Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem a fidesz ezen...

Nem értem a fidesz ezen politikáját, ha a multikat akarják megadóztatni és a kis és közép vállalatokat segíteni, akkor miért teszik tönkre a kis és közép vállalatokat?

Figyelt kérdés

"""

Így nyírja ki az internetadó a kisebb cégeket


Sapkával vagy fedetlen fővel, a kisebb netszolgáltatóknak meg vannak számlálva a napjai, ha megszavazzák a miniforradalmat kirobbantó internetadót. A több szempontból is igencsak vitatott ágazati adó az egyik kisméretű netszolgáltató cégnél is kiverte a biztosítékot. Az egyik ilyen szolgáltatót képviselő olvasónk klaviatúrát ragadott, most az ő gondolatait és a beszédes számokat mutatjuk be.


""


[link]



2014. okt. 28. 16:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Könnyedén megérted, ha figyeled a kommunikáció és cselekvés összhangját. Rájöhetsz, hogy a kettő között semmiféle kapcsolat nincs. Az ok, hogy Orbán (és eszköze, a Fidesz) célja kizárólag a hatalomépítés. Ez egy bonyolult mechanizmus, mivel formálisan a hatalom mértéke a választási eredmény, ezért az embereket kell befolyásolni. Mégpedig olyan információkkal és olyan adagolásban, amelyet a leginkább szeretnének hallani. A cselekvés így két irányú. Egyfelől a hatalom megtartásához szükséges szervezetek és működésük kialakítása, másfelől olyan szabályozás, amely részben az emberek elbutítását eredményezi, részben előkészíti, hogy mit szeressenek hallani. Ezután következik a megfelelő szöveg. Az elhangzottakat senki sem akarja megvalósítani, csak ha éppen a "beetetésről" van szó. Erre az egyik jól ismert módszer az utóbbi időben: rezsicsökkentés (ugye milyen jók vagyunk hozzátok) és adónövelés (miután hatalomba szavaztatok, fizessétek meg az árát - hogy mi jól élhessünk és titeket irányíthassunk).
2014. okt. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ezt úgy mondja, mintha nem terhelnék át az ügyfélre...
2014. okt. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

" ezt úgy mondja, mintha nem terhelnék át az ügyfélre..."


Tehát nem sikerült teljesen elolvasni?


"A példában szereplő cégnél arra számítanak, hogy legfeljebb annyival emelhetnek árat, amennyivel a nagyok, máskülönben még kisebb eltérés miatt is ügyfelek elvesztésével számolhatnak. Így azonban megszaporodnak azok az ügyfelek, akik a magasabb díj mellett már nem akarnak, vagy nem tudnak többé előfizetni a netkapcsolatra. Utóbbiaknál az is reális veszély, hogy az ügyfél késedelembe esik, a szolgáltató pedig futhat a pénze után."


Tehát vagy nem terhelik át amiatt fog szarul menni nekik, vagy átterhelik és amiatt fog szarul menni nekik...

2014. okt. 28. 17:07
 4/12 anonim ***** válasza:
15%

A kis cégek általában ott sikeresek, ahol a nagyoknak nem éri meg kiépíteni, mert az árversenyt eddig és ezután is a nagyok nyerik.

Tanulj egy kis közgázt...

2014. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

" A kis cégek általában ott sikeresek, ahol a nagyoknak nem éri meg kiépíteni, mert az árversenyt eddig és ezután is a nagyok nyerik. "


Persze, tehát gyakorlatilag a kis cégeknek sosem kellett az árversennyel foglalkozniuk és csak merő jó indulat miatt nem emelik annyira az árakat, amenyit szerintük még valaki megfizetne (hiszen nincsen versenytársuk)


Értem. Egy ilyen áttörő logikával jelentkezhetnél az egyik ilyen céghez, hiszen veled ellentétben ők annyira, de annyira nem értenek a közgazdasághoz.

Esetleg Rogán tanácsadója vagy? Az akarja most bemagyarázni a logikai csavarját, hogy a szolgáltatók lehetnének hálásak, amiért a kormány ad nekik pénzt a fejlesztése (az őt nem zavarja, hogy az EU az aki támogatja pénzügyileg a fejlesztést)

2014. okt. 28. 17:33
 6/12 anonim ***** válasza:
Ember, ez politika, ráadásul a Fidesz. Elég egyértelmű, hogy hazudnak. Tökmindegy mit mondanak, nem azt kell nézni. A Fidesz csak ügyesebben tudja meggyőzni a populizmusával a tömegeket, mint az összes többi párt.
2014. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Persze, tehát gyakorlatilag a kis cégeknek sosem kellett az árversennyel foglalkozniuk és csak merő jó indulat miatt nem emelik annyira az árakat, amenyit szerintük még valaki megfizetne (hiszen nincsen versenytársuk) "


Személyeskedés nagyon megy, tanítják külön norvég pénzből? :)


Nálnuk falun évekig 8 ezer volt az 5 megabites internet, bejött a UPC és secperc tönkrementek...

2014. okt. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Személyeskedés nagyon megy, tanítják külön norvég pénzből? :)


Nálnuk falun évekig 8 ezer volt az 5 megabites internet, bejött a UPC és secperc tönkrementek..."


Huh, el se tudod képzelni milyen nagyot röhögtem most rajtad.

Mármint, komolyan, az előző hozzászólásoddal még azt próbáltad bemesélni, hogy ott ahol a kis cégek vannak, a nagyok nem mennek mert az nekik nem éri meg.

Ez nagyon komoly.


Tudtam én,hogy Rogán tanácsadója vagy, vagy ha nem, akkor jelentkezhetsz hozzájuk, elég nagy logikai csavarokat tudsz csinálni néhány mondatból.


"tanítják külön norvég pénzből? "


Nem, dühből. Túl sokáig voltam fidesz szavazó.

2014. okt. 28. 17:46
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig nem ellentmondás... A kis cég 8 ezerért tudta biztosítani a szolgáltatást, aztán már megérte a nagynak is bejönni, ő viszont olcsóbban is, mert volt tőkéje a hosszútávú megtérülésre várni.


10 emberért továbbra sem fog semmilyen hálózatot kiépíteni senki nagyvállalat, max ha kifizetik a kitelepítést, egyszerűen nincs meg a belátható időn belüli nyereségesség, és ezt az internetadó nem igazán befolyásolja, mert ugyanannyival terhelik a kis és nagy vállalatokat.


inkább te NE legyél senki közgazdásza...

2014. okt. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"A kis cég 8 ezerért tudta biztosítani a szolgáltatást, aztán már megérte a nagynak is bejönni, ő viszont olcsóbban is, mert volt tőkéje a hosszútávú megtérülésre várni.

Nem értem mire írtad.

Ezzel pont azt erősíted, hogy a nagyoknak ugyanúgy megéri bemenni valahova, ahol a kicsik kisebb tőkével kiépítették a hálózatukat és a nagyoknál drágább szolgáltatásukat árulják.



10 emberért továbbra sem fog semmilyen hálózatot kiépíteni senki nagyvállalat,"


Ahogy a kicsik sem, a kisebb kiinduló tőkéjükkel, rövid távú nyereségszükséglettel nem fognak hálózatot építeni, vagy csak nagy ritkán, ott ahol a nagyoknak nem éri meg hosszútávon sem.

Ezt sem értettem túlságosan.


Lehet, hogy az a gond, hogy te közgazdaságot én pedig csak érdekességként tanultam informatikai gazdaságot.

2014. okt. 28. 18:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!