Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkaprogram helyett...

A közmunkaprogram helyett miért nem kapnak inkább a cégek támogatást munkahely teremtésre?

Figyelt kérdés

Átlag 100.000 embernek ad a közmunka program ideiglenesen munkát, mivel profitot nem termel, ezért folyamatosan állami pénzből kell fenntartani, eddig 2010 óta közel 600 milliárdot költöttük erre. Ez azt jelenti, hogy 6 millió ft-be került eddig/fő, ami egyre több és több pénzt fog felemészteni..

Nem lenne hasznosabb, ha az állam évi 3 millió ft-al támogatná az új munkahelyek születését 2 évig?

Mivel ezek önfenntartó munkahelyek lennének, itt csak az első két évben menne el rá 6 millió ft..



2014. nov. 30. 16:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az európai uniós versenyjogi szabályok miatt az ilyen lehetőségek korlátozottak.


Abban tévedsz, hogy "Mivel ezek önfenntartó munkahelyek lennének, itt csak az első két évben menne el rá 6 millió ft".

Nagyon gyakori, hogy amikor valakit az állami támogatások miatt vesznek fel, akkor ha az megszűnik, akkor az illetőt is elbocsátják.

2014. nov. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Sándor G ***** válasza:

Te miről beszélsz?

Nem hinném hogy a nagycégek, vagy összeszerelő üzemek, kiváncsiak, egy munkanélküliből lett évekig közmunkásként tevékenykedő, egyébként 15éves szakmai tapasztalattal rendelkező villanyszerelő, korábban tv.szerelő, műszerész szaktudására.

Én már jó néhányszor jelentkeztem a közeli városokban húsűzembe, elektronikai összeszerelő üzembe, de szoba sem . álltak velem, csak ígéreteket kaptam, évekig próbálkoztam, eredménytelenül.

Jelenleg egy iskolában vagyok karbantartó,/szerencsém volt/ az igazgatónőnek is köszönhetem, aki nem néz át az embereken, becsüli a munkát végző rendes embereket.

2014. dec. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!