Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig leszünk még "Kádár népe"?

Meddig leszünk még "Kádár népe"?

Figyelt kérdés

Ugye nem élünk jól legtöbb szomszédunkhoz képest... Na de én úgy látom hogy a legtöbben (legalábbis a hangosabbak) akkor sem tudnának jól élni, ha a gazdasági lehetőségeink nagyobbak lennének. Mégpedig a mentalitásuk miatt. Folyton irigykedés megy, hogy akinek jól megy, az mit képzel hogy jobb autóval jár / nagyobb házba költözik / drágább ruhákat hord, miközben ő is sokat dolgozik. Akinek jobban megy, pedig valószínűleg tett azért hogy jobban kereső munkát végezzen. (Persze most nem a bűnözőkre/adócsalókra gondoltam, hanem aki tisztességes emberekre). Mint mondtam, a jelenlegi gazdasági helyzetben nem elég a tisztességes "meggazdagodáshoz" csupán a jóakarat, de egy jobb gazdasági lehetőségekkel rendelkező országban ezek a panaszkodó, savanyú emberek ugyanúgy "senkik" lennének.


A pártok is ezekre az emberekre számítanak leginkább, és ezen felbátorodva el is várják hogy "az állam fizesse ki helyettem...", "az állam adjon nekem...", "az állam tartson el", "az állam dolga hogy...".


Kádár alatt volt az, hogy mindenkinek alanyi jogon járt munkahely, és mindenkinek nagyjából hasonló életkörülmény (városban panellakás, vidéken "kádárkocka" ház + Trabant + nyáron egy balatoni kirándulás a családdal). Ebbe a mesterségesen fenntartott életszínvonalba azon el is adósodott az ország, és a rendszer azóta el is tűnt a történelem süllyesztőjében. Viszont az embereknek erre van igényük, a pártok is ezzel kampányolnak (kampány lecsengésével pedig a zsebüket tömik). Aztán mindenki csodálkozik, hogy nem halad az ország...


2014. nov. 8. 12:53
 1/9 anonim válasza:

A Kádár rendszert is volt aki szidta.

Olyan rendszert sosem fognak tudni csinálni amit ne szidnának.Ezen kellene inkább elgondolkodni..

2014. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Addig amíg a városokból vissza nem találunk a falvakba,tanyákba.
2014. nov. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk igaz, de az a mentalitás hogy "nekem jár" (alanyi jogon), sajnos a lakosság nagyobb (vagy csak hangosabbik?) nem akar kihalni...
2014. nov. 8. 13:02
 4/9 A kérdező kommentje:
*nagyobbik részében
2014. nov. 8. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Most építjük vissza. Az Orbán-kormány tervei szerint 2018-ra mindenkinek alanyi jár majd közmunka, miután kikerült a szakiskolából.
2014. nov. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem is fog kihalni ez a mentalitás ahogy a világ összes városában is ez a mentalitás uralkodik.Ez nem népi szokás hanem környezeti.
2014. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%

Egyetértek. Tegnap pont erről vitatkoztunk haverokkal. Ránevelték a népet, hogy mindent az államtól várjon: "csináljanak már a politikusok valamit", azt hiszik azért vannak a kormányok, hogy nekünk jobb legyen. Nem azért vannak - sajnos.

Magyarországon nem magas az életszínvonal a Nyugathoz képest, de ez évtizedek óta így van.

És ott az irigység is: "miből teli erre a szomszédnak?". Miből? Többet tanult, hajtott, dolgozott, gyakran évekig külföldön távol a családjától, hogy elérjen valamit.


Mindenki saját maga tehet a legtöbbet az érvényesüléséért. De sokkal jobb panaszkodni sokaknak.

2014. nov. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyunk Kádár népe. A rendszerváltás óta felnőtt egy generáció. Őket milyen alapon gondolod, hogy Kádár népe? A sulykolás, hogy "vállalkozzál, merj belevágni" stb. annyira túl jól sikerült, hogy sokan abba mentek tönkre, ugyanis nem vették észre, hogy a kormány által nem volt biztosítva a megfelelő gazdasági környezet, sőt.

Az, hogy sok ilyen "igényt" lehet hallani a kormánynak címezve, szerintem azt bizonyítja, hogy nagyon sok embernek nincs meg az esélye sem hogy boldogulni tudjon. Az esélyegyenlőségről pedig nem másnak, mint a mindenkori kormánynak kellene gondoskodni.

2014. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem lövésed sincs, mi volt Kádár alatt. Az emberi kicsinyesség és ostobaság meg a magyar nép sajátja, erről a nép tehet, és nem a vezetői.
2014. nov. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!