Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vasárnaponként legyenek zárva...

Vasárnaponként legyenek zárva a boltok?

Figyelt kérdés
Egyetértesz vele? Megint elbocsáltások lesznek.
2014. nov. 2. 22:50
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
16%

"Apám szombaton is egész nap dolgozik, anyam is mindennap húzza az igat, vasarnap jutunk el a Tescsóba ételt és minden mást vásárolni. Akkor most egész héten ne együnk vagy mi? Nem az ördögtol valoak a plazak meg butikok, és olyat se ismerek, aki a Tescoba járna szórakozni."


Nem egészen így értettem. Húsvét előtt az áruház ünnepi szünete előtt 4 nappal jártam a TESCO-ban. Teljes mértékben ledöbbentem amit ott láttam. A főbejáratig állt a sor az áruház cukrászrészlege előtt.

Az emberek teljesen átadták magukat annak,hogy" a nagyáruházakban mindent megkapunk készen,minek süssünk,főzzünk..."

erről van itt szó,hogy már arra nem képes senki,hogy megsüssön egy süteményt,inkább elmegy a TESCO-ba és megveszi ott készen majdnem kétszeres áron mint amennyiért ő maga előállíthatná. Az áruház pedig ezeket az "apró" trükköket szemrebbenés nélkül ki is használja.

És erre írtam,hogy az emberek megvesznek,ha nincs nyitva akárcsak egy napot.

2014. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Vadkan01 ***** válasza:
88%
Ez antiszemitizmus, mert nem szombaton van.
2014. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon jó írás, egyetértek vele:


[link]


Szerintem a KDNP nevű kis bolhapárt aki az elmúlt választásokon önmaga nem is volt képes bejutni a Parlamentbe, az ne akarja megmondani az embereknek, hogy hogyan éljenek. Aki eddig nem ment kirándulni a családdal, az akkor se fog menni, ha nincs nyitva a teszkó. Inkább küzdenének azért, hogy a kereskedelmi dolgozók (is) be legyenek jelentve, a hétégi munkára főleg azokat osszák be, akik ennek örülnek (diákok pl.), vagy továbbá megfelelően kompenzálják azokat is, akiknek párszor mégis menni kell.

2014. nov. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
96%

"Apropó, adnék egy tippet a KDNP-nek - ha jót akarnak a kereskedelmi alkalmazottaknak, érjék el, hogy minden szektorban dolgozót a Munka Törvénykönyvének megfelelően foglalkoztatnak, a Tesco-ban, a CBA-ban vagy a kisboltokban. Ha ezt elérik, többen mennének templomba, mint a vasárnapi zárva tartás idején."


Erről van itt nagyba'szó!

2014. nov. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
96%

Javaslatom van a KDNP-nek: (súlyos diszkrimináció a kisebb üzletekben dolgozókkal szemben): Ha a nagy külföldi tulajdonú boltokat be kell zárni vasárnap, akkor a többit is. Nem így igazságos? Zárjon be

- a magyar tulajdonút is (pl CBA). A magyar tulajdonú boltokban dolgozók nem ugyanolyan keresztények?

- virágbolt, dohánybolt, benzinkút is. Meg lehet megvenni azt virágot, cigarettát, benzint előre is.

2014. nov. 3. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

rám csak ne akarja senki rám erőltetni a kereszténységet, köszönöm

F20

2014. nov. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 A kérdező kommentje:

01.17

Ez a multik ellen szó, azaz az EU ellen. Nemhiába pipa ránk. Személyes véleményem, hogy tartsanak nyitva, de tripla pénz fizessenek vasárnaponként, és tartsák be, vagy inkább betartatni, velük a munkatörvénykönyvben leírtakat.

Ők habzsolnak a profittól, és a lét minimumot fizetnni is fájdalmas nekik, de cserébe a dolgozót agyondolgoztatják, sok esetben még vécére se mehetnek el. Csak abban a meghatározott tíz percben. De ha rájön a szükség, akkor óriási kiabálások, aztán kirugás. Lehet nem mindenhol vagy így, de tudok párat ahol igen.

Valahol azért meg kellene regulázni őket.

2014. nov. 3. 09:20
 28/40 anonim ***** válasza:
100%

23:53...


"Az emberek teljesen átadták magukat annak,hogy" a nagyáruházakban mindent megkapunk készen,minek süssünk,főzzünk...""

Mi ezzel a gondod? Így legalább elmondhatod hogy együtt vannak, és nem a sütés főzéssel megy el az idő. Én pl utálom mikor azzal megy az időm hogy daráljak húst, gyúrjak tésztát, csináljak ezt csináljak azt. Vagy anyám sem örül, ha egy 4 napos szabadságból 2 azzal megy el hogy a konyhában van.


"megveszi ott készen majdnem kétszeres áron mint amennyiért ő maga előállíthatná."

Ez a poén, hogy gyakran semmivel nem drágább megvenni mint elkészíteni otthon. Régebben mi tartottunk háziállatokat, többe kerül etetni mint megvenni a kész húst. Vagy ami drágább, az is olyan, hogy persze, többe kerül, de számold bele a saját "órabéred", és hogy nem megy el a fél napod.


"Az áruház pedig ezeket az "apró" trükköket szemrebbenés nélkül ki is használja. "

Ez nem trükk, ez egy szolgáltatás. Senki nem kényszerít rá hogy megvedd, magad döntheted el hogy akarod e vagy sem.


De biztos sok időd lehet, ha 0-24-ben a Tesco előtt állsz, és az embereket számolod.

2014. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Én aztán ugyancsak nem vagyok egy shoppingolós fajta, de gyakran egész egyszerűen máskor nem érünk rá. Tegnap is voltunk bevásárolni. Fizessék meg az alkalmazottakat (persze ne csak őket), kapjanak ilyen esetben hét közben szabadnapot (feltételezem, hogy kapnak), és ha van rá kereslet (van), akkor ki és milyen alapon tilthatja meg a vasárnapi nyitva tartást? Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok éppen a multik nagy barátja. Nagyon sokan mások is dolgoznak hétvégén. Döntse el a kereslet.
2014. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
72%

"Az emberek teljesen átadták magukat annak,hogy" a nagyáruházakban mindent megkapunk készen,minek süssünk,főzzünk...""


Tényleg milyen jó, hogy játszóterezés helyett főzőcskézhetnék naphosszat. Megmondanám a gyerekeknek minden egyes hétvégén,hogy foglaljátok el magatokat, mert most főzök, hogy ne vásároljak kész dolgokat. Van gyereked? A gyereknek is jó prg a főzés...IDEIGÓRÁIG...és van ahol, apa nem főz....azaz, mindneki anyára vár, hogy megfőzzön és elmegy az idő a közös program helyett...

2014. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!