Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok, mit tegyünk?

Liberálisok, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Most azt hiszem, nem kell részleteznem, hogy gond van. Az SZDSZ gyakorlatilag megszűnt, az elnök egy vizesnyolcas. Szavazni viszont mégis el kéne menni.

A lehetséges alternatívák


- Rászavazni az szdsz-re. Hát izé. Retkes nem pártelnöknek való, és kétlem, hogy 2010-ben bejutnak a parlamentbe.

- Az MDF-re voksolni. Egyre többek szájából hallom ezt, és meglep, hogy egy konzervatív pártra akarnak szavazni.

- Az MSZP-t támogatni : Sose szerettem a szocikat. Ők voltak a szükséges rossz, hogy kormányon legyünk, ne ellenzékben. Akkor, talán csak is akkor rájuk szavaznék, ha tudnám, hogy nem lesz kétharmada a jobboldalnak - én még a sajátjaimnak sem akarok korlátlan hatalmat, hát még azoknak, akikkel nem értek egyet - de nem tudom, meg lenne e nekik a 30 százalék?

A Jobbik mellé ikszelni: :D :D :D

Csatlakozni a FIDESZ-t támogatók mellé: Lásd fentebb

LMP: Na, ez az amit végképp nem! A zöld balosok talán még rosszabbak bizonyos szempontból, mint a Jobbik. Annyi bennük a liberalizmus, mint spermabankban a bankszámla.


Érdekelne, ti mit fogtok tenni?


2010. jan. 19. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Szavazzatok a Jobbikra, életetekbe egyszer legalább vmi hasznosat is csináltok
2010. jan. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Milyen téren liberális? Ha gazdasági liberalizmus híve vagy, szavazz Bokrosra (MDF), ha a jogi liberalizmus híve vagy, akkor LMP.
2010. jan. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
az kéne még ide! liberalizmus :D még nagyobb szar lenne mint eddig, pedig azért most is kritikán aluli a helyzet. ide nem szabadság kéne hanem egy normális diktatúra, rend!
2010. jan. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom mit csinálj, de szerintem nem jó helyre írtad ki a kérdésedet, mert itt úgyis csak megkapod, hogy:"Szavazz a Jobbikra!" "Hazaáruló vagy!" "Zsidóbérenc vagy!" "Mocskos libsi vagy!" ,illetve ezek kombinációját. Szerintem inkább valami liberálisok által látogatott fórum kéne, ilyenről én nem, tudok, de biztos van.
2010. jan. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
59%
Azon gondolkodj el, hogy várhatóan a Parlamentbe melyik pártok kerülnek be, és hogy ezek közül számodra melyik a legkisebb rossz. Én a Fidesszel, a Jobbikkal, az MSZP-vel, és az MDF-fel számolok. Ebből az első kettőt alapból kizárom, még álmomban sem szavaznék rájuk. Bár Bokros önmagában szimpatikus lenne, nem értek egyet bizonyos kijelentéseivel, illetve nem vagyok meggyőzve arról, hogy nem állna össze a Fidesszel. Számomra tehát adott a legkisebb rossz. Mindenki maga dönti el persze, hogy tud-e választani ebből a körből, vagy inkább felvállalja azt a rizikót, ami az ő szavazatának elveszésével jár, vagyis, hogy ezáltal lényegében a Fidesz és a Jobbik malmára hajtja a vizet.
2010. jan. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy akik azt hiszik hogy liberálisok azok vagy tudják hogy a liberalizmusnak semmi köze nem volt az eddigiekhez, és nem pezsegnek. Vagy azt hiszik hogy az SZDSZ liberális pár volt, közben meg a tolvajok szabad királysága.

Egy valódi liberális hogy akarhat nagyobb szabadságot mint ami lehetséges?

PLD Ha valaki a szabad piac híve, hogy akarhatja azt hogy neoliberalizmus legyen ami minden esetben imperializmussá válik? Hogy akarnak mindent privatizálni, mikor az monopóliummá válik? Hogy akarnak homár gyerek örökbefogadást, mikor épp csak a gyereket nem lehet megkérdezni hogy akarja-e? Hogy beszélnek szabad sajtóról, amikor a két párt kezében van a Tv média és a rádiók? „ amiben épp az SZDSZ szerepe volt a legnagyobb!

Hogy lehet az hogy napi szinten siratják nyilvánosan a holokausztott és Trianonról meg gyakorlatilag semmi? Emberi jogok? Én nem láttam a liberálisokat harcolni a szemkilövések politikailag irányított eseteiben, viszont ami probléma „ politikusi bűnözés, cigánybűnözés” ott még nem láttam a javaslataikat, csak hogy ez sem jó meg az sem.

Vagy minden másságot el kell fogadni hirdetem mint liberális és amikor valaki másként gondolkodik az ostoba akcentus, hogy fér bele a felfogásba?


Szerintem itt, csal áll liberálisok vannak, akiknek az SZDSZ es butaságok adják a demagóg ideológiát, és évtizedek kellenek hogy ez változzon!


Vagy a liberalizmus csak bizonyos szögből szabad

2010. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Az orszgban én egy liberálisról tudok és az Tamás-Gáspár Miklós.

Ő, mint igazi liberális azt mondta, hogy szükség van a szélsőjobbra is egy demokráciában, mert ha liberálisok vagyunk akkor nem mondhatjuk, hogy határt szabunk a gondolat szabadságának, mert akkor az már nem is szabadság.

Az igazi liberális semmit és senkit nem ítélhet el, mert akkor meghazudtolja a liberalizmusát. És nem is sorolhat be sem a jobb, sem a bal oldalra, mert akkor a liberális középen állást hazudtolja meg.

Egy jó liberális pártnak csak a tisztán racionális szabadságfelfogás talaján állva kéne középről a mérleg nyelvének lennie és nem a hatalom megragadásáért, illetve gyakorlásáért küzdeni, hanem a hatalmon levők döntéseit és céljait racionális szempontból megvizsgálni és aztán bírálni, elvetni, átdolgoztatni vagy támogatni.

Az SZDSZ ennek sosem felelt meg, hatalmat akart mindig, előtérbe helyezett egyes ügyeket - pl. holocaust - míg másokat háttérbe - pl. Trianon - és a liberalizmust összemosta a baloldalisággal. Csak akkor volt liberális, ha éppen az érdeke úgy kívánta, akkor jól jöttek a hatalom érdekében az elvek, de amúgy egy szimpla kis hatalommániás törpe párt volt mindig is.

A problémádat értem, mert liberális párt most nincsen, de a probléma már vagy 20 éve adott, mert igazán sose volt, pedig egy fentebb vázolt felfogású liberális párt nagyon elkelne.

Plusz az SZDSZ legnagyobb bűne, hogy szitokszóvá tette a liberális jelzőt, pedig az igazi liberalizmussal nincsen gond.

Alakíts egy jól működő liberális pártot! :(

2010. jan. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vagy mszp vagy mdf.
2010. jan. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
10%

"Liberálisok, mit tegyünk?"


Leginkább szégyelljétek magatokat, ha lehet egy konstruktív javaslatom.

2010. jan. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

MDF. Ők legalább demokraták...

Az LMP erőtlen (méregzöld), az MSZP (Bajnai kivételével) elég béna banda, a FIDESZ Orbán Viktor. :)

Idén nem lesz megfelelő képviseletünk. Mondjuk eddig se volt. Maradok az MDF-nél, az a legkevésbé rossz.

2010. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!