Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarázza meg nekem már...

Magyarázza meg nekem már valaki, ha pl Ausztriába egy Spárba keres egy eladó 1200 eurot, amit itthon is kiterlmelünk, akkor mi, mi a f@sért nem annyit kapunk?

Figyelt kérdés
Itthon is van ugyan akkora vásárló erő,még az árak is azonosak,ha ott kifizetik nekik azt az összeget,akkor nekünk miért nem lehet?
2014. nov. 5. 13:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

ma 13:52


Annyira sötét vagy hogy az már fáj,ezért tartunk ott ahol.Egyértelműen az orvos bérét is felemelni,de egy átlag munkás ember bérét pedig a mostani orvos fizetésre felemelni.

A különbség,annyi hogy Ausztriában egy eladó vagy egy festő is nyugodtan megél a béréből,nyilván ahhoz mérten,az orvos ott kint is többet keres,kb a dupláját egy szakmunkásnak.A különbség annyi hogy a szakmunkások is megélnek,nem is akárhogy.Talán arra nem gondoltál,hogy ahhoz mérten emeléni egy orvos bérét is?

2014. nov. 5. 13:58
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

"Jó nagy tévedésbe vagy kedves barátom!Nem tudom merre fele laksz,de menjél el pl győrbe vagy sopronba,ott kb most már 100 ezertől kezdődnek az albérletek."


Igen, mert átjárnak osztrákba dolgozni az emberek, de ne az osztrák csodából indulj ki, hanem egy átlag magyar városból, ahol 50 ezerért már van albérlet.

2014. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Azert mert a munkaero arat a piac szabalyozza. A magyar munkaero ennyibe kerul, az osztrak meg annyiba. Amig a Spar talal maganak megfelelo embert minimalberert, addig annyit fog fizetni.


Az meg szimplan hulyeseg, hogy az arak azonosak lennenek. Ausztriaban sokkal dragabbak az ingatlanok, az energia, a szolgaltatasok, az elelmiszerek egy resze.

2014. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
66%

Nem - leszünk - gyarmat!!!

Nem - leszünk - gyarmat!!!

(ütemesen ismételve)


Ha mindenki beledöglik, akkor sem!!!

2014. nov. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Ha elromlik a mosógéped és kijön a szerelő és azt mondja: nem 10.000-t fogok magától kérni, hanem 50.000-t, mert az osztrák mosógépszerelők is ennyit kérnek, akkor azt fogod mondani, hogy ez így jogos és kifizeted?


Ilyen egyszerű a matek.

Te sem akarsz többet fizetni, mint ami a piaci átlag. A Spar sem akar. Hülye lenne... :-)

2014. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
18%

Az elején nem úgy tűnik, de a végére kiderül, hogy ezt a kérdéskört is érinti a cikk, amit kérdezel, kérdező:


[link]


Egyébként nagyon egyszerűen lehetne mindezt szabályozni és szépen lassan elkezdeni emelni a fizetéseket. Sőt, megkockáztatom, hogy ha az adósok valós segítséget kapnának, már attól is ugrásszerűen megemelkedne a GDP és az életszínvonal.


Saját példa: A családi kasszába havi szinten úgy 300-350k jön be a két szülőtől, én még eltartott egyetemista vagyok. Ez így jónak hangzik, viszont a válság és egyéb okok miatt (nem luxuscikkekre) kénytelenek voltunk hiteleket felvenni, köztük frank hitelt is. Ebből következett az, hogy a 300-350k-s bevételből úgy 250k minimum elmegy havonta a számlákra és hitelekre, a maradékból pedig élünk hárman. Ha a 250k helyett mondjuk csak 80k menne el a számlákra, akkor látható, hogy mi is több elkölthető pénzzel rendelkeznénk és például eljárnánk étterembe alkalmanként. Ebből az következne, hogy az étteremnek növekedne a forgalma, több pénzt adhatna az alkalmazottaknak, több élelmiszer fogyna, a termelőknek is nőne a bevétele, azok is több elkölthető pénzzel rendelkeznének és így gyűrűzne tovább az egész.... és ez csak egy példa a sok közül...


Egy általános béremelés szerintem csodákat tenne az országgal. Lehet, hogy kénytelenek lennének egyes gyárak elvonulni, de nagyon sokan maradnának, mert még így sem érnénk el a nyugati bérszínvonalat, viszont ezerszer jobban dolgozunk a keleti országoknál.


3: Olcsó, de szar egyrészt, másrészt Kínában egyes régiókban bőven megelőzik a magyar béreket és mégis szarabbul dolgoznak, mint mi. Az EU is már készül az unión belüli újraiparosításra.


5: Ismerős. Ahol én élek, ott is addig nyalják a seggedet, amíg azt hiszik, hogy tehetős vagy. Amikor kiderül, hogy nem, akkor gyakorlatilag leköpnek. A polgármester meg a németek előtt nyírja a füvet aprópénzért...


12: Azért Győrből sem mindenki jár ám át dolgozni Ausztriába. Én is laktam ott 7 évig és ugyan lehet albérletet találni 60+rezsiért, de az olyan is. Normális albérletek 120k-nál kezdődnek, viszont a bérek is a magyar átlagnál magasabbak ott a környéken. Mindeközben meg munkaerőhiánnyal küzdenek városszerte.


Ennyi erővel egyébként én is mondhatnám, hogy te meg ne Borsodból indulj ki.


13: A fizetésekhez mérten viszont olcsóbbak. Az élelmiszerek árai pedig alacsonyabbak, mint itthon, ezért megéri átjárni vásárolni oda. Németországban meg még ennél is alacsonyabbak, mert az osztrák szintnél alacsonyabb ott az áfa.


15: Ezért kell állami szinten szabályozni a béreket. Egy multi is csak addig megy el, ameddig a kormány engedi őket.

2014. nov. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

" és kerestek vele havi 70-

et.

Most meg azért gyűlölnek, mert

szerencsém volt, szereztem

munkahelyet, ahol majdnem kétszer

annyit keresek, mint ők. "


Tehát ők 70, te majdnem kétszer annyi azaz majdnem 140.

És a 140 már olyan soknak számít felétek?! Pedig az se sok!

2015. ápr. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
mert gyarmat vagyunk
2015. ápr. 3. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!