A New York Times tényleg aggódik a magyar sajtószabadságért vagy ez egy megrendelt cikk?
Csak furcsának tartom, hogy egy ilyen nóném országgal vannak ott elfoglalva. Vagy a hazai baloldal fizetett egy ottani újságírónak?
"Hát igen, szerintem az amcsik inkább maradjanak csendben. :) Ott szerintem sokkal könnyebben meghurcolják az embert minden hülyeségért."
Igen, éppen ezért küzdenek a lapok az ottani elnyomás ellen is.
Komolyan, ti annyira egyszerűek vagytok. Belövitek magatoknak, hogy "Amerika" és akkor szerintetek ott mind a 300 akárhány millió ember ugyanazt gondolja, ugyanúgy érez és egyszerre vesz levegőt.
Tájékoztatlak, kedves kérdező, hogy ez nem így van. Az USA-ban is sokféle vélemény van, ott is ütközteti őket és sokkal szélesebb a civil réteg, az emberek sokkal inkább részt vesznek a politikában, mint nálunk. És nem, itt most nem a békemenetelésre gondolok, amikor a sok öregasszony felvonul és Jézus Atyaúristen Führer Fővezér Legfelsőbb Hadúrnak tartja Orbánt...
"de itt az a kérdés, hogy _ott_ _tényleg_ ilyen fontos-e ez"
Ember hát mi a fontos ha nem ez?! És valamit ne felejts el. Ez nem vagy-vagy. Vagy deomkrácia, szólásszabadság, jogállam vagy gazdasági jólét.
Hanem ÉS. Demokrácia, szólásszabadság, jogállam és gazdasági jólét. Ezek együtt járnak. Csak Orbán akarja azt elhitetni, hogy ezek így együtt nem valósíthatók meg.
"Hányan tudják a szerkesztőségben egyáltalán, hogy hol van "hungary?"
Szerintem azért NYT szerkesztőségében, főleg az EU-val foglalkozó rovatoknál nagyon is tisztában vannak vele, hol is van Hungary.
"Meg ebből a cikkből az jön le, hogy egy Fehéroroszország szintű rendszer van itt."
Igen, ott még nem tartunk. De onnan nézve valami ilyesmi rajzolódik ki. Valami azeri-török-orosz mixre hasonlító autoriter állam van kialakulóban itt.
Érdekes ez a hirtelen aggodalom, ami csak akkor lép fel a dicső demokratákban, ha Orbán van hatalmon és azonnal elcsitul kormányváltáskor. 1994-1998, 2002-2010 között nem aggódtak, akkor tömény mélytorkos demokrácia volt a NYT szerint...
Hát ennyire pártatlanok...
Az egyik főaggódó eu-s politikus elismerte, hogy soha nem járt Magyarországon, nem ismeri a magyar embereket, a magyar helyzetet, ő csak abból informálódik, amit helyi újságíróktól hall.
Megnézném, a cikk írója hány évet élt Magyarországon.
10/16. Honnan szedted a hülyeségeidet? 2006-ban nem tisztességes emberek randalíroztak, hanem a csőcselék gyújtotta fel a TV-székházat és verte szét a Belvárost! Nem emberek szemét lőtték ki, hanem csak egy emberét! Senkit NEM kínoztak meg ( azt Rákosi tette). Sőt! A rendőrség nagyon is kesztyűs kézzel bánt ezzel a csürhével, és azokkal, akik hetekig táboroztak a Kossuth-téren!.
Börtönbe is csak a főkolomposok kerültek, de őket sem büntették meg, ahogy megérdemelték volna.
A nyugati sajtó pedig foglalkozott az eseményekkel, ahogy foglalkozott az elmúlt 25 évben mindig.
Mi az, hogy a hazai baloldal lefizetett valakit?! Soha! Ez aljas rágalom, kikérem magamnak! Illetve nekik... :D
Igazából nem hiszem, hogy noname ország lennénk. Tekintve, hogy az USA a demokrácia fellegvára, természetes, hogy érdeklik a demokráciát elhagyó országok. Az MSZP meg ekkora eladósodásban azt se tudja merre van New York...
"hogy az USA a demokrácia fellegvára"
Erről a guantanamo-i táborban sokat tudnának mesélni...
17-es, csak nem drágabolgárúrnak tetszik lenni?
Olvass el egy 1956-os népszabadságot. Szinte szóról szóra ugyanazt írják a forradalmárokról és a forradalmi eseményekről, mint te most 2006-ról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!