultúrában a tekintélyuralmi, hierarchikus berendezkedésű társadalmakra is rámondják, hogy fasiszta, míg nálunk teljesen természetesnek veszi a lakosság, hogy egyes emberek többet érnek másoknál, mert mondjuk több pénzük van vagy jobb pozícióban vannak.


Szóval elbeszélünk egymás mellett már megint.

2014. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
70%

Olvasd el a Wikipédia értelmezését a fasizmusról.


"A fasizmus a radikális, tekintélyuralmi nacionalizmusnak a 20. század első felében Európa egy sor országában megjelent formája.[1][2] Nevét az olasz változatáról, a legkorábban kialakult olasz fasizmusról kapta. A fasiszták az adott nemzet totalitárius állammá történő egységesítésére törekedtek a nemzeti közösség tömegeinek mozgósítása révén, az élcsapat szerepét betöltő pártra támaszkodva. A fasizmus ellenséges a liberális demokráciával, a szocializmussal, a kommunizmussal szemben. A fasiszta mozgalmak közös vonásai az állam fontosságának messzemenő hangsúlyozása, az erős vezető iránti rajongás, a nacionalizmus legszélsőségesebb formái, a saját etnikum felsőbbrendűségébe vetett hit, valamint a militarizmus."


Ebből lényegében csak az utolsó szó nem igaz az Orbán-rezsimre, de simán kinézem belőlük, hogy jövőre felállítjuk a hadsereget és megtámadjuk a környező országokat, mert Orbán úr óhaja a Magyar Királyság visszaállítása.

2014. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:

Orbán elkövethette a legnagyobb hibát

Hír24

török gábororbán viktorjohn mccain

2014. DECEMBER 04. 07:5482 266

Török Gábor három neme a kormányfőről. Nem újfasiszta, nem diktátor, nem tévedhetetlen.


A kormányfő természetesen nem újfasiszta és nem is diktátor, de az elkötelezett antikommunista, konzervatív és korábban a magyar jobboldallal kifejezetten jó viszonyt ápoló republikánus amerikai szenátor ezt gondolja róla. Amit pedig a volt elnökjelölt mond, az csak árnyalatokban, jelzőkben tér el attól, amit az amerikai demokraták vagy Orbán európai kritikusai mondanak. Nem csak a baloldaliak – írja a politikai elemző.


„Mit lehet ilyenkor tenni? Lehet idiótázni, vénemberezni, lehülyézni, imperialistának nevezni. Amúgy jó konzervatív módra, gondolkodó, felelős polgárként. Lehet. De ezzel mennyivel vagyunk előbbre?”


Ezt kérdezi Török, aki hozzáteszi, hogy Orbán noha nem újfasiszta és nem diktátor, de nem is tévedhetetlen: „könnyen lehet, hogy az orosz kapcsolattal, valamint a politikáját leíró és egyben széles körben hirdető illiberális állammal politikai karrierje legnagyobb hibáját követte el.


Szerinte Orbán "baromi jó" politikus: általában érti, merről fúj a szél, és nem nagyon hezitál arra fordulni. „Most látnia kellene, hogy nincs tovább. Ezen az úton biztosan nincs”.


Ráadásul ez a történet nemcsak róla, hanem az országról és a jobboldalról is szól. Az országnak stabil, a nemzet érdekeire figyelő kormány kell. Olyan, amely legalább a legfontosabb kérdésekben különbséget tud tenni érdek és érzelem, rövid és hosszú táv, haszon és zsákmány, tartalom és kommunikáció között. Amely nem konstruálni akarja a valóságot, hanem érteni. S csak aztán cselekszik”.


A politikai elemző szerint jobboldalnak hiteles, itthon és a fontos világpolitikai centrumokban is elismert politikai képviselet kell, amely nem jut a teljesen szétesett és jelenleg kormányképtelen magyar baloldal sorsára. A helyzet kulcsa Orbán Viktor kezében van, de Magyarország két nagy hibát elkövethet: „ha elhiszi, hogy minden problémáját Orbán Viktor okozza, s ha elhiszi, hogy minden problémájára megoldást csak Orbán Viktortól várhat”.

2014. dec. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
Hát akkor kérdező, itt a páratlan lehetőség, hogy megcáfold, miért nem fasiszta, és miért nem diktátor.
2014. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:

Manapság a fasisztázás nem fasisztát jelent, hanem azt, hogy a globális elit kiadta a kilövési parancsot valakire.


Tisztázzuk a tényeket:


Az USA belátta, hogy az orosz-kínai-indiai-brazil-délafrikai szövetséget (BRICKS) nem tudja megakadályozni, ami egymás közt NEM dollárban fog kereskedni.

Mivel a világban a dollár általános fizetőeszköz, és az olajért is dollárban fizetnek, ez az USA-nak hatalmas mennyiségű ingyen pénzt jelent.

Ha ez kiesik, akkor máshonnan kell pótolnia.


Tehát térdre kényszeríti Európát hogy 2-3 szors áron tőle vegye a palagázt, ne a szomszédból, az oroszoktól, ráadásul mondjuk aranyért vagy euróért.


Ehhez földrajzilag és politikilag el kell szigetelni Oroszországot az EU-tól.

Ezért kellenek a kritikátlan amerika-barát kelet-európai államok, akik valódi érdekeik ellenére is megakadályozzák, hogy az EU és Oroszország kereskedjen.


Mivel Magyarország egyelőre inkább híd mint fal az EU és Oroszország között, McCain fontosnak tartotta elkezdeni az ország DÉMONIZÁLÁSÁT, hogy amikor a Blackwater emberei lövik a tüntetőket meg a rendőröket, akkor ne jusson sok szimpátia nekünk, és könnyen a járulékos veszteségek közé lehessen sorolni az áldozatokat.

2014. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:

13:33

Te mit szívtál ember? Nem is tudom, hol kezdjem..

BRICKS az téglák angolul, amit te keresel az a BRICS. És közel sem egy szövetség, hanem egy laza együttműködés az említett államok között, hogy az USA túlsúlyát az IMF-ben ellensúlyozni tudják. Komolyan gondolod, hogy a Dél-afrikai Köztársaság és Brazília geostratégiai céljai megegyeznek? Vagy hogy Oroszország és Kína szövetségesek? Nem tudom mi a szakmád, de hagyd meg a külpolitika elemzést annak, aki ért hozzá. Én sem mondom meg a mérnököknek, hogyan kell űrhajót tervezni.

A többibe inkább bele se megyek, mert úgysem érdekel, mit írok, mindenki hülye, csak te vagy a helikopter. Ezt is csak azért írtam, nehogy valami laikus komolyan vegyen.

2014. dec. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

16-ossal az utolsó bekezdéssel egyetértek.

Simán megcsinálják nálunk is a cirkuszt, ha mégközelebb kerülünk az oroszokhoz.

2014. dec. 4. 14:09
 19/41 anonim ***** válasza:

"Neo-fascism usually includes nationalism, anti-immigration policies or, where relevant, nativism, anti-communism, and opposition to the parliamentary system and liberal democracy."


Rövid keresés után ezt találtam a neo-fasiszta definíciójaként. Nézzük csak, mik vannak felsorolva: nacionalizmus, talán magyarázni sem kell, hogy ez illik-e az Orbán-rendszerre. Bevándorlás ellenesség, hát ez nagyon nem érint minket, mert olyan jól teljesítő ország vagyunk, hogy senki nem akar bevándorolni, de a kedves vezető mintha valamikor nyáron kijelentette volna, hogy ő bizony azért sem támogatja a bevándorlást. Anti-kommunizmus, hát talán ezt se kell magyarázni, elég csak megnézni Viktor bácsi 25 éves pályafutását. A parlamentáris rendszer és a liberális demokráciával való szemben állás! Na itt még talán az is elgondolkodik, akiben eddig volt bármiféle kétely, hogy illiberális Viktor neofasiszta lenne. És ezeket a dolgokat a miniszterelnök amúgy saját maga állította magáról, nem csakúgy rámondták!

2014. dec. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

14:03


Oroszország és Kína MÁRIS elkezdtek egymás között saját pénzben kereskedni.

És ha belép Brazília meg India, akkor az USA rengeteg pénzt veszít. Ezért a nagy idegesség.

Ha India ezután is arannyl fizet az olajért, ahogy párszor már megtette, a dollár hatalmasat fog zuhanni.


Lehet hogy a BRICS-et elgépeltem, de a többi bizony tényeken alapszik.


Mert ugye te se gondolod komolyan, hogy az egész EU csilliárdokról mondjon le csak hogy Ukrajnában demokrácia legyen ?

Az USA megzsarolta az európai politikai elitet, hogy nyomják le a nép torkán az amerikai gyarmat koncepcióját.


A németek még eladhatnak pár Mercédeszt az oroszoknak, de ha beindul a palagáz biznisz, akkor az USA nagylelkűen átveszi a maradékot.

2014. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!