Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Itthon egyeseknek mi a baja a...

Itthon egyeseknek mi a baja a halloweennel? Most miért fáj nekik az, hogy valakiknek tetszik ez a hagyomány és átveszik, megtartják?

Figyelt kérdés
2014. nov. 1. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Senkinek semmi baja, mert a magyaroknál ilyen ünnep nincsen.
2014. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Senkinek semmi baja, mert a magyaroknál ilyen ünnep nincsen."


Itthon max hagyománynak fog kialakulni... Egy kis vidámabb "ünnep" legalább. DE továbbra is... Vannak akiknek ez fáj, hogy egyesek élvezik.

2014. nov. 1. 19:01
 3/11 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem tetszik az ellenzők egy részének, mert közel esik a Halottak napjához.

Nem mindenki úgy kezeli ezt a kérdést, mint ahogy itt egyesek leírták, h mi azzal a gond, h este 6-kor a temetőben vagyok, 7-kor meg már megy a daj-daj?

(Igazából én is azt mondom, h ez így nem igazán hiteles.)

Tudom, h nem esik egy napra, de van akinek ma Halloween is van.

A többit meg egyszerűen az zavarja, h a másik jól érzi magát.

Szerintem egy kellemes kis ünnep, jópofa, jelmezes bohóckodás, legalábbis itt Magyarországon.

Legalább akkora buli, mint a Húsvét, csak rosszkor.

2014. nov. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%

mert idegen kultúra

az idegen vallásúak terjesztették el

2014. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ma 19:44


Akkor mi van a karácsonyfával és a jegyűrűvel?


És ez a "idegen vallásúak terjesztették el"...

Ja tehát csak olyan lehet ami keresztény... Ahha... Miért is? Ami bejön az embereknek az rossz?

2014. nov. 1. 20:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem is annyira idegen, ha kicsit belegondolunk. Csak szólok, hogy a keresztény halottak napját pont a Halloween miatt tették november 1-re, mivel a keresztények anno kínosan figyeltek arra, hogy a saját ünnepeiket szinkronba hozzák a régi pogány ünnepek időpontjával.
2014. nov. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Vannak akiknek ez fáj, hogy egyesek élvezik."


Csodálod?

2014. nov. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Magyarmanó ***** válasza:
92%

Logikátlan utálni egy ünnepet ami nem nyom el egy másikat.

Halloween nem esik sem Halottak Napjára sem Mindenszentekre, ez csak azoknak fáj akik begyöpösödötten a múltban élnek és nem hajlandóak nyitni más új dolgok felé..ráadásul a tök faragás stb.. nálunk is volt már mielőtt átvettük ezt a hagyományt. Egyébként se lehet rendesen megünnepelni ezt itthon mert, hogy néz már ki ha a gyerekek panelokat járnak fel-alá cukorkáért..Ehhez az kéne, hogy az ország jó része családi házba lakjon, ne bér- és panelházakban.

2014. nov. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

"Vannak akiknek ez fáj, hogy egyesek élvezik."


Persze, magyarokról van szó, azok meg mindig rosszul érzik magukat, ha a másiknak jó kedve van.

2014. nov. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nincs bajom vele. Igaz, minálunk nem szokás ünnepelni, de a tökfaragás nem új. Szüleim mesélték, hogy az 50-es, 60-as években is faragtak tököt a magyarok.


Egyébként nem hiszem, hogy átvesszük teljesen ezt az amerikai ünnepet, mert a magyarok többsége nem szívesen öltözik be és csenget be mások házába és azt mondani "Trick or treat!" (Csokit vagy csalunk!) Cikinek érzik és ez nem vicc, mert az elmúlt években ezt hallottam.


Vannak akik otthon egy kis halloweeni farsangi bulit rendeznek.

2014. nov. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!