Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarázza meg nekem már...

Magyarázza meg nekem már valaki, ha pl Ausztriába egy Spárba keres egy eladó 1200 eurot, amit itthon is kiterlmelünk, akkor mi, mi a f@sért nem annyit kapunk?

Figyelt kérdés
Itthon is van ugyan akkora vásárló erő,még az árak is azonosak,ha ott kifizetik nekik azt az összeget,akkor nekünk miért nem lehet?
2014. nov. 5. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát látod....

Pedig Frau Schmidt nem pakolja a tejeket szebben, gyorsabban, mint a Margit néni.


Ha nem is 1200 eurót, de szerintem 500-600 eurót fizethetnének az eladóiknak is, akik egyben árufeltöltők, néha pénztárosok is.


Azt viszont hozzá kell tennem, hogy 1200 euró Ausztriában rossz fizetésnek számít.

2014. nov. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%

Minek fizessenek itt 360 ezer forintot, amikor van egy csomó ember, aki negyed vagy akár ötöd ennyiért is megcsinálja?


Te kivel nyíratnád le a füvet a kertedben, ha személyesen nem érnél rá?

Azzal, aki 10 ezret kér vagy azzal, aki 50 ezret?

2014. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Különben miért érné meg? Minek mennek a cégek kínába meg afrikába? Mivel olcsó.
2014. nov. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ma 13:33


Majd eljön az idő amikor körbe röhögik őket és majd nem akar nekik senki dolgozni,mert inkább pl elmegy Angliába a tescoba dolgozni,ahol igaz drágább az élet,de legalább egy eladó is megtud élni,egy keveset még félre is tud rakni.

2014. nov. 5. 13:35
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Kizárt.

Itt mindig lesz olyan, aki becsicskul.


Az én környezetemben konkrétan gyűlöltek engem, amikor annak idején nem volt munkám, ők meg büszkén jártak hajnalban a gyárba "dógozóba" és kerestek vele havi 70-et.


Most meg azért gyűlölnek, mert szerencsém volt, szereztem munkahelyet, ahol majdnem kétszer annyit keresek, mint ők. Vannak, akik konkrétan nyalják a seggemet (hiszen aki többet keres, az többet is ér), a hátam mögött pedig elhordanak mindennek irigységükben.


Undorodom az ilyen emberektől.

2014. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ma 13:47


Pff nagyon ocsmány emberek vannak.Az a durva hogy sajnos sok ilyen irigy sz@revő ember van,ezért nem jutunk elöbbre.

2014. nov. 5. 13:49
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Na jó, azért nem kell ennyire az osztrákokat előadni, hogy mekkora karakán emberek.

Az albérlet kb 3 olyan drága, ezért kapnak ennyit, nem sokkal él jobban egy osztrák pénztáros, mint egy magyar.

2014. nov. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
42%
Igen, szerintem is keressen a SPAR eladó 400.000-t havonta, amikor az 8 évig tanult, több éve szakmában dolgozó orvosok visznek haza 200 körül! Aztán következő lépésként toljuk fel a McDonaldsos takkernénik fizuját is félmillióra, hogy a többdiplomás mérnökök és közgazdászok elbújhassanak mögötte! Éljen a munkásforradalom!
2014. nov. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

MA 13:50


Jó nagy tévedésbe vagy kedves barátom!Nem tudom merre fele laksz,de menjél el pl győrbe vagy sopronba,ott kb most már 100 ezertől kezdődnek az albérletek.Egy átlag lakás ami nem panál,már 130-140 ezer körül van,de láttam 180 ezerért is.Semmi extra,egy normális lakás.Ausztriába már 40-50 nm-es lakást kb 350 400 euroért lehet kapni havonta,ami 305-ös árfolyammal olyan 130 ezer ft átszámolva...

2014. nov. 5. 13:55
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

8#


Tudod, hogy ez mennyivel növelné a fogyasztást?

Aki többet keres az többet is költ.


Lehet, hogy aránytalan lenne, hogy a Mekis dolgozó Audival járna, a közgazdász meg egy 13 éves Renaulttal.

De, a gazdaságra jó hatással lenne.


A dolgozóknak kifizetne a multi mondjuk 1200 eurót, de annak egy részét is vissza is vinnék neki, mint vásárló.

Így jól járna a cég is meg a dolgozó is.

2014. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!