Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Vida Ildikó nem bűnös,...

Ha Vida Ildikó nem bűnös, miért nem tesznek feljelentést rágalmazásért?

Figyelt kérdés

A Magyar jogszabályok szerint ha Vida feljelentést tenne, akkor az amerikaiaknak kötelességük lenne a vádakat bizonyítaniuk, ha ezt elmulasztják, akkor Vida több millió ft-s kártérítést is kaphat, mivel elveszítette a jó hírnevét..

Ha tényleg ártatlan, akkor mit veszíthet?

Miért csak látszat intézkedéseket tesznek a jogászával, ha erre van normális jogi út?



2014. nov. 28. 23:51
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Ki mondta, hogy szerintem az USA-nak az áfa csalókkal van baja? Én csak azt nem értem, hogyha Vidának nincsenek személyes ügyi és a NAV-nál tényleg minden rendben van, akkor miért nem teszik meg a jogi lépéseket? Egyértelmű, hogy takargatni valójuk van..


Ez már megint a hülye Fidesz logika része, ha Gyurcsány hazudik abból következik, hogy Orbán igazat mond, ez pl az elmúlt nyóc évezés lényege is..


Ugyan ez van most is, ha USA hülyeséget csinál, abból egyenesen következik, hogy Vida Ildikónak nincs rejtegetni valója.. -.-

Még véletlenül sem lehetséges az, hogy attól hogy Gyurcsány lopott, még Orbán is tud lopni??

Vagy még véletlenül sem lehetséges az, hogy attól hogy USA diplomáciai f.ságokat követ el, ettől a NAV-ban még gondok vannak??


logika fail.. -.-

2014. nov. 29. 01:36
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
örülök hogy belátod hogy fail van a logikádban...
2014. nov. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

És még értelmezni sem tudod amit írok.. XDDD

Tudod mi az a szarkazmus?

Szöveg értelmezés 1-es, és itt be is fejeztem, ha képtelen vagy értelmezni azt amit leírok, nincs értelme bármit is írnom.. -.-

2014. nov. 29. 01:41
 14/27 anonim ***** válasza:
0%
hát tényleg nem érdemes írnod...
2014. nov. 29. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Ezt utálom a legjobban a Fideszben és a Fideszes szavazók egy jó részében a legjobban, hogy érvelni azt nem tud egyik sem.. -.-

Felteszek egy egyszerű kérdést, először egy propaganda, majd ha kiderül, hogy a válasznak köze nem volt a kérdéshez, akkor jön a hülyeségekkel dobálózás, meg az értetlenkedés..


Egy utolsó próbálkozás részemről:

Az amerikaiak külpolitikájától függetlenül a NAV-ban lehetnek problémák, Vida Ildikó attól függetlenül belekeveredhetett adócsalásokba, hogy az usa mit mondd róla.. A kérdésem az volt, hogy Vida Ildikó miért nem tesz jogi lépéseket ezzel kapcsolatban, a Fidesz miért nem tesz hivatalosan semmilyen diplomáciai lépést, ha nincs takargatni való a háttérben..


És most ne gyere az összeesküvés elmélettel, hogy USA meg akarja dönteni a kormányt, mert ez vagy igaz vagy nem, nem tagadom, csak azt mondom, hogy ez egy elmélet, amiről nem tudunk semmit, nem tudjuk mennyi igaz belőle és mennyi nem.


Az viszont tény, hogy nem tettek jogi lépéseket.. Ez miért lehet? Miért éri meg a Fidesznek a botrány elhúzása? Ha a diplomáciai és jogi lépéseket már megtették volna, és bebizonyosodik, hogy Vida Ildikó ártatlan, és a NAV-ban nincsenek különösen nagy gondok, akkor már rég vége lenne a korrupciós botránynak..

Most akkor mégis van valami a háttérben? Vagy a kormány ilyen h.lye?

Tényleg érdekelne a véleményed, ha tudnál normálisan válaszolni, megköszönném

2014. nov. 29. 01:51
 16/27 anonim ***** válasza:
0%

majd ha megtanultad értelmezni a saját magad írását...


"Ki mondta, hogy szerintem az USA-nak az áfa csalókkal van baja?"

Te. Azzal, hogy az USA-nak adsz igazat a bűnösség kérdésében.


"Én csak azt nem értem, hogyha Vidának nincsenek személyes ügyi és a NAV-nál tényleg minden rendben van, akkor miért nem teszik meg a jogi lépéseket?"

Most akkor Vidát mint magánembert vagy a NAV-ra irányult a kitiltás...

Csak a szilárd bizonyítékok miatt kérdezem....


"Vagy még véletlenül sem lehetséges az, hogy attól hogy USA diplomáciai f.ságokat követ el, ettől a NAV-ban még gondok vannak?? "


Ha az USA-nak a NAV-val van baja, akkor tényleg egy ál-komédia, amit a "Fidesz adott a számba", mert nem hajlandóak átadni a bizonyítékokat a megfelelő hatóságoknak, a MAGÁNSZEMÉLYEKET mégis kitiltják 0 indokkal, olyan homályos utalásokkal, hogy az olaj áfacsalásból szerzett vagyont elköltenék az USAban...


Nem azt mondtam, hogy Gyurcsány lop, vagy hogy Gyurcsány hazudik. Azt mondom, hogy az a nézőpont amit ő képvisel sok szempontból erősen sántít.

2014. nov. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Az én véleményem, hogy az Amcsik fenyegetik Magyarországot, több okuk is megvan erre, kezdődik azzal, hogy honnan szereztük be a hilikoptereket annak idején, szerepel lehet benne annak is, hogy amcsi tulajdonú cégek helyett Orosz tulajdonú cégekkel építtetjük a Paks kibővítését (4000 milliárd nem kevés pénz), na meg ott van a Déli Áramlat, ami az USA-nak nagyon nem kedvező..

Szemmel látható, hogy az USA meg akarja szorongatni Mo-t, amiről már az EU is kifejtette a nem tetszését..

NEM ADOK IGAZAT az amcsiknak..


Viszont most térjünk rá a kérdésemre..

Az amcsik azért a NAV vezetőségét szemelték ki ezzel a kitiltási üggyel, mert nincsenek bizonyítékai valószínűleg (ez csak a sejtésem, ettől mgé lehet hogy vannak) és melyik az az intézmény, amelyikben potenciálisan a legnagyobb az esélye az adó csalásnak? Persze hogy az, amelyik a fék lenne és a hatalom a kezében van.. Akinek a kezében a hatalom van, az rendszerint vissza is él vele.. van aki kicsit van aki nagyon, de szinte mindig visszaélnek a hatalmukkal az emberek..

Na már most ha USA azért támadta a NAV-ot mert vakon úgy látta ott van a legnagyobb esély a találatra, a legcélszerűbb döntés az lenne, ha ezt a kormány egyértelműn, átláthatóan hárítaná, jogi lépésekkel, diplomáciai lépésekkel.. A kérdésem az, hogy ez miért nem történt meg? És arra a következtetésre jutottam, hogy azért nem történt meg, mert az USA vak célzása véletlenül betalált..

2014. nov. 29. 02:05
 18/27 A kérdező kommentje:
bocs nem helikopter hanem vadász gép
2014. nov. 29. 02:06
 19/27 A kérdező kommentje:

Ilyen lépésekre gondolok, mint például Vida Ildikó feljelentést tehetne a hírnevének a megsértéséért, a hatóságok a hírnév megsértését kivizsgálnák, megállapítanák, hogy Vida feljelentése jogos, mert az amcsik állítólagos bizonyítékait átvizsgálták, és kamu az egész.. A Fidesz viszont diplomáciai lépésként közölné USA-val, hogy az amerikai ügyvivővel nem tárgyalunk, mert jogerősen hitelét vesztette a személye..


Ehelyett mi van? Mese meg mellé beszélés, meg Vida ügyvédjétől fenyegetőzés, hogy majd mi megmutatjuk stb, de közben tényleges lépés nincs.. Ezek után miből gondolnám azt, hogy itt minden rendben megy?

2014. nov. 29. 02:16
 20/27 anonim ***** válasza:

""Ki mondta, hogy szerintem az USA-nak az áfa csalókkal van baja?"

Te. Azzal, hogy az USA-nak adsz igazat a bűnösség kérdésében. "


Ez nem teljesen helytálló... Eléggé érthető feltételezés, hogy ez nem az áfacsalásról szól, hanem nyomásgyakorlás a mostani magyar külpolitika miatt.

Aki szerint a NAV mint adó hivatal felső vezetésében nincs korrupció (vagy úgy általában a mindenkori magyar kormányban) az HÜLYE. A hatalom közelében mindig van korrupció, főleg a mostaninál....

Ezt pedig az USA felhasználhatja más dolgokra pl: A MOL az INA részvényeit ne adják el az oroszoknak.

Szóval nem. Az USA-nak nem feltétlenül az áfa csalással van baja.

Az kis dolog a orosz paks2-orosz hitel-déli áramlat három muskétásához, amihez hozzájöhetett volna negyediknek az INA részvények eladása az oroszoknak.


A többire pedig:



"Elárulják a magyar kormányzatnak, hogy kik ezek a személyek? Az ezt szabályozó törvényük, a National Immigration and Nationality Act alapján van lehetőség rá, hogy a külügyminiszter adott esetben kivételt tegyen, ha az Egyesült Államokban is büntetendő cselekményről van szó. Gondolom, a korrupció ebbe a kategóriába tartozik.


Erre van egy külön eljárás. Általában erre akkor lenne lehetőség, ha lenne egy bírósági ügy, egy hivatalos eljárás, nyomozással, ahol az ország kéri...


Ez egy ördögi kör, mivel a kormány azt mondja, Magyarország nem indíthat bírósági eljárást, ha nincs alapos gyanú.


Mi nem próbálunk bírósági ügyet kreálni ebből Magyarországon. Hoztunk egy döntést arról, hogy ki léphet be az Egyesült Államokba. Ennyit tettünk. Ezt a döntést nekünk kell meghozni. Mi azt mondtuk, hogy magyar emberek, magyar szervezetek átadták a megfelelő információkat a magyar kormánynak. Ez magyar belügy: a kormány feladata, hogy átnézze ezeket az információkat, amiket saját polgáraitól kapott, és megtegye a megfelelő intézkedéseket. Nem az Egyesült Államok dolga megmondani, hogy mit csináljon Magyarország ezekkel az egyénekkel.


Tehát ha elindul egy büntetőügy, akkor lehetséges, hogy az amerikai Külügyminisztérium átadja az információkat?


Innentől mindenről csak feltételesen beszélhetek. De tegyük fel, hogy Magyarország komolyan veszi a korrupciót és a kormány még akkor is nyomozni kezd, hogyha az érintett személyek a tisztségviselőik. Akkor ebből bírósági ügy lesz ezekkel a személyekkel szemben. Ebben az esetben, ha az Egyesült Államok rendelkezik információval, ami hasznos lehet az ügyben, akkor a megfelelő eljárást követve kérjük ki az információkat. Megvannak az ilyen esetekre a megfelelő eljárásaink."


[link]


Még valami, azoknak a narancsködös hülyéknek akik szerint ez példátlan Magyarországra irányuló támadás lenne:


"Nem ismerünk olyan korábbi esetet, ahol a 7750-es elnöki proklamációt EU- vagy NATO-tagországgal állampolgárral szemben alkalmazták volna. Ez azt jelenti, hogy az Egyesült Államok szerint Magyarország a legkorruptabb állam az EU-ban?


Egyáltalán nem. Vízumügyekről általában nem beszélünk. Nem szoktuk nyilvánosságra hozni azoknak a neveit, akiket kitiltottunk az Egyesült Államokból.


Tehát ez kivételes eset, hogy az ügy nyilvánosságra került?


Igen. Valaki úgy döntött, hogy nyilvánosságra hozza. Aztán a kitiltás körüli spekulációk miatt szükség volt rá, hogy kijavítsuk a sajtóban megjelent hamis információkat. Ezután – talán azért, mert az emberek nem beszélnek olyan nyíltan ezekről a dolgokról, mint ahogy kellene vagy azért, mert olyan sok a gyanú – mindenki elkezdte találgatni, hogy kik lehetnek ezek az emberek. Ilyen esetekben sok helyen az állam maga lépett fel a saját tisztségviselője ellen és az Egyesült Államok ezután tiltotta ki az adott személyt. Az Egyesült Államok lépése az adott országét követte. Tehát vannak jelenleg is hivatalban lévő, vagy korábbi tisztségviselők sok más EU-országban, akik nem léphetnek be az Egyesült Államokba, mivel a saját kormányuk megállapította, hogy korrupciós ügyek részesei voltak. A különbség Magyarországon az, hogy ez a kormány nem lépett semmit. Mi léptünk először. És ezt senkinek sem árultuk el, csak a kormánynak. A média talán azért spekulál, mert az emberek nem látják, hogy a kormány lépéseket tenne."

2014. nov. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!