Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért lett divat Orbán Viktor...

Miért lett divat Orbán Viktor Miniszterelnök Urat szidni?

Figyelt kérdés

Több tiszteletet érdemel.

Az országért dolgozik.

A magyarok érdekeit képviseli határon innen és túl.


2014. okt. 3. 23:07
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
30%
Orbán Viktor miniszterelnök úr a magyar nép arca, ő képvisel minket. Hálával tartozunk neki, meg kéne köszönnünk. Ne legyünk hálátlanok, nagyon sokat segített. Ilyen jó még sosem volt!
2014. okt. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
83%

Aki kormányon van mindig szidják. És általában valamennyire jogosan...

Az alábbi dolgokért szokták (nem muszáj vele egyetérteni, több ponttal én sem értek egyet teljesen, csak felsorolom hogy miért szokták szidni:


-Mutyizások (lásd: közgép, nemzeti dohányboltok, stb...),


-Furcsa politikai pályafutás. KISZ-titkárból lett szdsz-barát liberálisból lett konzervatívból lett polgári demokratából lett gazdaságilag baloldali és társadalmilag jobbliberális. A Fideszben amúgy sok "demokrata konzervatív" az MSzMP-ben kezdte...


-A 2/3-dal azt csinál amit akar. Hasára üt és átgondolatlanul bármit keresztül lehet vinni. (lásd: alkotmánybírák jogköre, stb...)


-Stadionépítés ezerrel, mikor a futball gyatra teljesítménye és az MLSz szurkolóellenes agymenései mellett alig járnak már meccsre az emberek. Főként emlegetett téma, mikor Felcsúton a telke mellé az 1000-2000 fős faluba épült egy 4000-5000 fős stadion.


-Szeret ellenségképet keresni, és azáltal hogy ő az ellenség ellen harcol, ő egy hős. (Lásd: EU, bankok, Gyurcsány). Az ezzel bővebb gondokat leírom a további pontokban:


-EU: EU-ban szinte senki nem vesz minket már komolyan... Régen utálták Orbánt, de már komolyan se veszik...


-Gyurcsány: általában a jobboldali érzelmű emberek szokták hiányolni, hogy a nagy bűnözőként beharangozott MSzP és bandája - akinek a bűneit a választások előtt mindig előhozzák - nincsenek elszámoltatva.


-Bankok: csak a negatív oldalát nézve a dolognak "könnyű más kezével verni a csalánt". A devizahitelesek lehet hogy hol járnak, de mondjuk annyit szivatták már a bankokat, hogy aki kamatoztatni szerette volna pénzét a bankban, már olyan kevés kamatot kap rá hogy már majdnem ő fizet hogy a bankban tartja...


-Bár ez kifejezetten baloldali "specialitás", de őszerintük meg túlságosan nacionalista Orbán politikája, és szoktak szoft diktatúráról is beszélni.


-Az olyan fideszes szavazókat mint a kérdező elvakultnak tartják. Elvakult szavazói persze minden pártnak vannak... Orbán is csak egy politikus, és a Fidesz sem a szentek gyülekezete. Nem fekete-fehér a világ, és kérlek hogy ne légy pártkatona, kedves kérdező!

2014. okt. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
5%
Miért kell szidni Orbánt ? Sokkal jobb mint gyurcsány. Ő legalább nemkúrta el és az egyetlen újraválasztott miniszterelnök ugyanis 1. gyurcsány kormánynál megyesit választottuk meg
2014. okt. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
"lehet hogy hol járnak" = lehet hogy jól jártak
2014. okt. 3. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, én Jobbik szimpatizáns vagyok. Orbán Viktor egy sokat próbált, profi politikus, ezt, aki utálja, az sem vitathatja. Most nyert választást. A közvélemény kutatások szerint a Fidesz ma is vezet. Bárki - bárki lenne ma kormányon, a Jobbik, MSZP, LMP, itt és most kapna a pofájára, szidnák, mint a bokrot.


Én sem értek vele egyet egy csomó mindenben - a Jobbikot támogatom, rájuk szavaztam - de ez egy magyar sajátosság: mindig a hatalmon lévőket szidni a saját sikertelenségünk miatt, Vannak jobb és rosszabb politikusok, de a maga életéért mindenki saját maga felel, én megéltem jól Gyurcsány alatt is, ha gondom volt - bár utáltam - azt nem neki, nem az ő hibájának tulajdonítottam. És ma is így vagyok Orbánnal, akit - jobbikosként - Gyurcsánynál messze jobbnak tartok.

2014. okt. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
76%
Mert ez a mocskos csótány még a szemünket is kilopja.
2014. okt. 4. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%

"Nem is tudom mi lenne Orbán Úr nélkül velünk. "


Ezt nagyon szívesen elárulom, magasabb bérek lennének és alacsonyabb munkanélküliség.

2014. okt. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
65%
Mondjuk mert a kormány pocsék munkát végez? Vagy mert Orbán egy atlantista báb?
2014. okt. 4. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 BlackSword ***** válasza:
72%

Nem is tudom kedves kérdező...


Talán azért szidják, mert államosít... Jobb oldalinak mondja magát, de olyan korrupt baloldali politikát folytat, h Észak Korea sírva könyörög a módszerért...


Talán azért, mert az oroszokhoz húz, amihez képest a hazaárulás már erkölcsi kötelesség szintre emelkedik... Ugye "48, "56...


Azért mert nem tud dönteni kelet és nyugat között... Pedig ideje lenne, mert így nem haladunk semerre...


De lehet azért, mert a retorika kimerül abban, hogy az "elmúlt 8 év"... Hát azóta volt "elmúlt 4 év"...


De lehet a közmunka miatt... Ami önmagában nem is lenne rossz... De az talán még jobb lenne, ha támogatná azt is, hogy a körben forgó kölcsönadott közmunkásokat a kölcsönkérő felvehesse állandóra... És nem a közmunka lenne állandó...


De van aki a dohányboltok miatt... Mert a csókosok kapták meg az árusítás jogát, és sok jó hely ment miattuk tönkre... Én egy éjjel-nappali trafik mellett lakom, hát inkább nem megyek arra esténként... Na de ebbe most ne menjek bele... más téma...


Talán ezt a felújjítási mániát... Persze ez sem rossz... Csak a gazdaságépítés későbbi fokozatának kellene lenni... Ráadásul ez a mindent fedjünk le térburkolókövekkel nem a legjobb megoldás, mivel növeli nyáron a hőséget... De előbb talán a gazdasági és ipari feltételeket kellene megteremteni hozzá... Hamarabb elkészülne, mintha az a pár valóban szakmunkás közmunkás csinálná... Talán a minősége is jobb lenne...


Talán azért, mert a vagyonosodása és a miniszterelnökségei tökéletesen egybe vágnak... Lehet szidni a szocikat, de ők nem akkor vagyonosodtak meg...


Talán azért, mert lenyúlták a magánnyugdíjpénztári pénzeket...


Talán azért mert ragaszkodik a központi ellenőrzéshez... Rákosiék csinálták még így... Bár még ott is elképzelhetetlen volt az, hogy egy vidéki intézmény fűtéskapcsolója Pesten legyen...


És még lehetne sorolni a dolgokat, amiért bedöntötték a forintot, hogy most "megmentsék" a svájci frank hiteleseket attól a bajtól, amit végső soron ők okoztak...

2014. okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én azóta szidom, hogy kijelentette: nem vagyok hazafi, mert nem akarok rá és a tolvaj bandájára szavazni.


Szerintem most sem divat kérdése ez.

2014. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!