Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A közmunkaprogram helyett...

A közmunkaprogram helyett miért nem kapnak inkább a cégek támogatást munkahely teremtésre?

Figyelt kérdés

Átlag 100.000 embernek ad a közmunka program ideiglenesen munkát, mivel profitot nem termel, ezért folyamatosan állami pénzből kell fenntartani, eddig 2010 óta közel 600 milliárdot költöttük erre. Ez azt jelenti, hogy 6 millió ft-be került eddig/fő, ami egyre több és több pénzt fog felemészteni..

Nem lenne hasznosabb, ha az állam évi 3 millió ft-al támogatná az új munkahelyek születését 2 évig?

Mivel ezek önfenntartó munkahelyek lennének, itt csak az első két évben menne el rá 6 millió ft..



2014. nov. 30. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Mert az olyan gonosz kapitalistás dolog lenne.
2014. nov. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Mi? Én...miről beszélsz? A közmunka is munka! Orbán Viktor Miniszterelnök Úr minden erejével segít a szegény embereken!



- Egy átlag békementes

2014. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert Orbánnak nm fontos a munkahely teremtés és a cégek megélhetése.
2014. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk a faluban sok közmunkás van és egy jelentős részük el se menne rendes munkahelyre dolgozni maximálisan megfelel az utca seprés 50 ezerért. Pedig lenne gyári betanított munka is nettó 130-ért itt felénk. Ezért nem értem mikor mondják hogy a köz munkából nem lehet ki törni és hogy nem vezet sehova. Inkább meg kellene érteni hogy azért van hogy ne segélyt kapjanak hanem legalább egy kicsit dolgozzanak érte. Lehet felháborodni azon amit írok de itt az ország közepén aki akar az előbb utóbb talál valamilyen munkát ha akar. De ha ennek ellenére évek óta szinte mindíg ugyan azok vannak közmunkán arról nem hinném hogy az állam tehet. Tehát hiába teremtenének munkát azoknak akik nem akarnak dolgozni. Itt is él a régi közmondás: Akinek nem inge ne vegye magára.
2014. nov. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
És szerinted ennek az Országnak csak közepe van?
2014. nov. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ma 16:59

Sejtésem sincs, hol van az a hely, ahol simán lehet nettó 130ezer ft-s betanított munkás állást kapni, és az emberek inkább 50 ezer ft-ért gályáznak. :O

Fura én az ország közepén sem ezt tapasztalom, hanem azt, hogy Bpre költöztem, mert közel 120 ezer nettót kerestem msc-s végzettséggel az "ország közepén"..

2014. nov. 30. 17:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyan már, az a munkavállalók érdekeit szolgálná. A kormánynak csak annyi kell, hogy jól mutassanak a statisztikák, tűnjön úgy, mintha ötmillióan dolgoznának az országban, az meg kit érdekel, hogy havi húszezerből élnek az emberek? Már ha az élet...
2014. nov. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egy szóval nem mondtam hogy az országnak csak közepe van , csak leírtam a saját tapasztalatomat. Én is betanított munkát végzek 130 nettóért és több közmunkás embernek is mondtam jöjjenek oda. A válasz az volt hogy elég az 50 ezer itt helyben. Hiszitek vagy nem Romániából hoznak melósokat , bérmunkásként dolgoznak itt mert kevés a munkaerő. És mert sokan gyárban nem hajlandóak dolgozni.
2014. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

ma 18:11


Melyik cégnél, hol lehet 130 nettót keresni betanított munkával? Ne támadásnak vedd, tényleg érdekel, mert én ilyet még nem hallottam, a bpi munkás ismerőseim kevesebbet keresnek, a mi cégünknél egy 10-15 év tapasztalattal rendelkező műhelyes keres kb nettó 130ezret, de ők azért elég messze vannak a betanított munkástól :O legtöbbnek 2-3 szakmája van, és rengeteg tapasztalata.

2014. nov. 30. 18:22
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt: [link]
2014. nov. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!