Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz vs MSZP. Miért hiszi...

Fidesz vs MSZP. Miért hiszi bárki is, hogy valamelyik jobb?

Figyelt kérdés

Kiegészítés, csak nem fért volna ki felülre:


Buszon utaztam haza ma reggel. Mögöttem egy csaj dumált valakivel, ezt hallottam, kb:

"Milyen szemét az MSZP! (elnyújtott hangon) Hogy rászállt a Fideszre, elkezdtek hazudozni a nyugdíjjal kapcsolatban, tudják, hogy sok a nyugdíjas. És akkor most ezért hazudnak a Fideszről."


Őszintén szólva kedvem lett volna megfordulni és megkérdezni, hogy árulják má'n el, hogy a Fidesz mit csinál cirka 8 éve? Mind2 párt olyan szinten hazudozik, hogy már szinte lángol. Vicces az egész, illetve annyira nem vicces.


2010. jan. 18. 07:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Panem et circenses. Megy a harc a hatalomért, a zsíros képviselői, bizottsági helyekért, szolgálati lakásért, autóért, lépviselői költségtérítésért, és sok szerencsétlen "rajongó" meg úgy beleéli magát, mintha az élete múlna rajta. Nyilván mindenkinek megvannak a saját értékei, ennél fogva az egyik vagy a másik oldal közelebb áll hozzá, de ezt a fekete-fehér látásmódot, a naiv álomvilágot, ahol "a gonosz sötét uralmát majd legyőzi az igazság, és jön az ezeréves Kánaán", én is szánalmasnak találom.
2010. jan. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Egyik párt sem jobb a másiknál,nem csak ez a kettő.Csak a Fidesz már 8 éve mást sem csinál,csak kampányol.És a templomban is azt mondják,hogy aki nem rájuk szavaz,az elkárhozik.OV pedig nagyszerűen tudja butítani a híveit.Nekem pl.most nagyon tetszika legújabb nyugdíjasokat etető szövege.A nők 40 év szolgálati idő után akkor is nyugdíjba mehetnek,ha nem érik el a nyugdíjkorhatárt.Ez nagyon szépen hangzik,de 18 éves korig iskolaköteles minden nő.Ha ekkor kezd el dolgozni,58 éves lesz 40 év múlva,ha pedig egyetem után,akkor már 65-66 éves.Akkor már mindenképpen nyugdíjba mehet.Mi ebben a vívmány?
2010. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Jellemző a mai közállapotokra hogy mások szemében a szálkát is meglátják,sajátjukban meg a gerendát se.
2010. jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Mindegyik sz@rházi de a fidesz nem lopott annyit meg nem tette tönkre az országot. Míg a fidesz volt hatalmon 40 szakmát lehetett tanulni ingyen a munkanélkülieknek, meg a kismamáknak, meg Széchenyi terv volt meg stb. Most meg a híres Gyurcsány miután tönkre baszta az országot elsomfordált az élről és még mindig van olyan hülye aki rá szavaz, gondolom a többség budapesti mert féltik a munkahelyüket....
2010. jan. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Hát fogalmam sincs, miért hiszik :D


Én élénken emlékszem az esetre, mikor OV unokatesójának vagy kijének a dolomitbányájából kötelező volt minden benzinkúton árulni minimum 10 kg-ot. :D Persze biztos azért, hogy élénkítsük a hazai gazdaságot, és hogy a gonosz külföldi olajvállalatok minél kevesebb pénzt vihessenek ki... ennyi erővel már akármit is lehetett volna ott kötelezően árultatni, mondjuk magyar dinnyét.


Az MSZP gikszereiről meg ne is beszéljünk...

2010. jan. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
egyik rosszabb mint a másik. Az embereket meg semmibe veszik. És mint a példa mutatja, még most is vannak, akik bármit elhisznek. Sose szavaznék az mszp-re ezek után amit csináltak, de ha a fidesz nyer én mondom megszívjuk, de nagyon!! Már látszik most is, hogy jól alányúlnak a tehetősek alá, a többi meg hagy' nyomorogjon.
2010. jan. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Ha esetleg arról beszélne a Fidesz, hogy mit akarnak tenni, hogy minden faxa legyen és nem azt látom-hallom mindnezhol, hogy MSZP így úgy, akkor talán még érdekelnének is. De ez így gyerekes nagyon.
2010. jan. 18. 09:34
 8/17 anonim ***** válasza:

Még mindig vannak orruknál vezethető emberek, akik az orruknál nem is látnak tovább, oda meg ez a 2 betolakodott.

Kíváncsi lennék, akik csak ezt a 2-t emlegetik mindig (vagy-vagy alapon), azok hány magyarországi pártot tudnának még felsorolni, akik jelenleg léteznek (10-nél biztosan több van).

2010. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

vidéken ahol nincs net még meg is értem.

Barátnőm nagyanyja a jobbikról csak hírből hallott, de arról is csak 1-2 apróságot, illetve volt náluk egyszer a gárda toborozni meg lakossági fórumon. (nincs se negatív se pozitív véleménye). Az LMP-ről meg csak nem is hallott.


Az MDF-et még ismeri, de az SZDSZ-ről már nem tud túl sokat(mondjuk megvallom a 24 évemmel én sem)

Egyedül a fideszt meg az mszp-t ismeri, de már neki is tele a töke mind2vel.

2010. jan. 18. 09:46
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez a tipikus példája annak hogy, egy egyszerű kérdés mennyire összetett válaszokat igényel.


Az egész ország a hazugságokat továbbörökítő rendszerváltásra épül, ami már alapjában hiba.

Hogyan várható el hogy az egy tőről fakadt növény, ne csak látszatra legyen szegfű vagy narancs, miközben ugyan az a szár ( Kisz ) ugyan az a gyökér ( KB ) ugyan az a táptalaj ( a 40 éves diktatúrát elviselő és butítható emberek)! Lehet hogy a virágzata, ami kifelé mutatja a másságot az eltér, jelezve hogy más vagyok, de a termése ami az eseményeket és az átlag ember életét befolyásolja, ugyan az.


MSZP-sek, Fideszesek tényleg komolyan gondoljátok, hogy lényegi eltérések vannak köztetek? Persze vannak eltérések, hiszen vannak a pártoknak preferenciái ami mellet haladnak, de ezeknek semmi köze a valósághoz hiszen csak hatalomtechnikai eszközökben vannak eltérések. 58% inaktív van az országban, és aki nekik volt képes eddig ígérni az nyert a választásokon, így aztán akik valóban elszenvedték az eddigi 20 évet az a 37% akire az ország gazdasága épül, és van egy 5% aki jól járt. Ennek a levét isszuk ma, amikor már egy alapjában zsákutca állapotba kerültünk, és mind a két párt képtelen beismerni hogy elkúrták az országot az öncélú érdekeik miatt!


Rossz utat választottak, vad privatizáció „ alig akad értékelhető magyar tőkefelhalmozódás ami eszköze lehetne a független magyar gazdaságnak” pedig az állami vagyon több volt mint bármely nyugat-eu s országnak. Szerintetek egy a múltrendszerben induló párt amikor még alig voltak jövedelem eltérések, miből építette fel magát? A nagytőkéből aki biztosra ment hiszen minden pártnak hitelezett, amit olyan feltételekkel tett meg aminek az értelmében mindig az emberek jogaiból és lehetőségeiből csíptek le egy egy darabot, és mára már szinte semmi nem maradt. A legszemetebb munkatörvénykönyvünk van, ami teljesen munkavállaló ellenes, hiszen 176 ó/ hó + 40ó kötelezhető nem túlóraként kifizethető túlóra.

A magánszférában 240ó/ hó foglalkoztatás, mind azt eredményezte hogy minek foglalkoztassak megfelelő számú embert? A magas adók amik lehetetlenné tették a gazdaságos üzem méretek kialakulását! Mind ezt csak azért mert ki kell szolgálni a nagytőke igényeit, minden mindegy csak jöjjön a külföldi tőke, és hogy jöhessenek akik finanszírozzák a pártomat. Eltorzult a gazdaságunk és a társadalom szerkezete, ami mára már fenntarthatatlan. Mert gazdaságilag lehet sokfelé haladni, de a pártoknak a saját fennmaradásuk volt mindig a lényeg, az az a kisebb ellenállás felé haladás, ami azt jelenti hogy ha a tőkével szemben mozdulnak : ma nincs ennyi inaktív, a gazdaságunk nincs romokban és kiszolgáltatva, kialakult volna egy széles magyar tőkés réteg aki nincs kiszolgáltatva ilyen mértékben a külföldnek, stb. De akkor ki finanszírozta volna a pártokat, hogy lenne ennyi milliárdos a politikában?


Csak nagy vonalakban írtam, és ha valaki nem akarja megérteni a mondanivalót a tartalmat az próbálja a válaszokat maga megkeresni, és ide fog kilyukadni minden esetben.

2010. jan. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!