Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország miért nem olvaszt...

Magyarország miért nem olvasztotta be a népcsoportokat akár eroszakkal?

Figyelt kérdés
Franciaországnak az 1800-as években a fele kulfoldi volt mégis beolvasztották.A magyar vezetok miért voltak ennire engedékenek a kisebbségekkel?
2014. nov. 28. 21:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
53%
Mert gyenge volt az ország vezetősége.
2014. nov. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
Az 1800-as években a magyarság kisebbségbe került saját hazjában. 40% magyar volt, 20% német, a városokban főként németek laktak, inkább a vidékiek beszéltek magyarul. A legtöbb nemzetiség egy tömbben élt. Magyarország nem volt független, mindig volt egy olyan része a vezető rétegnek, amely a németet erőltette; a másik résznek inkább a magyarság megtartása volt a fő gondja, az asszimilációra még csak nem is gondoltak. Pedig nagyon sok kisebbségi beolvadt, mégis nagyon sokan maradtak.
2014. nov. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
66%
Mikor Franciaországban megkezdődtek az asszimilációs folyamatok, még nem létezett olyan, hogy nacionalizmus. Az Osztrák-Magyar Monarchia megalakulásától kezdve a magyarok is megpróbálták beolvasztani a kisebbségeket, de hála a sógorék -- akik sokáig a magyarság ellen hangolták a kisebbségeket -- ez nem járhatott sikerrel, pláne, hogy akkoriban kezdtek megalakulni a nemzetállamok, és a nacionalizmus. Kisebb sikereket természetesen így is elértek, főleg a magyarországi németek és zsidók körében.
2014. nov. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Mert Magyarország, mint olyan nem létezett Mohács után. 1526... A virágzó középkor vége, az abszolutista hanyatló részt már csak Habsburg fennhatóság alatt élhettük meg, és mindenkit jobban érdekelt a saját birtoka, mint a magyarság sorsa. Amikor az 1820as években elindították a polgárosodás folyamatát a diéta már abban sem értett egyet, hogy mi legyen konkrétan (Kossuth-Széchenyi vita). A 48as konfliktus ezen felül a Habsburg Birodalom más nemzetiségeinek öntudatát is előhozta. A kiegyezés utáni speciális szerepben volt ugyan próbálkozás a nemzetiségek beolvasztására (kötelező magyarul tudás az alapoktatásban), de finoman szólva nem jött össze.

Az első világháború előestéjén már trialista berendezkedés is elképzelhető volt Bécs-Bp-Prága parlamentekkel. Nem hiszem, hogy a Monarchia ha nem veszíti el a világháborút Magyarország valaha is véghezvitte volna a nemzetiségek beolvasztása.


Röviden kimaradtunk az eszmeáramlatok korából, nem tudtuk kihasználni, ellenben a nemzetiségeink.

2014. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%
Mért akkor egy se maradna életben.
2020. júl. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Tulajdonképpen csak a zsidók kis része és a cigányok nem asszimilálódtak.


Pedig Mária Terézia egyenesen megtiltotta a cigányok egymás közti házasságát, és amúgy elég kemény srác volt mégsem ért el semmit.


Bécsben még semmi érdeke nem volt a magyarok erősítéséhez, sőt!


De nem hiszem, hogy ezt állami erővel el lehet érni.

2020. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
71%
A környező népekkel még oké, de te örülnél, ha egy félcigány ország lennénk? Mondjuk már így is csak pár évtized kérdése.
2020. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%

Mert tisztelünk más kultúrákat?

Mindenki élte a saját maga életét; ha éppen egy külföldi származásúba szeretett bele, akkor ővele jött össze; tök jó volt. De szerintem ilyenben nem is gondolkodtak; fel sem merült, mert minek

2020. aug. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
90%

A XIX szd. elejéig a magyar nemzeti öntudat nem igazán tudott kiteljesedni. A hivatalos nyelv a latin volt. Az elit németül beszélt, illetve Bécsben mulatta az idejét. Senkit nem érdekelt, hogy az erdélyi földeket románul beszélők művelik, vagy az északi erdőben szlovákul beszélnek a favágók.


Mikor a magyar öntudat kezdett formálódni az itt élő kisebbségek öntudata is kezdett kialakulni. Elég nehéz lett volna magyarságunk elismerését követelni miközben mi erőszakkal asszimilálni kívántuk volna a kissebbséget.

2020. okt. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

A franciáknak is a 20. század közepére sikerült a kisebbségeiket "bedarálni", durva eszközökkel, Magyarországon ezt a folyamatot megszakította Trianon, valamint a magyar állam sokkal "türelmesebb" volt, messze több jogot adott a kisebbségeinek, mint Franciaország. Az ellenséges, más kultúrájú, beállítottságú, viselkedésű, ortodox vallású szerbeket és románokat alapvetően lehetetlen feladat volt asszimilálni, az elmagyarosodás is főként a szórványos kisebbségek, és főként a németek és a zsidók között volt jelentős.

A Habsburg udvar gyakorlatilag hungarofób nemzetiségpolitikát folytatott a Kiegyezésig, amikor is rájöttek, hogy a pánszláv, pán-ortodox mozgalmak jóval nagyobb fenyegetést jelentenek az uralmukra a magyar függetlenségi mozgalmaknál, és hogy ezek a magyar mozgalmak a birodalom ellen csupán az ő hungarofób politikájukból következnek, egyébként a magyarok hűséges alattvalók lennének. Így a Kiegyezés után vége lett az elnyomásnak, de akkor már elég késő volt. Igazából a Habsburgok adtak saját maguknak mattot (meg nekünk).

2020. okt. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!