Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit csináljak a...

Szerintetek mit csináljak a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
Nagymamám egész nap az ATV-t nézi, de már az egész napja erről szól. Makacs MSZP-s és folyamatosan Gyurcsányt isteníti, hogy az ő idejében mennyire jobb volt a nyugdíjrendszer. A legdurvább eset akkor történt, mikor tavasszal megkérdezte, hogy kire szavazok, és mondom, hogy a Jobbik mellett tettem le a voksom ő meg erre elsírta magát, hogy nem hiszi el, hogy az unokája egy olyan pártot támogat, akik rasszisták, és ha ők kerülnek hatalomra a csendőrség mindenkit megver meg megfélemlít és az ATV-n látta, hogy kidobják az EU-s zászlót az ablakon. Bármit próbáltam elmondani neki a Jobbik programjáról, elmagyarázni az érveimet ő csak sírt és a rasszizmussal jött folyamatosan. Azóta is felhozza sokszor. Mit lehet ilyenkor tenni?
2014. nov. 14. 16:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos semmit, nagyon makacsok tudnak lenni a nyugdíjasok, érvekkel ne is próbáld meggyőzni, nem fog hatni, mert ő amit a TV-ben elhiszi, sajnos. Más generáció, nem használ internetet, ezért építkeznek rájuk a legtöbb párt (Fidesz,Mszp)
2014. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%

Én is sírtam volna a helyében.

Legközelebb azt kell tenni, hogy azt mondod, amit hallani akar.

Egyébként ez miért politika?

2014. nov. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 hollófernyiges ***** válasza:
76%
Ezt a kérdést ugyanúgy feltehetné a nagymamád is, hogy micsináljak a kisunokámmal.
2014. nov. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Az idősek még egy más korban nőttek fel, sokuk egyfajta fanatikusa a politikának.



Én is sokat vitáztam nagyapámmal, persze nem politikáról, hanem más dolgokról.

Végül mindig azt mondtam, amit várt, "igen papa úgy volt, igen papa úgy tettem"

2014. nov. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én nem szoktam hozzá politikai kérdéseket intézni a vasárnapi gőzölgő tyúkhúsleves mellé, ő meg folyamatosan bombáz az ideológiájával, és mint mondtam, folyamatosan az ATV-t bújja. Arra lettem volna kíváncsi, hogy van-e valakinek hasonló rokona és hogy lehet kezelni őt. (Politika témában láttam a legtöbb esélyt rá, hogy vannak hasonló cipőben járó emberek.)
2014. nov. 14. 16:34
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk alapszabály, hogy családban nincs politizálás. A nagyszülők meg ilyenek "láttam a tévében tehát úgy van".
2014. nov. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

""A nagyszülők meg ilyenek "láttam a tévében tehát úgy van".""



Ez sajnos nem csak a nagyszülőkre mondható el. A fiatalok nagyon nagy része is ugyanígy érvel. Amit hallanak vagy látnak, olvasnak egy - egy szándékosan ferdítő, lejárató cikkben azt gondolkozás nélkül azonnal "szentírásnak" veszik és sajnos el is hiszik.

2014. nov. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
72%
Mindenkinek joga van annak/abban hinni, akiben/amiben akar. Ha ő elkötelezett MSZP-s/DK-s, akkor az. Miért kellene megváltoztatnod a gondolkodását? A demokrácia arról (is) szól, hogy szabad gondolkodás, mindenki annyira hülye, amennyire jólesik neki. Ha a nagyi MSZP/DK-nyira, akkor annyira. Ő legalább annyira nem tudja felfogni, hogy mit szeretsz a Jobbikban, mint te azt, hogy ő mit lát Gyurcsányékban. Hogy úgy fogalmazzak: egyikőtök sem lát bele abba a csőbe, amelyikből a másik nem lát ki.
2014. nov. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
12%

Ne csinálj semmit. Neki is ugyanannyi joga van MSZPsnek lenni mint neked Jobbikosnak.

Amúgy jobb, hogy nem mondtad el neki a Jobbik programját. Csak jobban kezdett volna sírni.

2014. nov. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Egyet kell értsek veled, az én nagymamám állandóan a hírtévé hazugságain lóg.

Nagyon nehéz vele beszélgetni, és - mivel a realitás érzéke már nagyon gyenge - igazándiból el sem lehet neki mesélni, hogy az orránál fogva vezetik ezek a hazug fideszesek.

Bárcsak az ATV-t nézné...

2014. nov. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!