Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a titka a Zimbabwe-i...

Mi a titka a Zimbabwe-i életszínvonalnak Magyarországon? Hogy tudtuk ennyire elszúrni ezt az országot, a közép európai kedvező pozíciónk dacára is?

Figyelt kérdés

Zimbabwe egy afrikai (kb MO. méretű kicsit nagyobb) ország, a világ második legszegényebb országa (a GDP/fő alapján).

Volt az egyetemen MSC-n két tankörtársam, akik onnan származnak, csak 2 évig maradtak itt, de aközben is mondták, hogy borzalmas az életszínvonal itt. És egyáltalán nem ilyennek képzelték Európát, sok tekintetben még rosszabb és fejletlenebb mint a hazájuk.


Tudom, Gyurcsány anno megmondta h "ezt elk#úrtuk!", de akkor még fiatal voltam és poénnak fogtam fel. Tényleg, hogy a fenébe sikerült így lesüllyeszteni ezt az országot?


2014. nov. 6. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akik idejartak Zimbabwebol azok a helyi elit fiai akiknek a zsebeben eltűnik a tobbmillio dollar tamogatas..persze hogy nekik szegeny.


De ez egy baromsag.

2014. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom te hol laksz (Kelet-Magyarországon?), én Budapesten élek. Itt a többségnek van munkája, tud mit enni, van hol laknia, van egészséges ivóvíz. Tudom hogy ezt fura elképzelni, de Magyarországon egy átlagember jóval nagyobb életszínvonalon él, mint a világ népességének alján tengődő néhány milliárd ember. Persze, hogy lehetne még sokkal jobb is, de szerintem fogalmad nincs arról mi az igazi nyomor.
2014. nov. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeretem ezeket a kitalált sztorikat :D
2014. nov. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ezt egyszer már elkezdtük tárgyalni és vége is szakadt gyorsan:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__623..

2014. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit és kik fizetnek, ezért az uszító szövegelésért?Mert nem magadtól vagy ilyen korlátolt,vagy mégis?
2014. nov. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Zimbabwéból azóta se volt sokkal több diák itt. Az lehet, hogy Európa más, mint amit itt látsz belőle, de Zimbabwéból a lakosság 99,99%-a azt sem tudja merre keresse Magyarországot, de még Európát is csak nagyjából tudnák megmutatni. Az, hogy volt két jólmenő tanuló itt, akiknek a papa-mama a többiek szegénységéből élt és szerintük itt rosszabb, attól én még nem szívesen élnék ott.
2014. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%
Ne haragudjatok de Magyarország a béka valaga alatt van sajnos, és akár kitalált sztori, akár nem akkor is gáz az ország.. És lehet védeni, meg lehet mondani a sablonos dumát, hogy kint sem kolbászból van a kerítés meg stb.. Én itt élek Németországban 3 hónapja, és egyetlen keresetből tartok fent egy albérletet, és a barátnőm itt lakik szintúgy, és ő teszem hozzá még nem dolgozik mert még nem találtunk munkát neki, de magamat, őt, és az albérletet tartom fent.. Próbáld meg ezt otthon 90 000 ft ból megcsinálni, úgy, hogy a párod nem dolgozik.. És most jöhet a duma, hogy otthon diplomával jól lehet élni.. Lehet hogy jobban élsz a magyar átlagnál, de nyugaton a diplomások is 4 szer jobban élnek mint otthon.. Nekem eszem ágában sincs hazamenni, egész egyszerűen azért, mert nem fog kisemmizni az állam ennyi:)
2014. nov. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
gery pont hogy a soraid közé besuvasztottad a lényeget is-hogy voltaképpen az echte németek mégjobban élnek mint te... te magaddal vittél egy magyar csajt , voltaképpen nem érzitek hogy megtűrt bevándorlók vagytok de majd egyszer kiütközik a hátrány...pl ha lesz gyereked akkor az vagy beéri egy törökkel vagy visszajön ide csajozni pasizni mert kb annyi esélye van magyar "pedigrével" német párt találni(aki nem defektes) mint itt Magyarországon egy hogyismondjam zenésznek egy rendezett egzisztenciájú magyarral összejönni
2014. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Hogy jön ide a csajozás? Már ne is haragudj de olyan buta vagy mint a föld.. Én egy cseppet sem érzem hogy idegenek vagyunk, és mi van ha lesz gyerekünk? Nem hallottál még vegyes házasságról? Ez nem nemzetiségfüggő te észlény, hanem emberfüggő ki kinek tetszik.. A néger a fehérrel ugyanúgy összejöhet mint a japán az afrikaival vagy akármi... Eleve alig van már echte német, pl az apám barátnőjének a fia is magyar, és német csaja van na erre mit lépsz?
2014. nov. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!