Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Még mindig ragaszkodnak az...

Még mindig ragaszkodnak az emberek a kétharmadhoz?

Figyelt kérdés

Navracsics Tibor lemondásával és Kiss Péter halálával két helyen kell új időközi országgyűlési képviselőválasztást tartani. Ha ezeken a helyeken most nem a FIDESZ győzne, megszűnne a kétharmaduk. Lehet esetleg netán erre számítani, vagy marad a kétharmad?


[link]



2014. nov. 2. 08:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem a szavazók számítanak, hanem azok, akik számolják a szavaztokat.
2014. nov. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

# 1:


Az megvan, hogy szavazatszámláló bármely választópolgárból lehet, aki az adott választókerületben lakik?

2014. nov. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Egy kis kenőpénzért pár számlálót meg lehet venni.
2014. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

A számlálók egy részét a pártok delegálják, a többieket a helyi önkormányzat választja a jelentkezők közül.


Szerinted a pártdelegáltakat nem a leglojálisabbak közül választják ki?

2014. nov. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Aki csalni akar az tud is ez mindig így volt ezután se lesz másképp úgyhogy szerintem erről ennyit.


A kérdésre válaszolva jómagam eddig sem ragaszkodtam a 2/3-hoz.. Egyetlen pártnak sem engedném a 2/3-ot. Gyakorlatilag nincs ellenzék, aki felemelhetné a szavát egy-egy hülye törvényre. Így meg mindent megszavaznak a többi párt beleegyezése nélkül. Egypártrendszer van szinte teljhatalommal.

2014. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Egy olyan országban, ahol még az állami tisztségviselők között is van korrupt? Vannak kétségeim. :/
2014. nov. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudok a vitának ahhoz a részéhez hozzászólni, hogy van-e csalás a szavazatszámlásnál. Ezt eddig hivatalosan senkitől nem hallottam, de itt én már Orbánéktól mindent el tudok képzelni. Túl nagy a tét a számukra anyagilag.
2014. nov. 2. 09:53
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

addig ragaszkodunk, míg az ország összes politikai ereje nemzeti lesz!

az mégis tűrhetetlen, hogy nemzetietlen, magyarellenes, pogán baloldaliak árulják el az országot a komrányszékből!

2014. nov. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
56%

" Nem tudok a vitának ahhoz a részéhez hozzászólni, hogy van-e csalás a szavazatszámlásnál. Ezt eddig hivatalosan senkitől nem hallottam"


Nem hallottál és nem véletlenül. Mert ilyen nincs. A szavazás napja a demokrácia napja nálunk. A rendszer olyan, hogy nem igazán lehet csalni. Te, én, sajtó, külföldi megfigyelő, bárki ott lehet az adott szavazó körben.

2014. nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
66%

" Aki csalni akar az tud is ez mindig így volt ezután se lesz másképp úgyhogy szerintem erről ennyit."


Nem így van. Direkt olyan a rendszer, hogy ne lehessen csalni. Az fog nyerni akire többen szavaznak.

2014. nov. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!